420. Páteční podvečerní… o nejlepších krátkých filmech druhé poloviny roku 2022

Ve druhém pololetí letošního roku se zaskvěli především nezávislí filmaři a známí youtubeři, kteří natočili hned několik skvělých krátkých filmů s rozličným zaměřením. Výběr těch nejlepších filmečků najdete právě v dnešním půlročním souhrnu, jemuž vévodí především hrané krátkometrážní snímky, ale místo se našlo i pro jeden výrazný animák. Přejeme příjemné a inspirativní počtení a v tomto konkrétním případě i podívanou.

1. Silence

Jeden z nejsilnějších a nejinspirativnějších krátkých filmů roku vypovídá o síle, kráse a nebezpečí solitérního putování odlehlými čarokrásnými končinami, které v případě filmu představují jedinečné Švýcarské Alpy. Skvostné vizuální pojetí a dechberoucí výpravu vhodně doplňují i komentáře hlavního cestovatele z platformy DreamDuo Films.

2. Grand Theft Bike

Projekt známého extrémního bikera Fabia Wibmera jsme umístili na druhé místo. Cyklistovy pološílené dechberoucí kousky jsou perfektně sestříhané do jednoho filmu, který je navíc stylizován do atraktivní podoby slavné herní série. Po všech stránkách bezvadná filmařská a kaskadérská práce, na níž se rádi podíváme znovu.

3. Witcher Logic

Bohaté univerzum zaklínače Geralta představuje hlubokou inspirační studnici pro mnoho fandovských projektů včetně těch komediálně laděných. Jedním takovým je i filmeček z dílny známého youtube kanálu Viva La Dirt League, který je pověstný produkcí kvalitních krátkometrážních filmů. Witcher Logic je jedním z jejich nejlepších hraných projektů.

4. Samurai Frog Golf

Postarší žabí samuraj na odpočinku v klidu hraje golf a v mezičase je donucen vzpomenout si na svá mladší neklidná léta a vyřešit jednu nespravedlnost, která se odehrává kousek dál v nebezpečné džungli. Tato příběhová premisa je perfektně rozvedená v kvalitním krátkém animáku, jenž je pro nás vrcholem žánru nejen v tomto pololetí, ale i v celém roce.

5. Assassin’s Creed 2 Meets Parkour in Real Life

Takřka už tradiční zástupce v našem krátkometrážním výběru. Útěk nebezpečného asasína před nepřáteli se tentokrát odehrává v pohádkových orientálních uzbeckých lokacích. V jejich rámci autoři filmu nápaditě a neotřele využili každičkého detailu pro vytvoření jedné značně rozmanité útěkové trasy. Slavná herní série sice v poslední době možná úplně nezkvétá, ale krátké filmy z tohoto univerza jsou pořád skvělé.

Mezi další výborné filmy ze druhého pololetí roku 2022 patří například i postapokalyptický fantasy animák Monju Hunters of Sofogan Island, česká komediální podívaná Agent Jebal 2 a ještě i akční snímek z pohledu první osoby Parkour Prison Escape, za kterým stojí známá parkourová parta Storror. Mějte se fajně, koukejte na krátkometrážní filmy a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář