432. Páteční podvečerní… o nadcházejících filmech (a seriálech) se superhrdiny

Po roce opět vydáváme aktualizovanou Páteční podvečerní o nadcházejících titulech z televizního a filmového superhrdinského univerza. Zájem o tento žánr už sice lehce opadá, avšak komiksoví tvůrci v čele se zábavním molochem Marvel ho chtějí opět rozdmýchat a připravují pro diváky další početnou sadu titulů s hlavními okostýmovanými postavami s nějakou tou unikátní superschopností. V letošním únoru vpadli do kin Ant-Man a Wasp: Quantumania, kteří úplnou díru do (kvantového) světa neudělali. Ne zcela úspěšný a lehce rozpačitý kasovní a kvalitativní start do nové sezóny, na který se pokusí navázat další tituly, o kterých dnes budeme výhradně psát. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Jako další se letos přihlásí o slovo seriáloví Gotham Knights (14. 3.), kteří se nás podobně jako jejich kolega Shazam! Hněv bohů (16. 3.) pokusí přesvědčit o svých kvalitách a nenadbytečnosti. BUde to ovšem boj. Posléze už dorazí do kin oblíbení Strážci Galaxie 3 (4. 5.) a ti dost možná zakusí svou poslední společnou anabázi, ve které budou bojovat o potvrzení svého výsadního postavení v rámci superhrdinského světa. Někdy ve střední části roku by měla mít premiéru televizní Tajná invaze. V tomto seriálu bude Nick Fury a jeho mezihvězdný kolega hezky po staru a nekompromisně čistit infikovanou organizaci Shield od zákeřných šmejdů z vesmíru. Během léta se dočkáme jednoho z nejočekávanějších filmů roku, animáku Spider-Man: Napříč paralelními světy (1. 6.), spolu s DC komiksovkou The Flash (15.6.) a debutem chitinem pokrytého hrdiny Blue Beetle (17.8.). Někdy během roku by se měl na obrazovkách objevit rovněž i Loki ve druhé řadě jednoho ze zdařilejších (anti)superhrdinských televizních projektů. Během podzimu se představí nováček Lovec Kraven (5. 10.) a skupina okolo kapitánky Marvel v ženské týmovce The Marvels (9. 11.). Ve druhé polovině roku bude mít premiéru minisérie Echo s hluchoněmou hrdinkou (i v reálu), které se již objevila v solidním projektu Hawkeye. S jistotou víme, že na konci roku bude mít premiéru nový Aquaman and the Lost Kingdom (28. 12.) a s lehkou nejistotou zase tušíme, že někdy na přelomu letošního a příštího roku se nám ještě ukážou hrdinové z projektu Ironheart.

Na začátku roku 2024 by nám měl představit svůj komiksový projekt (spin-off Spider-Mana) Jónas Cuarón, syn slavného režiséra Alfonso Cuaróna. Jedná se o snímek s chytlavým názvem El Muerto (11. 1.). Aby těch sítí, pavouků a asociací se slavným Spider-Manem nebylo málo, tak měsíc nato bude mít premiéru komiksovka s všeříkajícím názvem Madame Web (15. 2.), ve které se objeví půvabné silné ženské herecké trio ve složení Dakota Johnson, Emma Roberts a Sydney Sweeney. A jedeme dál. Další Spider-Man. Tentokrát animovaný a pojmutý jako pokračování bezvadné série s Milesem Moralesem. Spider-Man: Beyond the Spider-Verse (28. 3.) bude třetím dílem, doufejme že výtečné superhrdinské trilogie. Našlápnuto mají animovaní bijci více než dobře. V první polovině roku se vrátí Captain America: New World Order (2. 5.), akorát že úplně nevrátí, jelikož to bude první kapitána bez Chrise Evanse: no tak uvidíme. V létě se můžeme těšit na neotřelou týmovku Thunderbolts (25. 7.), kterou by v nějaké části roku měl doplnit i jeden velký návrat či rovnou znovuzrození – Daredevil: Born Again. Oblíbený právník a noční ochránce zákona opětovně vyrazí do ulic a bude se tak dít i s jeho kolegou Punisherem. Na podzim proběhne velkolepý návrat lovce upírů Bladea (hraje násobný oscarový laureát Mahershala Ali) ve stejnojmenném filmu Blade (5. 9.). Posléze se můžeme těšit i na padoucha Jokera a Lady Gagu v Joker: Folie à deux (3. 10.) či na rozpustilce Deadpoola ve třetím dílu trilogie (7. 11.). Pravděpodobně ke konci roku by mohly mít premiéru dva animované televizní projekty, a to Spider-Man: Freshman Year a Marvel Zombies.

Dva roky jsou z pohledu oznamování filmových premiér extrémně dlouhá doba: o filmech, které by měly vstoupit do kin v roce 2025 tedy máme jen málo informací. Přesná data premiéry mají určené komiksovky Fantastická čtyřka (13. 2.), která se pokusí znovu nakopnout tápající silnou značku, a Avengers: The Kang Dynasty (1. 5.). V létě by měl dorazit nový Superman s podtitulem Legacy a na podzim zase druhá část solidně rozjeté novodobé série o Batmanovi. K tomu můžeme připočíst minimálně dva další filmy od Marvelu a filmový obraz roku 2025 přecejen začne nabývat určitějších kontur. Superhrdinský program na nadcházející měsíce a roky máme sestavený. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář