43. Páteční podvečerní… o nejlepších krátkometrážních filmech první poloviny roku 2015

     Dnešní Páteční podvečerní bude zaměřená na ty nejlepší krátkometrážní filmy první poloviny letošního roku. Během tohoto období jsme na našem webu sdíleli značné množství jak různých zábavných videí, tak i komických scének, ale právě i zmiňovaných krátkých filmů patřících do různých tematických celků, které v pravidelných intervalech obměňujeme. Žánrový rozsah krátkometrážních snímků je v podstatě stejný jako u celovečeráků – velké množství různých animáků, hororů, akčňáků, hraných trailerů, komedií, dramat a momentálně například závodních filmů, jenž jsou k dispozici na webu v sekci videa, nám dává za pravdu. Během zmiňovaného půl roku se jedná zhruba o padesátku videí, z nichž si dnes vybereme těch pět nejlepších, jenž si podle nás zaslouží znovu zmínit. Stará známá pravda tvrdí, že opakování je matka moudrosti, a my si troufneme tvrdit, že v tomto případě to bude i matka neutuchající dobré zábavy. 🙂 Takže se už dále nezdržujme a pojďme se společně pobavit u výběru těch nejlepších krátkých filmů. Přejeme příjemné pokoukání.

 

1. Série Rope A Dope

Kaskadér, režisér a scénárista v jedné osobě Eric Jacobus pravidelně sdílí na svém youtube kanálu různá akční videa, která vždy zaručeně potěší nejen všechny milovníky bojových umění. Ani série Rope A Dope není výjimka, ikdyž v tomto případě se dočkáme značné přidané hodnoty – jsou to totiž jedny z nejzábavnějších a nejoriginálnějších bojovek posledních let. A navíc mají perfektní soundtrack.

Původní příspěvky: Jednička a Dvojka

 

2. The Leviathan

Vynikající krátké scifko od známého autora krátkých filmů, irského režiséra Ruairi Robinsona. Leviathan působí značně profesionálním dojmem, především co se vizuálu týče, a klidně bychom si ho dovedli představit jako celovečerák. Příběh o tom, jak lovený zatne lovci tipec, se totiž asi nikdy neomrzí…

Původní příspěvek: Leviathan

 

3. Inseparable

One (two) man show Benedicta Cumberbatche. Vynikající britský herec povznese svým unikátním herectvím v podstatě každý snímek, v němž se objeví. No a pokud má ten snímek ještě takovou myšlenku a konečný emocionální dopad jako Inseparable, tak potom už se dá pouze hovořit o majstrštyku. Jeden z nejdojemnějších filmů posledních let.

 

Původní příspěvek: Inseparable

 

4. Oktapodi

Ne, animák tu prostě nemůže chybět. 🙂 Působivá anabáze dvou zamilovaných santorinských chobotnic, které se za každou cenu snaží neskončit jako součást něčího jídelníčku, dokáže během dvou minutek pobavit jako máloco. Vtipné, milé, technicky precizní.

 

Původní příspěvek: Oktapodi

 

5. The Expert

A teď něco ze sofistikovanějšího soudku. Paradoxně je ovšem tato komedie především o nikdy nehynoucí a zaručeně kolosální lidské hlouposti. 🙂 Té nakonec po těžkém argumentačním boji podlehne i expert, poslední zastánce rozumu v místnosti, kde zrovna probíhá takový klasický firemní mítink-brífink-brainstorming. V případě netýkání si s angličtinou si nezapomeňte zapnout české titulky.

Původní příspěvek: The Expert

 

     Jeden lepší než druhý, že? Mnohokrát jsme už tvrdili, že krátkometrážní filmy mají mnohdy větší hodnotu než ty celovečerní. A dál si zatím stojíme. Samotný obsah sdělení holt někdy lépe pokryje pár minut než například dvě hodiny, které se mnohdy neobejdou bez hluchých míst a množství zbytečné vaty. Jedná se o koncentrovanou zábavu, která prostě nestihne nudit, spíše naopak – některé snímky by podle nás mohli mít i delší stopáž. Je také všeobecně známo, že krátké filmy jsou i ideálním formátem pro začínající filmaře. Stačí mít dobrý nápad, kameru a pár herců a pak už nic nebrání začít točit. Sice si neděláme iluze o tom, že právě náš výběr má co dočinění s amatérskou filmařinou, avšak s trochou štěstí a kopou talentu rozhodně mohou uspět a prorazit i krátké filmy nadšených amatérských režisérů a filmařů. Rozhodně jim to přejeme. A toť zhruba vše. My na Recenzone budeme pochopitelně dále vyhledávat další zajímavá videa v rámci nastaveného tématu a obratem je postovat i na web. U dalších videí, článků a minirecenzí opět příště na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář