465. Páteční podvečerní… o nejlepších říjnových titulech na Recenzone

V dnešním tradičním zábavním servisu v rámci pravidelné série Pátečních podvečerních se v hlavním žebříčku nejlepších titulů projeví další silný seriálový měsíc spolu s ideálním obdobím pro četbu, během kterého jsme přečetli několik vynikajících knih. Dominantní televizní a knižní tituly doplní v naší top pětce i jeden jedinečný film. O filmech a dalších zábavních veličinách bude i závěrečná část článku, v níž vybereme nejočekávanější listopadové tituly. Jako vždy přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Spider-Man: Napříč paralelními světy

Nejlepší animák za poslední roky posouvá hranice žánru především v precizní vytříbenosti a imaginativní nápaditosti dechberoucího audiovizuálního podání. Nelze se ovšem bavit o totálním vítězství formy nad obsahem. I příběhová část filmu totiž má svou značnou kvalitu a dohromady obě zásadní složky snímku tvoří unikátní podívanou, která se bude hojně ucházet o přední umístění ve výročních zábavních bilancích a výběrech. I u nás to vidíme s vysokým umístěním filmu mezi nejlepšími tituly letošního roku značně nadějně.

Spider-Man: Napříč paralelními světy – minirecenze

2. Já, Poutník

Špionážní akční román o zápolení elitního tajného agenta s inovativním zákeřným teroristou, novodobým osamělým vlkem, kterého s ostatními lidmi a frakcemi pojí jen totální minimum vazeb. Napínavá románová sonda do prostředí světových tajných služeb neotřelým a poutavým způsobem zprostředkovává bolestné dědictví a odkaz nechvalně proslulého útoku z 11. září 2001.

Já, Poutník: minirecenze

3. Boj o moc: druhá řada

Druhá řada předního dramatického seriálu současnosti se satirickým přesahem naplno těží z většího prostoru pro hlavního antagonistu seriálu, hlavy rodiny v podání britského matadora Briana Coxe. Ten rozjede frontální verbální ofenzivu nejen v nepokojném rodinném kruhu, ale i v rámci nekompromisní korporační války, ve které půjde o prestiž, peníze a v neposlední řadě i o onu kýženou moc a vliv. Dallas pro 21. století.

Boj o moc: minirecenze

4. Nebeská letka

Brandon Sanderson se beze sporu řadí k předním současným autorům obou hlavních fantaskních žánrů. Spolu se svou kolegyní Janci Patterson tentokrát vydal v knižní podobě sérií tří bezvadných novel spojených do uceleného příběhu, který měrou vrchovatou potvrzuje značný potenciál sci-fi univerza známého především z dobrodružné trilogie Vzhůru k obloze.

Nebeská letka: minirecenze

5. The Walking Dead: Daryl Dixon

Větší prostor pro Daryla byl vždy ku prospěchu věci. Když navíc oblíbenou postavu ze slavného seriálu pošlete do specifické postapokalyptické Francie a vystavíte okolo ní nosný příběh, tak se vám už o zbytek postará mlčenlivý charizmatický stopař. Výsledkem je jedna z nejlepších letošních minisérií. V kratších příbězích ze světa Živých a mrtvých se dá holt podstatně lépe eliminovat nechtěná televizní vata, která občas silně bobtnala v dlouhých sezónách mateřského seriálu.

Daryl Dixon: minirecenze

Nejočekávanější listopadové filmy? Pro nás do této kategorie patří dokumentární snímek Sly (3.11., Netflix), krimi thriller Zabiják (10. 11., Netflix), české životopisné drama Její tělo (16.11., kino) a samozřejmě i historický velkofilm Napoleon (23. 11., kino), jeden z nejočekávanějších filmů roku. Televizní listopadová seriálová nabídka sestává z titulů jako je westernový epos Lawmen: Bass Reeves (5. 11., Paramount+), čtvrtá řada sci-fi dramatu For All Mankind (10. 11., Apple TV+), mysteriózní sci-fi drama Beacon 23 (12.11., MGM+) a šestá řada historické podívané Koruna (16. 11., Netflix). Z listopadových her bychom pro sebe a ostatní vybrali akční titul Call of Duty: Modern Warfare 3 (10. 11.), nadžánrové rpg Persona 5 Tactica (17. 11.) a českou historickou strategii Last Train Home (28. 11.). To vše a mnoho dalšího nás čeká během nadcházejících týdnů. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář