379. Páteční podvečerní… o nejlepších únorových titulech na Recenzone

Únor: aby dobrý či výborný film jeden pohledal. My jsme hledali značně pečlivě a moc jsme jich opravdu nenašli. Únorové filmy opravdu za moc nestály, ale situaci jako obvykle zachránily seriály, které zaujímají hned několik míst v našem pravidelném žebříčku nejlepších měsíčních titulů. Četli jsme i několik zajímavých a zásadních knih, a také jsme i důkladně objevovali pozoruhodné virtuální světy včetně toho v jedné z nejočekávanějších her roku, Horizon: Forbidden West. Součástí tradiční Páteční podvečerní bude i bohatý výhled na nejočekávanější březnové tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Spasitel

Další kniha od Andyho Weira, další megahit. Osamělý kosmonaut odkázaný takřka sám na sebe bude tentokrát bojovat v poněkud odlišných vesmírných dálavách. Ty jsou ještě podstatně atraktivnější než prostředí Marsu, které hrálo prim v Marťanovi. Spasitel je detailně promyšlený román s příběhem, který jen tak nepustí. Krásně se v něm snoubí velkolepé a komorní pasáže. Nadcházející zfilmování s Ryanem Goslingem v hlavní roli má silný potenciál k dosažení kultovního statusu.

Spasitel: minirecenze

2. Horizon: Forbidden West

Minimálně jednou za rok vyjde nějaká exkluzivní hra na konzole, kvůli které se i vyplatí pořídit onu herní stanici za předpokladu, že už ji dávno hráč nemá. Několikaleté čekání na další díl Horizon se jednoznačně vyplatilo. Hra sice neboří hranice žánru a v mnoha ohledech je i poněkud konzervativní, avšak jedná se o tak vytříbený a vysoce zábavný titul, že to je v celkovém kontextu nepodstatné. Jeden z prvních velkých adeptů na hru roku.

Horizon Forbidden West: minirecenze brzy

3. 21 Lessons

Stručně řečeno: jedna z nejlepších a nejpřístupnějších knih o Bitcoinu. 21 lekcí už čtenáři poskytne určitý nástin toho, jak Bitcoin funguje a především i co představuje. Knihu lze brát jako určitou vstupenku do dynamického a turbulentního světa kryptoměn. Autor Gigi se příliš nevěnuje složitým technickým detailům a popisuje problematiku z neméně důležitých a poutavých společenských či ekonomických úhlů pohledu.

21 Lessons: minirecenze

4. Služka

Margaret Qualley a její matka Andie MacDowell si zahrály dceru a matku v dramatickém seriálu od Netflixu. Ne úplně obvyklý herecký casting ovšem dopadl na jedničku, poněvadž právě tento vykreslený vztah patří k tomu nejlepšímu, co seriál Služka nabízí. Největší hodnotu ovšem představuje ona nekompromisní a bolestná výpověď o těžkém životě sociálně slabších, kteří se mají co ohánět i v zemi zaslíbené.

Služka: minirecenze

5. Peacemaker

O co výrazněji Marvel poráží DC Comics na filmovém poli, o to neuvěřitelněji působí brutální televizní direkt, který byl tomuto zábavnímu molochu zpětně uštědřen. Nečekané K.O. přišlo od rázného a poněkud ujetého hrdiny Peacemakera, který spolu se svou partou hic zachránil svět a ještě u toho stihl skvěle pobavit sebe i nás diváky. Takhle má vypadat komiksový seriál.

Peacemaker: minirecenze

Jedním ze dvou solidních únorových filmů, které jsme viděli, je dobrodružná akční jízda Kingsman: První mise, v níž se dozvíme nějaké ty pikantnosti o historii První světové války. Tím druhým je akční fantasy nářez Pěstní msta, který dokáže příjemně a nenáročně vyplnit nějaký ten ospalejší večer. Mezi další výborné únorové seriály patří desátá řada legendárních The Walking Dead a druhá řada dobrodružného thrilleru Outer Banks. Hráčům ještě můžeme směle doporučit vesmírnou akci s psychologickým přesahem Chorus a zvídavým knihomolům zase mnohavrstevnou knihu The Almanack of Naval Ravikant, která svým širokým záběrem pokrývá mnoho důležitých aspektů lidského života a poskytuje i rady, jak je vylepšit.

Březen, za kamna vlezem. A budem tam i koukat na filmy a seriály. První jarní měsíc nám již přichystal premiéru očekávaného Batmana (první ohlasy velmi pozitivní) a čekají nás i další zajímavé filmy. Například akční scifko Projekt Adam (11. 3.), české historické drama Poslední závod a akčňák Ambulance (oba 24. 3.). Mezi seriály se nejvíce těšíme na pátou řadu historického eposu The Last Kingdom (9. 3.) a na komiksový seriál Moon Knight (30. 3.). V herním světě si už získává ostruhy druhý díl rpg série Elex a třetí díl frenetické akce Shadow Warrior. Tyto zajímavé herní tituly ke konci měsíce doplní očekávaná hororová akce Ghostwire: Tokyo (25. 3.). Bohaté jarní menu. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář