436. Páteční podvečerní… o nejlepších březnových titulech na Recenzone

V tradiční měsíční epizodě Páteční podvečerní bude hrát velkou roli náš oblíbený žánr sci-fi, do něhož spadá většina zábavních titulů, které se umístily v top pětce. I tak se mezi pěticí nejlepších titulů měsíce nachází značně rozličné kusy, které patří do vlastních subžánrů. Některé z nich dokonce i definovaly své vlastní kategorie, což je i případ prvního místa, na kterém se umístil současný král akčního žánru. Nejen o březnových hitech bude dnešní článek, nýbrž i o nadcházejících dubnových titulech. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. John Wick 4

O tom, kdo momentálně nejvíce tvrdí akční filmovou muziku, začínalo být jasno již v prvním dílu vynikající akční série. Čtvrtá epizoda povyšuje mnoho zásadních aspektů akčních filmů na zcela novou úroveň a zprostředkovává fandům dynamického žánru jedinečný a intenzivní divácký zážitek. Keanu Reeves je borec a když se tým filmařů a ostatních herců naladí na jeho tradiční zarputilou a perfekcionistickou notu, tak to holt nemůže dopadnout špatně. Herecká ikona v ikonickém filmu s náběhem na kultovní status.

John Wick 4: minirecenze

2. Ready Player One

Po delší době jsme zase jednou zaplnili díru v našem sci-fi vzdělání a pustili se do doporučené četby všech sci-fi maniaků, hráčů, geeků a nerdů. Celosvětově známá kniha je opravdu tak dobrá, jak se říká. Kombinace zlatých popkulturních osmdesátých let a propracované videoherní tématiky bezvadně funguje dohromady a tvoří jeden konzistentní celek, navíc s dramatickým a romantickým přesahem. Velká paráda.

Ready Player One: minirecenze

3. The Last of Us

Po až nepříjemně dlouhé době tu máme jednoho silného adepta na pozici nejlepší herní adaptace všech dob. Nebylo jich v historii zase tolik, což ovšem nesnižuje značné kvality poutavého postapokalyptického seriálu, v němž je kladen důraz především vztah dvou hlavních postav. Televizní Last of Us má hutnou atmosféru, několik akčních a emotivních vrcholů, skvostný audiovizuál a oku lahodící výpravu. Už nyní na začátku roku lze mluvit o jednom z letošních nejpříjemnějších překvapení.

The Last of Us: minirecenze

4. Sandman

Ani v případě Sandmana tvůrci nepokazili adaptaci silné (tentokrát komiksové) předlohy, a byť udělali několik diskutabilních úprav, tak celkově jejich snaha dopadla dobře. Až nad očekávání dobře. Tato podívaná s vysokým počtem výrazných a neotřelých postav nabízí mnoho dobrého a dovede být i silně originální. Dokonce se dočkáme i dvou perfektních epizod, na které si jistě vzpomeneme i při sestavování televizních nej pro rok 2023.

Sandman: minirecenze

5. Chmurný válečník

Chmurný válečník aneb jak se dají zkombinovat dva zcela nesouvisející a v podstatě i protichůdné motivy. Silně filozofická cesta za poznáním sebe sama a extrémně brutální akční linie, kde se nešetří všemožnými obočí povznášejícími explicitnostmi. V této knize se tato náročná fúze povedla. Velmi originální a takřka až inovativní čtenářský zážitek, během něhož se dají objevovat zcela neprobádaná zákoutí literární fantastiky.

Chmurný válečník: minirecenze

Jedním z nejočekávanějších dubnových filmů je pro nás dobrodružný historický epos Tři mušketýři: D’Artagnan (od 6. 4.). Hodně se těšíme i na historický film Poslední království: Sedm králů musí zemřít (od 14. 4.) a na válečnou řezničinu Sisu (27. 4.). Mezi tři nejočekávanější seriály měsíce dubna patří pátá řada komediálního dramatu Úžasná paní Maiselová (od 14. 4.), sci-fi komedie Mrs. Davis (od 20. 4.) a hororové drama Jako vejce vejci (od 21. 4.). A na jaké nejzajímavější hry se můžeme těšit v průběhu dubna? U nás to je hororová adventura Sherlock Holmes The Awakened (11. 4.), akční rubanice Dead Island 2 (21. 4.) a akční sci-fi adventura Star Wars Jedi: Survivor (28. 4.). To vše a mnoho dalšího nás čeká v právě probíhajícím dubnu. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář