431. Páteční podvečerní… o nejlepších únorových titulech na Recenzone

Únor zdaleka nebyl tak suchý jak by se dalo očekávat a nabídl pestrou škálu zábavních novinek, které v našem případě jako obvykle doplnilo i tradiční dohánění restů z předešlého roku. Těší nás především nabité seriálové portfolio na streamovacích platformách, které se neustále rozšiřuje a vždy se dá vybrat nějaká ta kvalitní podívaná na pokračování včetně těch jihokorejských. Také jsme této možnosti využili a začali jsme po jisté době doplňovat naše mezery v tamní televizní a filmové tvorbě. V dnešní Páteční podvečerní vyjma tradičních nejlepších titulů uplynulého měsíce poskytneme i obsáhlý výhled na nejočekávanější březnové tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Modrá až na kost

V intenzivní jihokorejské akční kriminálce se snoubí gangsterská tématika s tou policejní a podle očekávání se tyto motivy i kříží v podobě dvojitých agentů. Minisérie o osmi dílech získává body bezútěšnou neonoirovou atmosférou, vytříbenou brutální akcí a silně gradující mírou osudovosti. Při zredukování klasických jihokorejských teatrálností na minimum je výsledkem jeden z nejlepších žánrových asijských seriálů.

Modrá až na kost: minirecenze

2. Anděl v podsvětí

Nejlepší díl už tak vynikající historicko-detektivní knižní série od slovenského spisovatele Juraje Červenáka. Zatuchlé městské katakomby spolu s atraktivním tématem tajných zhýralých spolků vždy spolehlivě táhnou. Opětovné spojení tří ústředních postav cyklu a jejich početné a důrazné dialogové interakce také patří mezi výrazné klady této bezvadné knihy.

Anděl v podsvětí: minirecenze

3. Horský vůdce

Pavol Barabáš = slovenská legenda dobrodružné dokumetaristiky. Další z perfektních filmů tvůrce, jenž očividně nehodlá polevovat v nastoleném vysokém tempu realizování nových projektů, se odehrává v jedinečných Vysokých Tatrách. A na ty se dá koukat takřka donekonečna a zvlášť tehdy, když jsou k dispozici takové dechberoucí záběry čarokrásného pohoří.

Horský vůdce: minirecenze

4. Fabelmanovi

O rodině a lásce k filmu podle Stevena Spielberga. Nejnovější film legendárního režiséra možná nenabídne tolik velkolepých a napínavých pasáží, ale rozhodně mu zase nechybí hloubka, množství přesahů a příjemná retro atmosféra.

Fabelmanovi: minirecenze

5. Mrtvá schránka

Návštěva meziplanetárního odboje do lokací dálného svérázného ostravského východu spolu s nezbytnou anabází v mimozemšťany okupovaném a k obrazu svému přetvářeném hlavním městě se povedla. Tradiční velkou porci břitkého ironického humoru a frenetické akce v nové epizodě české space opery Legie doplňuje i imaginativní a poutavý popis tuzemských reálií.

Mrtvá schránka: minirecenze

Nejočekávanější březnové tituly. Ve filmovém světě nás nejvíce zajímá třetí díl boxerské série Creed (2. 3.), šestý díl hororu Vřískot (9. 3.), krimi thriller Luther: Pád z nebes (10. 3.), akční sci-fi 65 (16. 3.) a samozřejmě i jeden z nejočekávanějších filmů roku, akčňák John Wick 4 (23. 3.). Z očekávaných seriálů jsme do našeho výběru zařadili třetí řadu akčního sci-fi The Mandalorian (1. 3.), třetí řadu sportovní komedie Ted Lasso (15. 3.), druhou řadu fantasy Světlo a stíny (16. 3.) a ještě i novinky Lucky Hank (19. 3.) a Rabbit Hole (26. 3.). Dvojice nejzajímavějších her, které bychom si v březnu chtěli zahrát, je složená z remaku hororové akční adventury Resident Evil 4 (24. 3.) a válečné strategie The Great War: Western Front (30. 3.). To všechno a mnoho dalšího nás čeká v březnu. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář