464. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších zimních filmech

V poslední říjnové Páteční podvečerní aktualizujeme náš výběr nejočekávanějších filmů pro nadcházející měsíce se zaměřením na zimní období. V listopadu se ještě můžeme těšit například na dokumentární snímek Sly (3. 11., Netflix), na očekávaný thriller Zabiják (10. 11., Netflix) od režiséra Davida Finchera, na české životopisné drama Její tělo (16. 11., kino) a v neposlední řadě i na historický velkofilm Napoleon (23. 11.). Překlenout tedy zbytek podzimního času nebude pro milovníky filmů až tak těžké, avšak to hlavní ve druhé polovině roku přijde teprve v prosinci, na něhož svou kvalitní filmovou nabídkou navážou i následující zimní měsíce. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Prvním velkým prosincovým filmem hodným značné pozornosti je pro nás postapokalyptické drama Nech svět světem (8. 12., Netflix), které se pyšní luxusním hereckým obsazením (Julia Roberts, Kevin Bacon, Ethan Hawke, Mahershala Ali). Ve střední nabité části měsíce se dočkáme i druhé části historického eposu Tři mušketýři, tentokrát s podtitulem Milady (14. 12., kino). Hodně nás zajíma i pašerácký krimi thriller Finestkind (15. 12., Paramount+), životopisné drama Maestro (20. 12., Netflix) s Bradleym Cooperem v hlavní roli, který podle prvních ohlasů podal ve filmu svůj životní výkon, a také i velkolepá komiksová podívaná Aquaman a ztracené království (21.12., kino). Zaujaly nás i upoutávky na epickou sci-fi podívanou Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (22. 12., Netflix), která by se mohla zařadit mezi současné nepočetné perly filmového fantaskního portfolia.

Na začátku ledna v roce 2024 bude mít premiéru životopisné drama Sněžné bratrstvo (4. 1., Netflix), ve kterém bude opět zpracován slavný příběh zříceného letadla s uruguayskými ragbisty. Dalšími očekávanými lednovými filmy jsou pro nás životopisné drama Ferrari (4. 1., Kino), dánský historický film Bastard (18. 1., kino) s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli, a rovněž i inovativní komediální sci-fi drama Chudáčci (25. 1., kino) s Emmou Stone v ústřední neotřelé úloze. Únorové filmové menu sestává z předkrmu v podobě komediálního akčního thrilleru Argylle: Tajný agent (1.2., kino), po kterém bude následovat dvojitý hlavní chod složený z krimi dramatu Motorkáři (29.2., kino) a z akčňáku Kaskadér (29. 2., kino) s Ryanem Goslingem v hlavní roli. Podle nás více než zajímavý filmový zimní program. Mějte se fajně, koukejte na filmy a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář