40. Páteční podvečerní… o nejlepších srpnových titulech na Recenzone

 

     A konečně tu máme září! Ta největší vlna veder už snad definitivně pominula, venku je zase krásně sychravo a deštivo, školou povinní se nadšeně vrací do školních lavic a my na Recenzone máme nejvyšší čas na další z rekapitulačních Pátečních podvečerních. V té dnešní, čtyřicáté, se tentokrát zaměříme na ty nejlepší srpnové tituly a samozřejmě ještě spácháme i menší výhled na to nejzajímavější, co nás čeká v právě začínajícím měsíci. Jako vždy toho bude dost, takže už zbytečně neztrácejme čas, a pojďme na věc.

 

mi 5 webb

1. Mission Impossible – Národ grázlů

Jeden z nejočekávanějších filmů roku. Nejočekávanější letní film. Bezkonkurenčně nejlepší srpnový titul. O nové Mission Impossible jsme toho už napsali dost, a to jak v minirecenzi, tak i v dalších článcích a postech, ale napíšeme to klidně znovu – v tomto snímku prostě vše funguje jak má. Od fortelného scénáře přes dravou, umně dávkovanou a natočenou akci až po třaskavou chemii mezi postavami, a také občasné, ale perfektně padnoucí humorné vsuvky. Pokud ještě někdo pátou nesplnitelnou misi Ethana Hunta neviděl, tak má stále možnost zajít si na ni do kina, což také o něčem svědčí.

Mission Impossible – Národ grázlů: minirecenze

 

detective web

2. Temný případ: druhá řada

Přiznáváme se, že po prvních, značně početných a pouze lehce nadprůměrných ohlasech, jsme byli poněkud zděšeni. Avšak opět se ukázalo, že nedočkaví recenzenti spíše jen vynášeli své unáhlené soudy a závěry po zhlédnutí jednoho či dvou dílů, a zbytečně tak „strašili“ natěšené fandy jednoho z největších seriálových fenoménů současnosti. Je fakt, že druhá řada není tak ucelená a působivá jako řada první, avšak stále to je jedna z nejlepších věcí, co letos běžela v televizi. Tento obšírný a hutný kriminální příběh z losangeleské industriální městské části Vinci, kde jde korupce ruku v ruce se zvráceností, a kde všudypřítomná beznaděj a zmar dávají dobrou noc, nikoho nenechá na pochybách, že tohle je temný případ jako řemen.

Temný případ: druhá řada: minirecenze

 

sr hk_ web

3. Shadowrun: Hong Kong

V letošním srpnu nás herní sucho sužovalo snad ještě více než v předešlých letech – nějakou výbornou či aspoň slušnou hru aby jeden pohledal. Naše naděje se upíraly především k novému dílu série cyberpunkových 2D RPGček Shadowrun s podtitulem Hong Kong a naštěstí byly vyslyšeny. Opět se jedná o parádní hru, ve které hraje prim zajímavý a značně rozmáchlý příběh, atmosférické prostředí futuristického velkoměsta a v neposlední řadě i rozmanitá hratelnost. Zpočátku katastrofální herní srpen už nyní přecejen vidíme v pozitivnějších a jasnějších barvách.

Shadowrun: Hong Kong: minirecenze

 

sefkuchar web

4. Šéfkuchař nadivoko

Vaření. Bradley Cooper. Humor. Sex. Vaření. Bradley Cooper. Humor… ne nutně v tomto pořadí. Asi tak by se dala stručně shrnout dějová struktura většiny epizod krátké kulinářské minisérie s mladým Bradley Cooperem v hlavní roli. Podle očekávání to je vynikající zábava, která nějakým opravdu závažným nedopatřením unikla širšímu diváckému podvědomí, což se nyní aspoň okrajově pokoušíme napravit. Bohužel to má pouze jednu sérii o třinácti dílech, ale o to víc vám právě doporučujeme si tento téměř neznámý seriálový klenot vychutnat. Tak jak to dělají ti správní seriáloví gurmáni. 🙂

 Šéfkuchař nadivoko: minirecenze

 

kynek web

5. Hynek Tas z Boru

Spolu s vynikající husitskou trilogií od Sapkowského se jedná o to nejlepší románové ztvárnění počátku a průběhu slavných husitských bouří. Středověká anabáze elitního osobního strážce Hynka Tase z Boru je náramně atraktivní, podmanivá a poučná, a to především díky nepopiratelnému spisovatelskému umu Františka Niedla, který podle nás bez debaty patří mezi českou spisovatelskou elitu. Zatím jsme se dočkali čtyřech dílů a už nyní netrpělivě čekáme na další. Pokud tuto epickou ságu neznáte a zajímá vás, tak rozhodně zkuste první znamenitý díl nazvaný Čtvrtý králův pes – nebudete zklamaní.

Hynek Tas z Boru: minirecenze

 

before we go web

     Tak, nejlepší pětku bychom měli, a teď se podíváme na tituly, jenž do ní jen těsně nepronikly. Bude se jednat výhradně o filmy, kterých jsme v srpnu recenzovali rovných deset, přičemž většina z nich byla opravdu skvělá. Vyjma již zmiňované Mission Impossible nás opravdu zaujalo (a mile překvapilo) komorní romantické drama Before We Go – pověstný příklad toho, že méně je někdy ve filmech více. Dále ještě stojí za zmínku dva povedené válečné snímky 1944 a Když utichly trumpety, špionážní retro stylovka Krycí jméno U.N.C.L.E., francouzské životopisné drama Jappeloup a nakonec i originální akční nářez Moje letní prázdniny s Melem Gibsonem. To už jsou poměrně velké filmové žně, které celý srpen povýšily alespoň na jeden z těch nadprůměrnějších měsíců, co se kvality titulů týče. Za nás přiměřená spokojenost.

 

everest web

     V posledním odstavci jako už tradičně nahlédneme do blízké budoucnosti. Co se té filmové týče, tak to nebude žádná sláva, ikdyž tituly jako je druhý díl úspěšné young-adult sci-fi série Labyrint s podtitulem Zkouška ohněm, oceňované rapperské drama Straight Outta Compton (oba od 17. září) a především epicky působící dobrodružné survival drama s nabitým hereckým obsazením Everest (od 24. září), přecejen představují příslib lepších zítřků. Ve světě seriálů to také žádné terno nebude. Za pozornost stojí snad jen špionážní Quantico, a také stejnojmenný pokračovatel solidního akčního thrilleru Všemocný, ve kterém by se měl v menší roli objevit i Bradley Cooper. No a jaké bude herní září? Rozhodně nadstandardní. Už na začátku měsíce vyšly dva velmi zajímavé tituly – sandboxová 3rd person akce Šílený Max a především pátý díl legendární špionážní série Metal Gear Solid nesoucí podtitul The Phantom Pain, jehož dosavadní recenze jsou veskrze nadšené. V polovině zaří také vyjde množství sportovních titulů, ze kterých můžeme jmenovat třeba novou FIFU a na konci měsíce se ještě dočkáme sedmého dílu slavné strategické série Might & Magic Heroes. Bude tedy co hrát. Některé (možná i většinu) ze zmiňovaných herních a filmových titulů určitě i zrecenzujeme, ale to už je téma pro další články a posty jak zde na webu, tak i na našem facebookovém profilu. Příště opět na počtenou! 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář