429. Páteční podvečerní… o jarním herním rozvrhu

Ospalé zimní období, během kterého tradičně nevychází příliš mnoho zajímavých her, definitivně končí. Již během února bude zlomen tento trend a v rámci měsíce má stanovené datum vydání hned několik očekávaných titulů. Například akční fantasy rpg Hogwarts Legacy (10. 2.), pc verze frenetické hororové akce Returnal (15. 2.), druhoválečná realtime strategie Company of Heroes 3 (23. 2.) a ještě i survival strategie The Pale Beyond (24. 2.). Po tomto vydatném pozdně zimním nášupu již bude následovat hlavní jarní chod, jenž rázně nastartuje letošní nabitou herní sezónu. Zde je seznam nejočekávanějších jarních titulů. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Na začátku března vyjde dlouho očekávaná pc verze slavné akční adventury The Last of Us (3. 3.) a tento jedinečný titul si tak po deseti letech budou moci zahrát i výhradní majitelé stolních počítačů. Ve stejný den se dočkáme i akčního hardcore rpg Wo Long: Fallen Dynasty, za kterým stojí autoři nekompromisní rpg série Nioh. Ve druhé polovině měsíce se vyjímá datum pro vydání (24. 3.) jedné z nejočekávanějších her roku, remaku čtvrtého dílu fenomenální hororové akční série Resident Evil. Tato epizoda patří mezi naše nejoblíbenější, takže jsme hodně zvědaví a natěšení na její převedení do moderního vizuálního podání, samozřejmě i s nějakým tím vytříbením herního designu. Posledním březnovým titulem, který nás zaujal, je válečná strategie The Great War: Western Front (30. 3.), v níž se hráči přenesou do stále ještě značně neokoukaného prostředí zákopové Západní fronty během První světové války. První polovina dubna bude vhodná k hernímu zvolnění či k dohánění restů z předešlého měsíce. V té druhé už ale bude o zábavu postaráno, jelikož vyjde dlouho připravovaný a odkládaný druhý díl akční hry Dead Island (21. 4.). Ke konci měsíce navíc ještě spatří světlo světa rovněž druhý díl, tentokrát novodobé akční série ze světa Hvězdných válek, Star Wars Jedi: Survivor (28. 2.), který by měl navázat na velmi zdařilou jedničku.

Na začátek května se připravuje čtvrtý díl strategické fantasy série Age of Wonders (2. 5.). Jednotlivé díly cyklu s přestávkami vycházejí takřka již čtvrt století. Pozdně jarní herní nabídka bude dále sestavená z druhého dílu temné rpg série Darkest Dungeon (8. 5.), rpgčka The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (12. 5.), které vyjde na konzoli Nintendo Switch, a v neposlední řadě také z vojenského simulátoru Arma Reforger (31.5.), v němž vývojáři z českého studia Bohemia Interactive navážou na dlouhodobou žánrovou tradici, jenž započala s vydáním legendární Operace Flashpoint. Tyto a mnoha dalších her nás čeká během letošního jara. Mějte se fajně, dobře se bavte u hraní a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář