390. Páteční podvečerní… o očekávaných letních hrách

Během letního období nevychází mnoho velkých herních titulů, avšak vývojáři si tento časový úsek často vyhrazují pro vypuštění do světa některých svých her experimentálnějšího a originálnějšího ražení. A tyto tituly mnohdy dokážou zabavit a zaujmout více než tradiční očekávané vysokorozpočtové hry, jejichž data vydání se obvykle zařazují do jarní či podzimní části roku. Na konci května se ještě dočkáme vydání akční hry Sniper Elite 5 (26. 5.) a řidičského simulátoru SnowRunner (31. 5., pro novou generaci konzolí) a poté už přijde čas pro mnohdy opomíjené letní hry, které by byla škoda minout. Tady je náš letní herní výběr. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Původně mělo být Diablo Immortal (2. 6.) mobilním „mezidílem“ slavné rpg série, ale nakonec vyjde i ve verzi pro osobní počítače. Mělo by se jednat o plnohodnotné rpg, které pouze nevyplní čekání hráčů na čtvrtý díl a nabídne i některé modernější herní prvky. Poté už přijde řada na jednu z nejočekávanějších letních her, kterou je příběhový horor The Quarry (10. 6.). Hráč se postupně ujme role několika postav, které budou bojovat o přežití během doposud klidného letního tábora. Titul je tedy vystavěn na obdobném konceptu interaktivního filmu jako v případě předešlých her studia včetně vynikajícího Until Dawn. V polovině měsíce ještě vyjde animovaná akční adventura Zorro: The Chronicles (16. 6.) a strategie Starship Troopers: Terran Command (16. 6.). Krátce poté si budou moci pc hráči užít dva skvělé díly legendární konzolové série Uncharted. Na jejich platformu vyjdou dva remastery a to pro čtvrtý díl (A Thief´s End) a vedlejší epizodu The Lost Legacy. Konec měsíce připadne na vydání logické hry Escape Academy (27. 6.), která zprostředkovává oblíbenou tematiku únikových místností a nabídne enormní množství rozličných rébusů.

Na začátku prázdnin vyjde očekávaná závodní hra F1 22 (1. 7.) a poté už nastane určité volnější období, během kterého nelze čekat velký přísun nových her. Jednou takovou ovšem je vizuální interaktivní román Mothmen 1966 (14. 7.), který by měl dodat vysokou porci originality a poutavosti v rámci formy i obsahu. Na konci prvního prázdninového měsíce vyjde i třetí díl obrovského rpg Xenoblade Chronicles 3 (29. 7.), avšak pouze ve verzi pro konzoli Nintendo Switch, tak jak to bývá zvykem u jednotlivých epizod této neotřelé série. Tradiční čas pro vzbuzení herního průmyslu z letního spánku nastane v průběhu srpna. Vyjde například akční rpg Thymesia (9. 8.), které čerpá inspiraci ze série Dark Souls, či budovatelská strategie Two Point Campus (9. 8.), v níž se hráč vžije do role správce univerzitního kampusu. Hodně nás zajímá i plošinovka Summit (17. 8.) a samozřejmě i akční titul Saints Row (23. 8.), který bude předznamenávat nástup silné podzimní herní sezóny. Ani ta letní nevypadá tak špatně. Dobře se bavte u vámi zvolených anebo námi doporučených her a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář