396. Páteční podvečerní… o nejlepších červnových titulech na Recenzone

První letní měsíc v našem podání patřil převážně seriálům, na které zbylo mnohem více času díky méně nabitému filmovému a hernímu rozvrhu. Viděli jsme několik zajímavých novinek a našel se čas i na dohnání některých starších restů. Zároveň také přibylo do našeho knižního „zdolaného“ portfolia několik vynikajících knih, které rovněž výrazně ovlivnily složení nejlepších titulů za měsíc červen. Při jejich dnešním připomínání nezapomeneme vybrat ani nejočekávanější červencové tituly. Holt tradiční měsíční servis se vším všudy. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. 1883

Jeden z nejlepších novodobých westernů zprostředkovává klasické téma dobývání Divokého Západu. V tak kvalitním a mnohavrstevném podání je to ovšem snad poprvé. Komplexní titul dodává bohatý příběh zcela bez jakýchkoliv zromantizovaných příkras a celkově nabízí nekompromisní podívanou se silnou atmosférou. Jeden by i věřil, že podobně to tehdy opravdu nějak „chodilo“ na nebezpečném americkém středozápadě.

1883: minirecenze

2. Vlk a dýka

V páté části poutavé historické série autor nemůže naplno využívat interakcí hlavních postav, které často tvořily jádro předešlých epizod, jelikož tentokrát případ řeší osamělý hrdina. A na kvalitě knihy se to neprojevilo. Stále je to extrémně čtivá detektivka s lákavým mysteriózním přesahem, která dá čtenáři nahlédnout do turbulentního období raného novověku v rámci území Horních Uher.

Vlk a dýka: minirecenze

3. Ozark: čtvrtá řada

Zakončení dramatického seriálu sice nemá takový dopad a ohlas jako zakončení obdobně laděného velehitu Perníkový táta, ale stále se tu můžeme bavit o velké seriálové události, která bude patřit mezi vrcholy televizní tvorby za poslední roky. Ozark nás během čtyřech sezón konstantně a silně bavil a ono neokoukané prostředí na pomezí vidláckého amerického středozápadu nám bude jednoznačně chybět.

Ozark: minirecenze

4. Řád není všechno: 12 dalších pravidel pro život

Dalších 12 pravidel pro život aneb pokračování „životní kuchařky“ od myslitele, filozofa a psychologa Jordana B. Petersona. Náročná kniha má o to větší hodnotu, že byla ve valné míře napsána v extrémně obtížném spisovatelově období, které mohlo a naštěstí neskončilo tragicky. Hloubaví čtenáři si opět přijdou na své a možná jim i kniha pomůže v těžkém životním období.

Řád není všechno: minirecenze

5. For All Mankind: třetí řada

Lákavá alternativní historie dobývání nekonečného vesmírného prostoru pokračuje a člověku je skoro i líto, že to podobně nebylo i ve skutečnosti. Lidstvo v tomto pohledu již několik desetiletí spíše jen tápe a seriál alespoň nabídne, spolu s mnoha dalšími věcmi, i jistou náplast na bolístku veškerých nadšenců do oboru kosmonautiky a dalších přidružených oborů.

For All Mankind: minirecenze

Mezi nejočekávanější červencové filmy patří velkolepá akční podívaná od Netflixu Gray Man (22. 7.). Dokonce se jedná také o jeden z nejočekávanějších filmů roku. Dalšími zajímavými nadcházejícími snímky jsou komiksovka Thor: Láska jako hrom (7. 7.) a horor Černý telefon (14. 7.). Televizní seriálový svět představí tituly jako je akční thriller Na seznamu smrti (1. 7.), vězeňské drama Volavka (8. 7.) a třetí řadu sitcomu Trying (22. 7.). Náš herní červencový výběr se zúžil pouze na jeden titul, kterým je dlouhodobě očekávaná adventura Stray (19. 7.). Dobře se bavte, užívejte si léto či prázdniny a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář