389. Páteční podvečerní… o očekávaných letních filmech

Jedna ze zásadních částí letošní filmové sezóny začíná právě v těchto dnech. Nedávno měla premiéru očekávaná komiksovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která se vydala na dosud málo prozkoumanou trasu směřující k hororovému žánru. Za necelé dva týdny se také dočkáme dlouho odkládaného akčního filmu Top Gun: Maverick (26. 5.), v němž se herecká legenda Tom Cruise vrátí do jedné ze svých nejslavnějších rolí. A poté už nastane neméně bohaté období letních filmů. Dnes vybereme ty nejzajímavější z nich. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Jedním z nejočekávanějších filmů nejen června, ale i léta a potažmo i celého roku, je akční sci-fi podívaná Jurský svět: Nadvláda (9. 6.). V tomto třetím dílu novodobé dinosauří trilogie by se měli vrátit do akce hlavní herci z předešlé série: Sam Neill, Jeff Goldblum a Laura Dern. Toto ambiciózní spojení s mladší hereckou generací v čele s Chrisem Prattem by mohlo a mělo dopadnout dobře. V polovině měsíce bude mít premiéru dobrodružný sci-fi animák Rakeťák (16. 6.). Jedna z hlavních postav oblíbené série Příběh hraček se tentokrát objeví ve filmu s vyšším přístupnostním ratingem PG-13. Posléze se ozve Netflix, který v rámci své bohaté letní nabídky představí akční sci-fi thriller Escape from Spiderhead (17. 6.) s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. Měsíc se zakončí v komediálně hororovém stylu, který zastane česká nekompromisní komedie Párty Hárder: Summer Massacre spolu s americkým hororem Černý telefon od veterána žánru, režiséra Scotta Derricksona (oba 23. 6.).

To nejlepší ovšem přijde na řadu až v červenci. Hned na začátku prvního prázdninového měsíce se rázně přihlásí o slovo oblíbený superhrdina s kladivem vždy po ruce. Thor: Láska jako hrom (7. 7.) představuje jeden z největších letních filmových taháků. Režíruje opět Taika Waititi a do své role po bok obvyklých podezřelých se vrátí i Natalie Portman. Dalšími zajímavými červencovými snímky jsou mysteriózní drama Kde zpívají raci (14. 7.) a horor Nene (21. 7.). Pak přijde na řadu těžká filmová váha: akční thriller The Gray Man (22. 7.). Nejnákladnější film v historii streamovacích platforem (Netflix uvolnil rozpočet v hodnotě 200 mil. USD) se pod režijní taktovkou bratří Russoových natáčel loni i v Praze. Hlavní role ztvární dva oblíbení herci Ryan Gosling a Chris Evans. Akčním hodům ovšem nebude ještě konec, jelikož nás na konci měsíce čeká podívaná Bullet Train (28. 7.). Akční hrátky několika zabijáků v uhánějícím vlaku nepovede nikdo jiný než Brad Pitt. Silný měsíc.

Ani v srpnu nebude nouze o poutavé filmy, přičemž oním prvním z nich je akčňák Secret Headquarters (4. 8.), ve kterém se hlavní role ujme Owen Wilson. Následovat bude thriller Bestie (11. 8.), fantasy akčňák Day Shift (12. 8.) a komedie Me Time (26. 8.), v níž nám své humorné kreace předvedou Mark Wahlberg s Kevinem Hartem. Letní filmový program je tímto kompletní. Ať se dobře bavíme jak v kinech, tak i u našich domácích projekcí! Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář