402. Páteční podvečerní… o očekávaných podzimních filmech

Letošní filmové sucho se vrací v silných vlnách po celý rok. Solidní Batman, skvělý nový Top Gun a akční komedie Bullet Train. To jsou jedny z mála pověstných výjimek potvrzujících momentální pevně dané pravidlo, které způsobuje, že se letos moc nedá na něco dívat. Do konce léta nás ještě čekají premiéry filmů jako jsou akční fantasy Denní směna (12. 8.), mysteriózní sci-fi horor Nene (18. 8.) či superhrdinské drama Samaritán (26. 8.). Poté už se o slovo přihlásí podzim, který se pomocí své filmové nabídky pokusí alespoň částečně vylepšit současnou nepříznivou situaci. Zde je pravidelný čtvrtletní filmový program. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Na začátku září (konkrétně 8.9.) bude mít premiéru (Disney+) očekávaný nový snímek režiséra Roberta Zemeckise Pinocchio s Tomem Hanksem v hlavní roli. Ke konci měsíce (23. 9.) bychom zase měli vidět rozmáchlé životopisné drama Blondýnka (Netflix), které zprostředkuje pozoruhodnou životní cestu legendární krasavice a herečky Marilyn Monroe v podání Any de Armas. To je hlavní zářijová nabídka streamovacích platforem. A jak to bude vypadat v kinech? Docela dobře a to hlavně díky premiéře dlouho odkládaného českého historického filmu Jan Žižka (8.9.). S českými filmy ovšem ještě nekončíme. V promítacím cyklu od 22. 9. totiž budeme moci vidět i snímky jako jsou Indián s Karlem Rodenem v hlavní roli či drama BANGER., se kterým se nese vlna pozitivních ohlasů již od letního karlovarského filmového festivalu. Na konci měsíce (29. 9.) se objeví na plátnech kin ještě i americké mysteriózní drama Kde zpívají raci.

Na začátku října (6. 10.) je v programech kin vypsaná premiéra komediálního dramatu Trojúhelník smutku, který rovněž uspěl v létě na karlovarském filmovém festivalu. Spousta kritiků a diváků dokonce hovoří o jednom z hlavních adeptů na film roku, tak uvidíme. Posléze ovládne scénu legendární zabiják Michael Myers, který bude opětovně znepříjemňovat život herečce Jamie Lee Curtis v hororu Halloween končí (13. 10.). Hlavní komiksovou událost podzimu představuje snímek Black Adam (20. 10.), v němž by nám herec a bijec Rock měl ukázat hlavní postavu podstatně temnějšího rázu než u něj bývá obvyklé. Škola dobra a zla (21. 10.): tak zní název fantasy filmu, který bude patřit mezi hlavní říjnovou filmovou nabídku na Netflixu. Následně nás ještě zaujala i historická kriminálka See How The Run (27. 10.), která se pyšní velmi silným hereckým obsazením (Sam Rockwell, Adrien Brody, Ruth Wilson).

Mezi hlavní filmové události listopadu a potažmo i celého podzimu bude patřit uvedení historického krimi dramatu Amsterdam (3. 11.). V hlavních rolích filmu se představí Christian Bale, Margot Robbie a John David Washington. O týden později bude mít premiéru komiksovka Black Panter: Wakanda nechť žije!. V polovině měsíce (17.11.) se v kinech objeví filmy jako jsou česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase 2 a hororové drama Menu. Na závěr měsíce se dočkáme ještě i dramatu The Fabelmans od Stevena Spielberga a animáku Divnosvět. Podzimní filmový program vypadá opravdu zajímavě. Mějte se fajně, dobře se bavte u filmů a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář