418. Páteční podvečerní… o nejlepších listopadových titulech na Recenzone

Letos jsme zatím neviděli moc českých filmů, a proto jsme se v průběhu listopadu zaměřili na důkladné hledání některých nejlepších zástupců tuzemské filmové tvorby. Byli jsme příjemně překvapeni, že se našel solidní počet snímků, které sklízí hromadné kladné ohlasy a na několik filmů jsme se i podívali. Výsledkem je umístění dvou českých filmů mezi nejlepšími tituly měsíce, což je v našem případě věc takřka nevídaná (a rozhodně ne naší chybou). Včetně tradičního popisu pěti nejlepších listopadových titulů vybereme i nejočekávanější položky posledního měsíce roku 2022. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1 . Labyrint z ledu

Silně podmanivá a mrazivá polodokumentární kniha o neskutečně úspěšně, avšak zároveň i tragické polární výpravě, která se zapsala do historie. Polární putování a působení ambiciózního amerického poručíka a jeho mužů je autorem Levym popsáno autenticky a s velkým citem pro detail. Tady se přímo nabízí i filmová adaptace, která by jistě měla obdobný velký úspěch jako kniha.

Labyrint z ledu: minirecenze

2. Rod draka

Nečekaně vytříbený a zábavný spin-off fantasy ságy Hra o trůny je dalším velkým zářezem pro stanici HBO, kterou ani přes silnou konkurenci v čele s dynamickými streamovacími zábavními platformami nelze nikdy podceňovat. Tamní tvůrci divákům rázně připomenuli, že stále umí a dokonce se dovedou vyrovnat svým excelentním výkonům, které podávali během nejlepších řad zmiňovaného televizního velehitu.

Rod draka: minirecenze

3. Promlčeno

Karel Roden už delší dobu plní funkci určitého „puncu kvality“ českých filmů a ani Promlčeno není onou pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo z poslední doby (tou je spíše Indián). Kvalitní dialogový thriller je vystavěn na parádních hereckých výkonech, které mohou vyniknout i díky originálnímu scénáři a pevné režii. Nadstandardní audiovizuální podání je dalším příjemným bonusem, který tato žánrovka přináší.

Promlčeno: minirecenze

4. Tunic

Přehledný a mezi hráči oblíbený izometrický herní pohled je i po mmoha dekádách užívání ve hrách stále v kurzu. Fantasy rpg Tunic je dalším jasným důkazem této konsenzuálně přijímané skutečnosti. Poměrně roztomilá grafická stylizace lehce klame tělem, jelikož se pod ní skrývá propracovaná, náročná a zároveň i značně zábavná a odměňující hra.

Tunic: minirecenze

5. Poslední závod

Ne vždy jsou potřeba Himaláje či Alpy jako kulisa pro výborný survival film. U nás můžeme použít unikátní Krkonoše, které představují hotovou studnici pozoruhodných legend a příběhů jako je ten o posledním závodě lyžařů Hanče a Vrbaty. Vynikající zprostředkování známého tragického příběhu patří mezi jedny z nejlepších a nejosobitějších českých filmů za poslední dekádu.

Poslední závod: minirecenze

Mezi nejočekávanější prosincové filmy podle nás patří komedie Šílená noc (od 8. 12. v kinech), sci-fi velkofilm Avatar: The Way of Water (od 15. 12. v kinech), drama Bardo (od 16. 12. na Netflixu), detektivní krimi Na nože: Glass Onion (od 23. 12. na Netflixu) a ještě i mysteriózní drama Bílý šum (od 30. 12. na Netflixu). V okruhu početných novinek televizního světa se nejvíce těšíme na druhou řadu špionážního dramatu Slow Horses (od 2. 12. na Apple TV+), kriminální drama Three Pines (od 2. 12. na Prime Video), český historický seriál Král Šumavy: Fantom temného kraje (od 9. 12. na Voyo), western 1923 (od 18. 12. na Paramount+), třetí řadu akčního seriálu Jack Ryan (od 21. 12. na Prime Video), a také i na špionážní minisérii Vlastizrada (od 26. 12. na Netflixu). Mezi nadcházejícími hrami podle nás nejvíce vyniká hororová akce The Callisto Protocol a tahové superhrdinské rpg Midnight Suns (oba tituly od 2. 12.). Spousta zábavního materiálu pro dlouhé prosincové večery a noci. Dobře se bavte, mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář