31. Páteční podvečerní… o nejlepších červnových titulech na Recenzone

 

   Venku se nám opětovně zvedla vlna veder a sucha – nějaký delší pobyt ve venkovních prostorách je momentálně životu nebezpečný, a tudíž je přímo ideální čas na další ze série sumarizačních Pátečních podvečerních. V té dnešní jedenatřicáté si shrneme nejlepší červnové tituly, které představují ideální výplň času ve vnitřních prostorách, v nichž se za svými monitory a televizemi schováme my všichni ti rozumní. Sestavování červnového žebříčku ovšem nebylo úplně jednoduché, jelikož sucho, ta liška jedna podšitá, si našlo cestu i do světa filmového a herního průmyslu, jejichž produkty zpravidla bývají základními stavebními kameny našeho souhrnu. Ovšem to bychom nebyli my z Recenzone, abychom si už nějak neporadili. Červen byl totiž velmi bohatý na zajímavé knižní a seriálové tituly, a ty více než spolehlivě místa filmů a her zaplní. Toť pár vět úvodem, a nyní se už do toho pusťme.

 

truny patecni

1. Hra o Trůny – pátá řada

Jedna z mála jistot kvality na poli televizních seriálů. Pokud jsme se totiž za posledních pět let mohli na něco spolehnout, tak na to, že počátkem každého dubna nám začíná dva a půl měsíce té nejlepší televizní zábavy. Letos to sice nebylo za plný počet a rozhodně to nebyla zábava konstantní, ale pokud si Trůny nekompromisně porovnáme s ostatními seriály, tak se s přehledem stále hřejí mezi projekty v té nejužší špičce. Tak zase v příštím dubnu!

Hra o Trůny – pátá řada: minirecenze

 

depardieu patecni

2. Prostě je to tak – Gérard Depardieu

Tuhle knihu doporučujeme všem lidem, ať už upřednostňují jakýkoliv žánr. Depardieu se v ní velmi otevřel a s nikým a ničím si nebere servítky. Píše přesně, jde přímo k věci a na nic si nehraje, což je velmi osvěžující styl. Nesnaží se najít si další fanoušky nebo obdivovatele. Na závěr nám dovolte jedno doporučení jak by ho asi napsal sám Depardieu: „Napsal jsem svůj životopis a jestli si to chcete přečíst tak čtěte a jestli kur.. ne, tak na to serte.“ 🙂

Prostě je to tak – Gérard Depardieu: minirecenze

 

metabaroni patecni

3. Kasta Metabaronů

Jedna z nejvelkolepějších a nejrozsáhlejších space oper napříč všemi možnými filmy, hrami a knihami. Obří dílo, jehož realizace musela zabrat dvojici autorů Jodorowsky-Giménez spoustu let. Pokud vám něco říká žánr sci-fi, pokud k němu máte i pozitivní vztah, a pokud se nebojíte komiksů, tak tohle si prostě nemůžete nechat ujít. Mistrovská práce.

Kasta Metabaronů: minirecenze

 

jur svet patecni

4. Jurský svět

Letní blockbuster pro celou rodinu aneb jak se má dělat pokračování legendární série po dvaceti letech. Sympatické herecké obsazení, krásný vizuál, skvělé efekty, spousta napětí a poutavá akce = jeden z nejúspěšnejších filmů všech dob. Sice ne jeden z nejlepších, ale minimálně co se letoška týče, tak Jurský svět představuje jednu z těch nejhodnotnějších kino projekcí… a stále běží v kinech!

Jurský svět: minirecenze

 

ripper patecni

5. Ripper Street 

Už to pomalu začíná být ohraná písnička, ale musíme to znovu zopakovat – britská seriálová tvorba prostě a jednoduše dnes nemá konkurenci. Ripper Street je další z mnoha vynikajících historických seriálů, které bodují dokonale zvládnutými historickými kulisami a kostýmy, a s tím související dobovou atmosférou, a také dovedně vrstvenými příběhovými liniemi. V těch hraje prim ústřední herecké mužské trio, které by už asi ani nemohlo mít rozdílnější charaktery. Ale o to lépe se také doplňují a hlavně i baví.

Ripper Street: minirecenze

 

spy patecni

   První pětku bychom už měli a nyní se podíváme na tituly, které se do ní nevešly. Co se filmů týče, tak nás v červnu velmi potěšila špionážní komedie Špión (pravděpodobné šesté místo), a také dojemná romance Age of Adaline. Od filmů vše. Seriály jsme recenzovali dva, přičemž oba se dostaly do pětky, takže zde jasně zvítězila kvalita nad kvantitou. Pokud tento trend bude pokračovat i do budoucna, tak se rozhodně nebudeme zlobit. Z her stojí za zmínku především historická strategie Ultimate General: Gettysburg, která potěší historiky, stratégy a určitě i milovníky nemainstreemových jiných her. Nakonec ještě zmíníme solidní komiks Potulný rytíř odehrávající se v univerzu Hry o Trůny, ale to už je bohužel vše. Červen byl z hlediska kvalitních titulů holt slabší a máme obavy, že následující dva letní měsíce se to moc nezlepší, ikdyž hlavně nějaké ty zajímavé filmy se už rýsují na obzoru, takže se pojďme směle podívat na to, co nás v blízké budoucnosti čeká.

 

cruise patecni

   Už příští týden do kin vtrhne nový Terminátor s podtitulem Genisys, který ale zatím sklízí značně negativní recenze (zhruba každá čtvrtá je pozitivní), a zatím ani my nevíme, zdali máme vůbec odvahu a chuť si na něho zajít. Od poloviny července bude mít premiéru striptérské drama Bez kalhot XXL (zatím lehce nadprůměrné recenze) a očekávaná marvelovka Ant-Man. Další týden se dočkáme boxerského dramatu Bojovník s Jakem Gyllenhaalem a měsíc uzavře jeden z nejočekávanějších letošních filmů Mission Impossible – Národ grázlů. No, s filmy to tak špatné nakonec nebude. Se seriály to bude poněkud horší, ale třetí řady hitovek Masters of Sex a Ray Donovan dávají tušit, že ani zde nepřijdeme zkrátka. Na herním průmyslu se letní sucho podepíše jako už tradičně nejvíc a jediným titulem, který stojí v červenci za pozornost, bude nový ročník závodní F1 2015. Doporučení ohledně nových knih dávat nebudeme vzhledem k obrovskému rozsahu žánrů a množství vydávaných titulů, ale nějaké knižní minirecenze se určitě v průběhu měsíce opět objeví. Tak, to už je z jedenatřicáté Páteční podvečerní opravdu vše – přejeme Vám spoustu zábavy u hodnotných titulů, třeba i těch z našeho dnešního článku, a pokud se přecejen rozhodnete pro nějakou venkovní aktivitu, tak opatrně – sluníčko bude v blízkých dnech hřát opravdu nadstandardně. 🙂 U dalších článků a minirecenzí na Recenzone opět příště na přečtenou!

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář