35. Páteční podvečerní… o nejlepších červencových titulech na Recenzone

 

     Prázdniny se nám právě překlenuly do své druhé poloviny, což mimojiné znamená, že je správný čas pro shrnutí těch nejlepších červencových titulů formou sumarizační Páteční podvečerní. No a nebyl to špatný měsíc. Každé z námi sledovaných odvětví poskytnulo aspoň několik zajímavých děl, které se řadí mezi špičku ve svém žánru. Začneme klasicky u Top pětky, posléze se ještě zmíníme o dalších skvělých titulech, jenž zůstaly těsně pod pomyslnou čarou, a nakonec se jako už tradičně podíváme na to, co nás čeká v srpnu. Bude toho opět hodně, takže se do toho s chutí pusťme.

 

recall web

1. Total Recall – Arnold Schwarzenegger

Fortelný životopis jednoho z nejznámějších lidi na tomto světě nás tak nadchnul, že jsme se na jeho základě rozhodli udělat i celou minulou Páteční podvečerní. Jedná se o extrémně čtivou knihu, v níž se Arnold pouští to nitěrních záležitostí svého života a ukazuje jak kladné stránky, tak i ty horší a vysvětluje své různé postoje, k nimž se za svůj veleúspěšný život dopracoval. Zprvu jsme si říkali, o čem Arnie vlastně těch 600 stran bude psát, ale nakonec nás tato kniha příjemně překvapila i tím, že v ní nebyla žádná hluchá místa a jen prázdné vyplňovaní stran. Právě naopak.

Total Recall – Arnold Schwarzenegger: minirecenze

 

str a nor web

2. Jonathan Strange & pan Norrell

Největší letní překvapení. Britové se zase jednou vytáhli a přišli s pozoruhodným historickým fantasy seriálem, který si užijí zástupci všech myslitelných věkových generací. Neznalost knižní předlohy zde vůbec není na škodu – o to více si možná užijete toto atmosférické dílo, jenž je jasným dokladem toho, že i pohádkové příběhy mohou být natočeny takovým způsobem, který neurazí dospělé a zároveň nadchne ty mladší diváky. Jeden ze seriálů roku.

Jonathan Strange & pan Norrell: minirecenze

 

french web

3. La French

Francouzká gansterka po americku. V tomhle filmu nahlédneme do zákoutí práce soudního vyšetřovatele Pierra Michela, který se i na úkor vlastní rodiny snaží se vší energií co má, co nejvíce znepřijemnit život drogovému bossovi Gaetanovi Zampovi. Ten si to samozřejmě nenechá líbit a začne vtomto duelu používat mafiánské prostředky. Kdo má chuť na hutný mafiánský příběh, a také na menší přemístění v čase a prostoru do působivého města Marseille, tak právě našel ten správný film.

La French: minirecenze

 

treat web

4. V odborné péči

Psychologický seriál z dílny HBO podle nás patří k jedněm z nejméně doceněných seriálových projektů současnosti. Terapeut Paul Weston řeší problémy svých pacientů a navíc se sám musí potýkat se svým nelehkým a zamotaným životem. Je to originální, emotivní, inspirativní, minimalistické a přitom svým způsobem velkolepé, a navíc i perfektně zahrané. Většina scén se odehrává ve stejné místnosti, kde spolu vedou dialog dvě, maximálně tři postavy – někdo by si mohl říct, že to musí být nuda. Ale zdání klame… tohle je ta nejlepší dramatická seriálová zábava posledních let. A za tím si stojíme.

V odborné péči: minirecenze

 

antman web

5. Ant-Man

Hravá menší marvelovka, která dovedně pracuje s konceptem zmenšování hlavního hrdiny. Originální akční scény odehrávající se v dětském pokojíku, padajícím kufru či v papírovém modelu města jsou opravdu excelentní. Jedná se o ideální letní film, který pobaví a možná i nadchne. Stále ještě běží v kinech, takže vám vřele doporučujeme na něj zajít – mravenčí armáda je připravena k boji!

Ant-Man: minirecenze

 

railn web

     To byla nejlepší pětka a teď se mrkneme na tituly, jenž skončily těsně za ní. Začneme u her – ty jsme recenzovali minulý měsíc tři a všechny stály za to. Ať už se jedná o tahovou onlineovku Rail Nation, starší českou strategii Original War či cyberpunkovou tahovku Shadowrun: Dragonfall. Z filmového světa nás toho vyjma výše zmiňovaných titulů v červenci moc nezaujalo, ale menší zmínku si jistě zaslouží například slušný český horor Ghoul či bláznivá tenisová komedie 7 Days in Hell. Seriály pro změnu pokračují v nastoleném trendu, který preferuje kvalitu před kvantitou – ze tří recenzovaných se dva dostaly do první pětky a ten třetí, dramatický Ray Donovan jen těsně skončil za branami finále. V kategorii knih hrála prim především jednička z našeho žebříčku, ale i zajímavá autobiografická kniha Karla Kryla nazvaná Půlkacíř či dobrodružný historický román Tajemný Etrusk od slavného spisovatele Miky Waltariho rozhodně stojí za přečtení. Za nás tady panuje s červencem spokojenost – letní sucho se úplně nepotvrdilo a celkově to byl jeden z těch solidních měsíců, v němž nebyla o zajímavé tituly nouze. A co zajímavého nás čeká v srpnu?

 

fear web

     Především mladší bratříček seriálového hitu Walking Dead nazvaný Fear the Walking Dead, který jistě podá americkou zombie apokalypsu z trochu jiné perspektivy. První epizoda bude mít premiéru 24. srpna a už netrpělivě odpočítáváme čas – natěšenost je opravdu veliká. Co se her týče, tak nás nejvíce zajímá nový díl série Shadowrun s podtitulem Hong Kong (vychází 20. srpna), což by mohla opět být pořádná oldschoolová sci-fi tahovka se zajímavým příběhem, stejně tak jako výše zmiňovaný předešlý díl. No a u filmů máme taktéž jasno – nejzajímavějšími snímky pro nás jsou reboot Fantastické čtyřky (od 13. srpna), špionážní retro stylovka Krycí jméno U.N.C.L.E. (od 20. srpna) a tři komedie Vykolejená, Pixely a Bláznivá dovolená, jejichž premiéry jsou rovnoměrně rozvrstvené přes celý srpen. Budeme se sice už opakovat, ale čeká nás toho opět dost. O zajímavé tituly v srpnu prostě nebude nouze a my se pokusíme opět přinést jak co nejvíc minirecenzí zde na webu, tak i spoustu nových trailerů a novinek na našem facebooku. Přejeme Vám krásně prožitou druhou polovinu léta a u dalších článků a minirecenzí na Recenzone opět příště na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář