439. Páteční podvečerní… o herním rozvrhu na nadcházející měsíce

Hlavní jarní herní sezóna je v plném proudu, o čemž svědčí i nedávné vydání dvou velkých akčních titulů Dead Island 2 a Star Wars Jedi: Survivor. Jedny z nejočekávanějších her letošního roku. Na tyto dvě těžké herní váhy záhy navážou i další zajímavé tituly, které se již řadí do nadcházejícího nabitého herního harmonogramu. V dnešní Páteční podvečerní vybereme očekávané jarní a letní hry, na které se nejvíce těšíme, přičemž by byla velká škoda je minout. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Mezi nejzajímavější květnové herní tituly patří čtvrtý díl zavedené strategické fantasy série Age of Wonders (2. 5.). Čtverka by měla nabídnout kombinaci některých tradičních funkčních mechanismů s novátorštějšími herními přístupy a koncepty. Následně se již valná část hráčské komunity bude připravovat na dlouho očekávaný druhý díl temného tahového rpgčka Darkest Dungeon (8.5.), v němž by měli tvůrci definitivně doladit některé chyby z jedničky při zachování chytlavé hratelnosti a jedinečné bezútěšné atmosféry. Jako další hru v pořadí máme zaznamenanou jednu velkou lahůdku nejen pro všechny herní fajnšmejkry: jedná se o datadisk Return of Rome (16. 5.), který rozšíří skvostnou definitivní edici slavné strategie Age of Empires 2 o obsah z prvního dílu této kultovní série. Holt příkladná práce s kultivováním starších slavných her. Květnové herní hody ještě zvýrazní i vydání příběhové sci-fi adventury Star Trek Resurgence (23. 5.). Pomyslné třečničky na dortu představují další očekávané tituly jako je akční adventura The Lord of the Rings: Gollum (25. 5.) a nová válečná akční simulace Arma Reforger (31. 5.) od věhlasného českého herního studia Bohemia Interactive.

Další velká událost je naplánovaná na začátek června, kdy vyjde čtvrtý díl slavné rpg série Diablo (6. 6.). Po více než jedenácti letech od vydání trojky se konečně dočkáme pokračování, které jistě nabídne ony kýžené desítky hodin zběsilé akční zábavy s nekonečnými přívaly monster k pokoření. Zaujala nás i budovatelská strategie Park Beyond (16. 6.), v níž půjde především o stavbu a správu zábavních parků. V červenci nastane tradiční herní přestávka, po jejímž překlenutí začne příprava na podzimní tituly, které by mělo na konci léta uvést očekávané rpgčko Baldur´s Gate 3 (31. 8.) – to by mělo řádně nastartovat druhou polovinu letošní herní sezóny a mohlo by i patřit k letošním nejlepším hrám. Mějte se fajně, dobře se bavte u hraní a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář