401. Páteční podvečerní… o nejlepších červencových titulech na Recenzone

V červenci se na televizním hřišti odehrálo několik velkých seriálových návratů, přičemž se jednalo výhradně o povedené nové sezóny jedněch z největších hitů současnosti, mezi něž jednoznačně patří jak nekompromisní komiksovka The Boys, tak i hororová retro fantasy Stranger Things. Oba tituly obsadily přední pozice v našem červencovém žebříčku a potvrdily tak i dlouhodobou seriálovou dominanci na zábavním bitevním poli. V prvním prázdninovém měsíci měla premiéru i spousta dalších kvalitních titulů, o kterých se dnes rozhodně zmíníme. A dojde i na tradiční výhled na již probíhající srpen. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. The Boys: třetí řada

Potřetí a opět skvěle. U naší nelítostné bandy antihrdinů se těžko hledají jakékoliv chyby. Ideální osmidílný formát, dynamický děj, brutální a nápadité akční scény a přehlídka pamětihodných postav, kterým v nové řadě opět vévodí jedinečně zvrácený Homelander. The Boys ukazují cestu tápajícím zábavním gigantům typu Marvel. I ve zprofanovaném superhrdinském žánru se holt dají objevit nové, originální a neotřelé postupy a koncepty.

The Boys 3: minirecenze

2. Tokyo Vice

Jedna z nejzásadnějších, nejlepších a nejméně mainstreemových televizních novinek za poslední roky. Kriminální minisérie sází jak na podrobný procedurální postup v rámci zamotaného případu, tak i na šťavnaté, neokoukané a zaručeně atraktivní reálie devadesátých let v Japonsku. Takto zdařilá fúze moderního západního filmařského stylu s precizně zachycenou východní atmosférou daného historického období se tak běžně nevidí.

Tokyo Vice: minirecenze

3. Stranger Things: čtvrtá řada

Ze Stranger Things se již stal globální fenomén a podobně velký záběr tvůrci nabízejí i v nové sezóně, která je zatím ta zdaleka nejambicióznější. S tím jdou samozřejmě ruku v ruce i nějaké ty neduhy, ale celkově lze hodnotit novou řadu jednoznačně kladně. Perfektně se povedlo především zakomponování nových postav. Potěší i větší příklon k hororu a samozřejmě je třeba vyzdvihnout i parádní dálně východní sovětskou vězeňskou linii.

Stranger Things 4: minirecenze

4. Nezapomeň na zlé časy

Druhá světová válka už pro mnoho lidí představuje poměrně dávný relikt minulosti a s nástupem nových a nových dekád se na její bolestný odkaz začíná poněkud zapomínat. I proto je třeba si tyto historické události opětovně připomínat a na to jsou podle nás nejlepší životopisné knihy jejich přímých účastníků. Jedním takovým byl i německý voják Günter Koschorrek, kterému se povedlo přežít několikaleté peklo na východní frontě. Jeho paměti patří mezi ty nejhodnotnější.

Nezapomeň na zlé časy: minirecenze

5. The Gray Man

Jeden z nejočekávanějších filmů roku a nejnákladnější film Netflixu nás bavil. Béčkový příběh bohatě vynahrazují velkolepé akční destruktivní pasáže, Praha a tamní elitní policejní sbor, a také s chutí hrající ústřední herecké duo, doplňované plejádou sympatických vedlejších postav. Vůbec by nám nevadilo podívat se i na druhý díl, který byl podle očekávání schválen.

The Gray Man: minirecenze

Nejočekávanější srpnové tituly. V kinech již od včerejška promítají očekávanou akční jízdu Bullet Train s Bradem Pittem v hlavní roli. Ode dneška (5. 8.) se navíc v nabídce zábavních platforem jako je Disney+ objevil také akční snímek Predátor: Kořist (který je prý nejlepším dílem série za hodně dlouhou dobu). Zajímá nás i akční fantasy komedie Denní směna (12. 8.) a komiksové drama Samaritán (26. 8.) se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli. Mezi nadcházejícími seriály se nejvíce vyjímá komiksovka Sandman (5. 8.), třetí řada hororové fantasy Zámek a klíč (10. 8.) a fantasy Rod Draka (21. 8.). Co se týče srpnových her, tak v této oblasti nás nejvíce zajímá budovatelská strategie Two Point Campus (9. 8.) a akční rpg Thymesia (18. 8.). Užívejte zbytek léta či prázdnin, mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář