Prázdniny se nám právě překlenuly do své druhé poloviny, což mimojiné znamená, že je správný čas pro shrnutí těch nejlepších červencových titulů formou sumarizační Páteční podvečerní. No a nebyl to špatný měsíc. Každé z námi sledovaných odvětví poskytnulo aspoň několik zajímavých děl, které se řadí mezi špičku ve svém žánru. Začneme klasicky u Top pětky, posléze se ještě zmíníme o dalších skvělých titulech, jenž zůstaly těsně pod pomyslnou čarou, a nakonec se jako už tradičně podíváme na to, co nás čeká v srpnu. Bude toho opět hodně, takže se do toho s chutí pusťme.
1. Total Recall – Arnold Schwarzenegger
Fortelný životopis jednoho z nejznámějších lidi na tomto světě nás tak nadchnul, že jsme se na jeho základě rozhodli udělat i celou minulou Páteční podvečerní. Jedná se o extrémně čtivou knihu, v níž se Arnold pouští to nitěrních záležitostí svého života a ukazuje jak kladné stránky, tak i ty horší a vysvětluje své různé postoje, k nimž se za svůj veleúspěšný život dopracoval. Zprvu jsme si říkali, o čem Arnie vlastně těch 600 stran bude psát, ale nakonec nás tato kniha příjemně překvapila i tím, že v ní nebyla žádná hluchá místa a jen prázdné vyplňovaní stran. Právě naopak.
Total Recall – Arnold Schwarzenegger: minirecenze
2. Jonathan Strange & pan Norrell
Největší letní překvapení. Britové se zase jednou vytáhli a přišli s pozoruhodným historickým fantasy seriálem, který si užijí zástupci všech myslitelných věkových generací. Neznalost knižní předlohy zde vůbec není na škodu – o to více si možná užijete toto atmosférické dílo, jenž je jasným dokladem toho, že i pohádkové příběhy mohou být natočeny takovým způsobem, který neurazí dospělé a zároveň nadchne ty mladší diváky. Jeden ze seriálů roku.
Jonathan Strange & pan Norrell: minirecenze
3. La French
Francouzká gansterka po americku. V tomhle filmu nahlédneme do zákoutí práce soudního vyšetřovatele Pierra Michela, který se i na úkor vlastní rodiny snaží se vší energií co má, co nejvíce znepřijemnit život drogovému bossovi Gaetanovi Zampovi. Ten si to samozřejmě nenechá líbit a začne vtomto duelu používat mafiánské prostředky. Kdo má chuť na hutný mafiánský příběh, a také na menší přemístění v čase a prostoru do působivého města Marseille, tak právě našel ten správný film.
La French: minirecenze
4. V odborné péči
Psychologický seriál z dílny HBO podle nás patří k jedněm z nejméně doceněných seriálových projektů současnosti. Terapeut Paul Weston řeší problémy svých pacientů a navíc se sám musí potýkat se svým nelehkým a zamotaným životem. Je to originální, emotivní, inspirativní, minimalistické a přitom svým způsobem velkolepé, a navíc i perfektně zahrané. Většina scén se odehrává ve stejné místnosti, kde spolu vedou dialog dvě, maximálně tři postavy – někdo by si mohl říct, že to musí být nuda. Ale zdání klame… tohle je ta nejlepší dramatická seriálová zábava posledních let. A za tím si stojíme.
V odborné péči: minirecenze
5. Ant-Man
Hravá menší marvelovka, která dovedně pracuje s konceptem zmenšování hlavního hrdiny. Originální akční scény odehrávající se v dětském pokojíku, padajícím kufru či v papírovém modelu města jsou opravdu excelentní. Jedná se o ideální letní film, který pobaví a možná i nadchne. Stále ještě běží v kinech, takže vám vřele doporučujeme na něj zajít – mravenčí armáda je připravena k boji!
Ant-Man: minirecenze
To byla nejlepší pětka a teď se mrkneme na tituly, jenž skončily těsně za ní. Začneme u her – ty jsme recenzovali minulý měsíc tři a všechny stály za to. Ať už se jedná o tahovou onlineovku Rail Nation, starší českou strategii Original War či cyberpunkovou tahovku Shadowrun: Dragonfall. Z filmového světa nás toho vyjma výše zmiňovaných titulů v červenci moc nezaujalo, ale menší zmínku si jistě zaslouží například slušný český horor Ghoul či bláznivá tenisová komedie 7 Days in Hell. Seriály pro změnu pokračují v nastoleném trendu, který preferuje kvalitu před kvantitou – ze tří recenzovaných se dva dostaly do první pětky a ten třetí, dramatický Ray Donovan jen těsně skončil za branami finále. V kategorii knih hrála prim především jednička z našeho žebříčku, ale i zajímavá autobiografická kniha Karla Kryla nazvaná Půlkacíř či dobrodružný historický román Tajemný Etrusk od slavného spisovatele Miky Waltariho rozhodně stojí za přečtení. Za nás tady panuje s červencem spokojenost – letní sucho se úplně nepotvrdilo a celkově to byl jeden z těch solidních měsíců, v němž nebyla o zajímavé tituly nouze. A co zajímavého nás čeká v srpnu?
Především mladší bratříček seriálového hitu Walking Dead nazvaný Fear the Walking Dead, který jistě podá americkou zombie apokalypsu z trochu jiné perspektivy. První epizoda bude mít premiéru 24. srpna a už netrpělivě odpočítáváme čas – natěšenost je opravdu veliká. Co se her týče, tak nás nejvíce zajímá nový díl série Shadowrun s podtitulem Hong Kong (vychází 20. srpna), což by mohla opět být pořádná oldschoolová sci-fi tahovka se zajímavým příběhem, stejně tak jako výše zmiňovaný předešlý díl. No a u filmů máme taktéž jasno – nejzajímavějšími snímky pro nás jsou reboot Fantastické čtyřky (od 13. srpna), špionážní retro stylovka Krycí jméno U.N.C.L.E. (od 20. srpna) a tři komedie Vykolejená, Pixely a Bláznivá dovolená, jejichž premiéry jsou rovnoměrně rozvrstvené přes celý srpen. Budeme se sice už opakovat, ale čeká nás toho opět dost. O zajímavé tituly v srpnu prostě nebude nouze a my se pokusíme opět přinést jak co nejvíc minirecenzí zde na webu, tak i spoustu nových trailerů a novinek na našem facebooku. Přejeme Vám krásně prožitou druhou polovinu léta a u dalších článků a minirecenzí na Recenzone opět příště na počtenou!
Naše hodnocení
Vaše hodnocení
Nejnovější komentáře