440. Páteční podvečerní… o nejlepších dubnových titulech na Recenzone

V průběhu dubna jsme často a úspěšně hledali nějaký volný čas na projekci méně či více starších filmů a některé z těchto snímků se i propracovaly do pětice nejlepších dubnových titulů. Rovnoměrné rozložení první dubnové pětice potvrzují i tituly z ostatních, námi sledovaných, zábavních odvětví, mezi kterými se vyjímá i jedna výborná hra, která nás zabavila na dlouhé desítky hodin. V našem pravidelném zábavním měsíčníku vybereme i nejočekávanější květnové tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Metabaron

Jedinečná space opera s uceleným vizuálním a příběhovým stylem pokračuje v další epické knize o největším válečníkovi napříč známými galaxiemi a vesmíry. Metabarona tentokrát doplňuje i několik zásadních vedlejších postav, které patří k jedněm z nejzajímavějších charakterů série. A samozřejmě nemůže chybět ani věrný robotický pomocník Tonto s jeho vytříbenými lakonickými glosami momentální situace.

Metabaron: minirecenze

2. Spellforce: Conquest of Eo

Rozsáhlá tahová fantasy strategie ve stylu legendárních Heroes se hraje jako po másle, přičemž dokáže nabídnout i vyšší desítky hodin zábavy. I v případě Spellforce platí staré známé zprofanované tvrzení o tom, že se nejedná o žádnou zásadní revoluci v žánru, nýbrž spíše o citlivou evoluci, která ovšem dává smysl. Proč holt také výrazně měnit něco, co již prokazatelně dobře funguje už několik dekád.

Spellforce: minirecenze

3. Kde jsem doma

Španělská kinematografie dělá filmovým divákům již několik let dlouhých let velkou radost a kupříkladu výrazné spojení tamních tvůrců se známou platformou Netfllix prospělo všem zainteresovaných stranám včetně zmiňované divácké obce. Thriller Kde jsem doma je dalším ze zářných příkladů zdařilých a úzce zaměřených žánrovek, které dokážou silně zaujmout, pobavit a zároveň i ponouknout k zamyšlení.

Kde jsem doma: minirecenze

4: Westworld: čtvrtá řada

Z westernové sci-fi série se postupem času stala jistá novodobá verze Matrixu. Pozoruhodný vývoj seriálu během čtyřech nabitých řad bylo velmi zábavné sledovat a užívat si konání mnoha výrazných postav, ať už z robotické či lidské strany spektra. Westworld bude na seriálové scéně chybět, jelikož nabídl spoustu originálních konceptů a motivů, které nejsou v mnoha jiných dílech k vidění.

Westworld: minirecenze

5. The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

Závěrečný snímek epického dobrodružného historického seriálu představuje koncentrovanou verzi jedné sezóny a je škoda, že jsme se jí nakonec nedočkali. Člověk někdy musí být rád i za film, který jednoznačně má své kvality a nabízí poutavou historickou podívanou s jednou intenzivní závěrečnou bitvou.

The Last Kingdom: minirecenze

Mezi očekávanými květnovými filmy podle nás nejvíce vyčnívá kvarteto v následujícím složení: sci-fi komiksovka Strážci Galaxie 3 (již v kinech), akční mysteriózní thriller Hypnotik (od 11. 5.), akční spektákl Rychle a zběsile (od 18. 5.) a válečné akční drama Krev a zlato (od 26. 5.). Televizní svět nám nabídne například očekávané dystopické drama Silo (od 5. 5.), třetí řadu historické satiry Veliká (od 12. 5.) a akční komedii FUBAR (od 25. 5.) s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. V kategorii květnové hry se nejvíce těšíme na afmosférické tahové rpg Darkest Dungeon 2 (8. 5.), dále na datadisk Rise of Rome k definitivní edici realtime strategie Age of Empires 2 (16. 5.) a ještě i na českou válečnou akční simulaci Arma Reforger (31. 5.). To jsou naše nejočekávanější květnové tituly. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář