388. Páteční podvečerní… o nejlepších dubnových titulech na Recenzone

V dubnu jsme věnovali nejvíce času filmům a seriálům. Očekávaných herních premiér bylo kupříkladu pomálu, a tudíž se naše pozornost zaměřila takřka výhradně na televizní a filmový svět. „Rozložení sil“ bylo rozprostřeno takřka rovnoměrně mezi novinky, starší tituly a nové sezóny zavedených seriálů. Dnešní tradiční servis o nejlepších dubnových filmech a seriálech bude samozřejmě doplněn i o nejočekávanější květnové tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Mayor of Kingstown

Zatím poslední výsledek spolupráce Jeremyho Rennera a scénáristy Taylora Sheridana představuje syrové drama, které zprostředkovává autentický pohled na fungování amerického vězeňského (eko)systému. Ten dlouhodobě trpí množstvím neduhů včetně značné přeplněnosti věznic, které zaměstnávají spoustu lidí jako jsou i hrdinové tohoto vynikajícího seriálu. Jedním z hlavních sdělení je známá pravda o tom, že člověk ani nemusí být ve vězení a zároveň nebýt zcela svobodný.

Mayor of Kingstown: minirecenze

2. The Batman

Nový Batman jde podobně jako jeho předchůdci svou vlastní cestou a od předešlých sérií si půjčuje spíše jen některé doplňkové žánrové prvky než rovnou celý koncept. Sázka na temnou detektivní notu, noirové ladění a Roberta Pattinsona v tomto případě jednoznačně vyšla. Jeden z dosavadních nejlepších letošních filmů si rozhodně zaslouží pokračování, které již dostalo zelenou z vyšších hollywoodských míst.

The Batman: minirecenze

3. Peaky Blinders: šestá řada

Poslední řada legendárních Peaky Blinders nabídla některé vynikající epizody, události a momenty a celkově dala vzpomenout na nejlepší léta s touto sugestivní britskou gangsterkou. Určitá pachuť promarněné příležitosti tam ovšem je. Jistou náplastí na slabší (byť stále silně nadprůměrnou) sezónu by mohl být závěrečný film, který je v plánu a měl by přinést definitivní ukončení tohoto projektu, jenž léta poskytoval názorný příklad v tom, jak se má správně točit televizní minisérie.

Peaky Blinders: minirecenze

4. The Last Kingdom: pátá řada

Další doklad letošního ne zcela ideálního televizního ročníku v rámci zakončování seriálů. Poslední řada The Last kingdom snese i některá nejpřísnější kritická měřítka, avšak v kontextu předešlých řad, které řadíme (:D) mezi nejlepší televizní počiny poslední seriálové dekády, patří někam na pomyslný kvalitativní chvost. Když ovšem zhodnotíme seriál jako celek, tak i s poslední sezónou ho můžeme umístit mezi naše nejoblíbenější televizní díla, a to i v rámci naší dlouhé kompletní divácké kariéry.

The Last Kingdom: minirecenze

5. Sucho

Charizmatický Eric Bana v hlavní roli, atraktivní neokoukané prostředí australského vnitrozemí sužovaného mnohaletým suchem, detektivní případ s ozvěnami do nedávné minulosti. To je recept na velmi dobrý kriminální thriller se specifickou nostalgickou atmosférou a pozvolným procedurálním postupem vyšetřování. Ideální hlavní snímek na víkendový večer.

Sucho: minirecenze

Mezi nejočekávanější květnové filmy patří komiksovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (5. 5.), válečné drama Operation Mincemeat (11. 5.) a akčňák Top Gun: Maverick (26. 5.). Televizní svět nám nabídne například kriminální drama Schodiště (5. 5), dobrodružné sci-fi Obi-Wan Kenobi či čtvrtou řadu hororového fantasy retro hitu Stranger Things (oba 27. 5.). Co se květnových her týče, tak v této sekci nás nejvíce zajímá plošinovka Salt and Sacrifice (10. 5.) spolu s akčním titulem Sniper Elite 5 (26. 5.). To jsou nejočekávanější květnové tituly. Mějte se fajně, užívejte si závěr jara a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář