44. Páteční podvečerní… o nejlepších zářijových titulech na Recenzone

 

     Už se nám to konečně rozjíždí. Krajně vyprahlé léto už definitivně skončilo a na jeho místo nastoupil náš oblíbený podzim s jeho neustále se zkracujícími dny, v nichž je spousta času na naše-vaše oblíbené indoorové aktivity. Třeba na seriály, pro něž podzimní část roku už tradičně představuje vrchol celé sezóny. Jde to ostatně vidět i na našem žebříčku v dnešní rekapitulační Páteční podvečerní, u níž Vás zároveň srdečně vítáme. Do první pětky se vešly hned tři seriálové novinky, přičemž jedna je lepší jak druhá. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci filmů, hráči a čtenáři, kterým podzim taktéž dopřeje velké množství jejich oblíbených titulů a o některých prvních vlaštovkách z těchto odvětví zábavy si řekneme něco už dnes. Začneme tradičně těmi nejlepšími tituly.

 

narcos patecni

1. Narcos

Neradi předbíháme, ale v případě Narcos uděláme výjimku. Při vší úctě k nadcházejícím seriálovým novinkám a očekávaným novým sériím – tohle je seriál roku. Nedovedeme si už jednoduše představit, že by tento rozsáhlý mafiánský epos s unikátním stylem vyprávění něco ještě sesadilo z letošního pomyslného trůnu. Každá epizoda tohoto náramného díla by vydala pomalu na celý film. Pro všechny fandy seriálů naprostá povinnost.

Narcos: minirecenze

 

everest patecni

2. Everest

Takový snímek tu už nějakou dobu chyběl. Hutná chlapská podívaná, ve které se bojuje o holý život, a to na dřeň. Z filmu je přímo cítit to totální vyčerpání postav a je opravdu vidět že herci, kteří jsou zde do jednoho skvělí, si museli velmi máknout. Navíc to působí autenticky, po většinu stopáže to je velmi napínavé, místy značně dojemné a má to podmanivý vizuál… celkově tedy ideální film pro kino. Stále se ještě promítá, tak neváhejte.

Everest: minirecenze

 

mr robot patecni

3. Mr. Robot

Poměrně nenápadná seriálová novinka, za kterou se skrývá jeden z nejzajímavějších projektů posledních let. Mr. Robot nás velmi potěšil svým uceleným dějem, vynikajícími hereckými výkony a originálním námětem. To ale není vše. Tento seriál nás totiž ještě překvapil, a to svým zajímavým společensko-sociálním přesahem, jehož vyznění na současném stavu lidstva nenechává nit suchou, a také i značnou, až téměř brutální nekompromisností. Ta pana Robota předurčuje spíše těm otrlejším divákům.

Mr.Robot: minirecenze

 

hero patecni

4. Najděte mi hrdinu

Koho zajímá, jak se dá v bělošké čtvrti amerického města integrovat afroamerická menšina, a vzhledem k současnému dění u nás v Evropě, kde zrovna probíhá novodobé stěhování národů, nás to pravděpodobně velmi zajímá, tak pro toho je minisérie Najděte mi hrdinu ideálním návodem. Rozhodně to není žádný jednoduchý úkol, což tenhle zajímavý, skvěle napsaný a zahraný projekt bohužel jasně dokazuje. Vhodné pro milovníky netradičních seriálů, povinné pro všechny západoevropské politiky.

Najděte mi hrdinu: minirecenze

 

stvoreni patecni

5. Stvoření temnoty

První díl Charkanaské trilogie od kanadského spisovatele Stevena Eriksona sice kvalit excelentní Malazské knihy padlých nedosahuje, avšak potenciál minimálně pro vyrovnání tam rozhodně je. Jedná se o vynikající epickou fantasy, která oproti klasickým černobílým příběhům, kde je jasně vyhrazené dobro a zlo, nabízí mnohem složitější a komplexnější svět se zajímavými a veskrze nejednoznačnými postavami, které Vás budou překvapovat a hlavně i bavit. Menší varování: je to značně ponurá kniha.

Stvoření temnoty: minirecenze

 

selfless patecni

    Nyní ještě k titůlum, jimž těsně uniklo umístění v nejlepší pětce. Z filmů nás vyjma zmiňovaného Everestu ještě v září zaujalo především postapokalyptické komorní drama Z for Zachariah, dále scifko s výborným námětem Nesmrtelný, a také příjemný historický film A Royal Night Out. Co se seriálů týče, tak ještě musíme vyzdvihnout pohodový Vincentův Svět, který jsme recenzovali společně se stejnojmenným filmem (který je horší), a také překvapivě opulentní a nepřekvapivě kousavou satirickou Krizí. A i v herním světě se už konečně něco urodilo. Sice se nejedná o žádné prvotřídní tituly, ale jak postapokalyptická open-world akce Mad Max, tak i adventurní sci-fi horor Stasis, rozhodně stojí za vyzkoušení. Září nás tedy celkově potěšilo, což sice nebyl vzhledem k hrůznému srpnu až tak moc těžký úkol, ale i přesto jsme v rámci možností spokojeni.

 

martan patecni

    A co nás čeká v říjnu? Obrázek nahoře jasně napovídá, že do kina bychom rozhodně měli jít na Marťana (promítá se od včerejška), což je nejen pro nás jeden z nejočekávanějších filmů roku. Projekci bychom měli důkladně zvážit i v případě životopisného dramatu Muž na laně (od 8.10.), fantasy hororu Purpurový vrch, gangsterky Legendy zločinu (od 15.10.), kulinářského dramatu Dokonalý šéf, fantasy rubanice Poslední lovec čarodějnic (od 22.10.), a také i v případě kriminálního thrilleru Sicario (od 29.10.). To vypadá na pořádné filmové hody, že? 🙂 A pojďme zase k seriálům. Bude jich hodně, ale vyzdvihneme zde pouze dva. Již za dva dny se rozjede pátá řada špionážního hitu Homeland a v polovině měsíce se také dočkáme premiéry šesté sezóny oblíbených Walking Dead. A tomu už tedy říkáme těžké seriálové váhy. A ticho po pěšině nebude ani v herním světě. V polovině měsíce se všichni fandové rpgček jistě rádi vrátí do světa zaklínače Geralta díky datadisku ke třetímu dílu, nazvaném Srdce z kamene, a týden poté vyjde ještě nový londýnský Assassin’s Creed s podtitulem Syndicate. Klávesnice a gamepady tedy budou ve značné permanenci. Asi tak jako my na Recenzone – materiálu na recenzování bude dost, a my se už teď těšíme na to, jak Vám budeme pravidelně přinášet další články, minirecenze a novinky. Příště opět na počtenou! 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář