378. Páteční podvečerní… o očekávaných jarních seriálech

Jaro už klepe na dveře a opět bude i seriálové, ostatně jako všechna další roční období za poslední roky. Tvůrci televizních projektů natáčejí jeden zajímavý seriál za druhým a dynamicky rostoucí zábavní platformy je průběžně s železnou pravidelností chrlí do světa. Pro diváka ideální situace, která trvá už roky a nic nenapovídá tomu, že by se na současném stavu mělo něco změnit. Mezi první předčasné vlaštovky nadcházejícího seriálového jara patří historická rubanice Vikingové: Valhalla a čtvrtá řada Úžasné paní Maiselové (oba 25. 2.). Co nás na našich obrazovkách čeká v následujících týdnech a měsících probereme právě v dnešní Páteční podvečerní. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Mezi úvodní březnové očekávané televizní tituly patří druhá řada dobrodružného sci-fi seriálu Star Trek: Picard (3. 3.), a také mysteriózní kriminální minisérie Mozaika lží (4. 3.). Hlavním tahákem celého jara je ovšem premiéra páté řady historického dobrodružného hitu The Last Kingdom (9. 3.). Po delší vynucené přestávce se konečně dočkáme pokračování svižného hrdinského eposu, který se stal jedním z našich oblíbených seriálů. Posléze bude na Netflixu pokračovat i oceňovaný projekt F1: Touha po vítězství 4 (11. 3.). Skvělý dokumentární seriál, který v mnoha fandech opětovně probudil zápal pro závody Formule 1. Ke konci měsíce budou mít premiéru ještě dva velké projekty, které rozhodně patří k tomu nejočekávanějšímu, co jaro přinese. Prvním je dobrodružná akční sci-fi Halo (24. 3.), která by mohla být onou první vysokorozpočtovou zdařilou adaptací legendární herní značky, a tím druhým je Moon Knight (30. 3.): adaptace slavného komiksu, jenž by zase měla patřit mezi letošní vlajkové lodě ambiciózní platformy Disney+.

Duben začne hned ze svého počátku hrát na špionážní notu v minisérii Slow Horses (1. 4.), ve které se v hlavní roli představí zkušený matador Gary Oldman. Pro slavného filmového herce to bude první velká role v televizním projektu. Dalším zajímavým dubnovým seriálem bude Tokyo Vice (7. 4.), což je kriminální podívaná, která se bude odehrávat v hlavní japonské megapoli. Hodně nás zajímá i dramatický seriál Anatomie skandálu (15. 4.), v němž by se mělo snoubit soudní a psychologické drama. Mezi velké dubnové premiéry se jednoznačně počítá i hvězdně obsazené kriminální historické drama Gaslit (24. 4.), které by mělo pohlížet z dosud neprozkoumaných úhlů pohledu na nechvalně proslulou aféru Watergate. Po této kauze se podíváme do zákulisí hollywoodských studií, kde se bude odehrávat seriál The Offer (28. 4.). Ten se pokusí zprostředkovat natáčení legendárního filmu Kmotr. Na konci dubna navíc ještě skončí strastiplná mafiánsko-rodinná sága ve druhé polovině čtvrté řady thrilleru Ozark (29. 4.).

O květnových premiérách zatím nemáme příliš mnoho informací, ale několik důležitých dat už je k dispozici. Na začátku měsíce začne nová dobrodružná sci-fi sága ve Star Trek: Strange New Worlds (5. 5.). Na konci května navíc můžeme očekávat dvě zásadní seriálové události, které výrazně přesahují jarní rámec a mají velký význam i v kontextu celého roku. Dočkáme se uvedení dlouho očekávaného sci-fi seriálu Obi-Wan Kenobi (25. 5.), a také i čtvrté řady oblíbeného mysteriózního hitu Stranger Things (27. 5.). To je bohatý televizní program na letošní jaro. Ať v televizi vidíme jen tu nejkvalitnější podívanou! Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář