406. Páteční podvečerní… o hrách se zvířaty v hlavní roli

Nedávno vydaná skvělá hra Stray, ve které je hlavním hrdinou kočičí protagonista, nás inspirovala a ponoukla k sepsání tématu o hrách se zvířaty v ústřední roli. Zvířata se již od raných počátků videoherního průmyslu objevovala v různých titulech, avšak málokdo přímo v hlavní roli. Dnes vybereme některé nejlepší hry, ve kterých hrají prim neohrožení zvířecí hrdinové. Ti sice nedosahují komunikačních schopností lidských hrdinů, avšak takovou odvahou se jim minimálně vyrovnají anebo je dokonce i předčí. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Mezi jedny z nejlepších, nejletitějších a nejoblíbenějších herních sérií se zvířetem v hlavní roli patří jednoznačně ta s ježkem Sonicem. Roztomilý modrý hrdina se začal v herním světě objevovat již na počátku devadesátých let. Od té doby vzniklo již několik desítek her převážně plošinovkového typu, přičemž mezi ty nejprodávanější patří mobilní Sonic The Hedgehog a Mario & Sonic at the Olympic Games (obě 2006), kde si Sonic zazávodil se slavnějším kolegou Mariem. Jednou z posledních her se Sonicem je retro titul Sonic Mania (2017), který vyšel na široké spektrum herních platforem včetně verze pro stolní počítače. Dalším legendárním zvířecím hrdinou je vačnatec Crash Bandicoot. Jeho historie se datuje od roku 1996. Od té doby se Crash objevil ve více než dvaceti titulech, jenž opět spadají do skákací plošinovkové kategorie. Jednou z posledních a nejlepších her s Crashem je vynikající 3D plošinovka Crash Bandicoot 4: It’s About Time z roku 2020. Zajímavého zvířecího hlavního hrdinu, tentokrát vlčího, šlo ovládat v silně stylizované akční adventuře Okami (2006). Před několika lety vyšla dokonce i HD verze hry, která dodá ještě vytříbenější vizuál než původní hra. Mezi zásadní zvířecí herní série patří ještě i tituly z řady Shelter. V prvním dílu (2013), který se odehrával v neotřelém přírodním světě, musel hráč provést jezevčí matku spolu s jejími potomky nástrahami okolní divočiny. Ve dvojce (2015) podobnou roli převzala skupina rysů.

Kapitolou samou pro sebe jsou početné žraločí hry. Taková série Hungry Shark vychází nepřetržitě již od roku 2010. Naším nejoblíbenějším dílem je Hungry Shark World (2015), který je k dispozici na většinu hlavních herních platforem. Do nepoddajné kůže dalšího žraločího hrdiny se lze přenést ještě i v nedávném a kladně hodnoceném titulu s všeříkajícím názvem Maneater (2020). Spousta her vychází i v kategorii bizarních zvířecích simulátorů, jejichž etalonem je titul Goat Simulator (2014). Bláznivá hra pochybných kvalit, která ovšem na jednu dobu zcela ovládla svět herních streamerů a youtubových videí. Další zajímavou hrou ze světa nespoutané divočiny je Away: The Survival Series (2021). Zde se vše točí okolo létající vakoveverky, která se pokouší přežít ve světě obývaném početnými predátory a nepřáteli. Letos se na poli zvířecích her také daří. Zatím vyšla izometrická adventura Tunic s antropomorfizovanou liškou a již zmiňovaná akční adventura Stray s reálnou kočkou. To jsou některé nejlepší a nejzajímavější zvířecí hry. Mejte se fajně, bavte se u hraní a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář