30. Páteční podvečerní… o nejlepších filmech ústřední čtverky ze druhé řady Temného případu

 

    Před pár dny měla premiéru první epizoda druhé řady očekávaného seriálového hitu Temný případ a rozhodně nezklamala. Jednalo se o velmi solidní start do druhé sezóny, v němž šlo především o představení čtyř hlavních postav. Jejich představitelé se k angažmá v tomto seriálu rozhodně nedostali pouze čirou náhodou – celá čtverka už si odehrála svoje a má na svém kontě množství různorodých filmů, z nichž si v dnešní Páteční vybereme od každého herce tři nejlepší. Tímto způsobem si je zároveň i představíme a vypíchneme jejich kvality, které taktéž přispěly k jejich účasti v jednom z nejostřeji sledovaných televizních projektů současnosti. Zde je dvanáctka filmů, které jsme vybrali.

 

farrell web

Colin Farrell

1. Telefonní budka trailer

Krásná ukázka filmového minimalismu v praxi a zároveň jeden z početných důkazů, že i s minima se dá vytežit maximum. Ikdyž je otázka, zdali je vynikající Colinův herecký výkon, jistá režie Joela Schumachera, skvělý námět a jeho vynikající zpracování, a také podmanivý hlas Kiefera Sutherlanda v telefonu vůbec nějaké „minimum“. 🙂

2. V Bruggách minirecenze

Film s nezaměnitelnou atmosférou, za kterou stojí především kouzelné belgické město Bruggy. To představuje skutečně unikátní kulisu pro příběh o dvou gangsterech, kteří tam původně odjedou na odpočinek, ale vše se nakonec vyvíjí úplně jinak. Jednoho z mafiánů ztvárnil právě Colin a jak už je jeho dobrým zvykem, tak podal opět nadstandardní výkon.

3. Tábor tygrů trailer

Atypický (anti)válečný film, který zobrazuje dění ve výcvikovém táboře, kde se cvičí jednotka vojáků tesně před odjezdem do válečného pekla ve Vietnamu. Jedná se o první Colinovu spolupráci s režisérem Schumacherem, a také o jeho první hlavní roli ve velkém hollywoodském filmu. Ovšem není to vůbec poznat – Colin si zde počíná jako starý herecký matador mající na kontě už desítky filmů.

 

vaughn web

Vince Vaughn

1. Nesvatbovi trailer

Jedna z nejlepších komedií minulého desetiletí. Vynikající námět o dvou „svatebních vetřelcích“, které ztvárnili právě Vince spolu s kumpánem Owenem Wilsonem, představuje pomyslný vrchol komediálního žánru. Je to vtipné, originální, není to vůbec trapné a nemá to žádná hluchá místa. Nesvatbovi jsou nejen nejlepší Vincova komedie, ale i film celkově. Ve vedlejší roli tu také hraje Rachel McAdams… žeby jen náhoda?

2. Proutníci trailer

Jeden z prvních Vincových filmů, který také téměř nikdo nezná, což je velká škoda. Jedná se o komediální drama o partě kamarádů v těžké životní situaci, kteří vyrazí léčit svoje splíny a nesnáze do božského Las Vegas. No a je to velmi zábavná a svižná jízda, která nabídne i určitý přesah. A Vince je tu opravdu skvělý.

3. Mládí v trapu trailer

Vince Vaughn, Will Ferrell a Luke Wilson je už sama o sobě vražedná kombinace, natož když se tato trojka sejde ve filmu o stárnoucích kamarádech, kteří začnou díky (kvůli?) krizi středního věku obrážet divoké večírky. To hovoří asi za vše… 🙂

 

mcadams web

Rachel McAdams

1. Lásky čas minirecenze

Velmi příjemná romatická komedie se sympatickým ústředním duem, která je navíc ještě obohacená o prvek cestování v čase. Je to ideální film do nepohody a Rachel je tu prostě a jednoduše kouzelná. Podle nás se jedná o její nejlepší film, který je vlastně spíše pohádkou zasazenou do současnosti.

2. Na odstřel trailer

Vynikající investigativní drama, v němž se sešlo množství velkých hvězd (Russell Crowe, Ben Affleck, Helen Mirren…) mezi nimiž Rachel ani v nejmenším nezapadla, právě naopak. Role novinářky Delly jí sedla opravdu skvěle, a moc bychom se nedivili, kdyby právě tohle byl jeden z důvodů jejího obsazení do Temného případu. Jeden z pádných důvodů.

3. Zápisník jedné lásky trailer

Role, která Rachel proslavila. Někteří tento film zbožňují a jiní ho zase nemůžou vystát, ale každopádně ho většina z nás minimálně zná. Zápisník představuje etalon novodobých romantických dramat, byť to je paradoxně starosvětská romance jako řemen.

 

kitsch web

Taylor Kitsch

1. Na život a na smrt trailer

Film podle skutečné události, ve kterém se parta amerických vojáků nahání po afghánských horských lesích s obrovskou přesilou nepřátel. Taylor se ujal role velitele skupiny a určitě ve společnosti zkušenějších kolegů (Wahlberg, Foster, Hirsch) nezklamal. Kdo má zájem o drsný chlapský film, tak tady rozhodně nešlápne vedle.

2. John Carter: Mezi dvěma světy trailer

Skvělý mix fantasy a sci-fi, který boduje především zábavností, velkolepostí a vizuálem. I Taylor zde byl v hlavní roli velmi dobrým tahounem, a o to víc nás mrzí, že film kasovně extrémně propadl (obří rozpočet čtvrt miliardy USD se ani zdaleka nezaplatil…). My ale Johna Cartera doporučujeme všemi deseti – takto opulentní space opera tu už dlouho nebyla… a minimálně do nových Hvězdných válek ani nebude.

3. X-Men Origins: Wolverine trailer

Zatím předposlední Wolverinova sólovka představuje film, v němž si Taylor zahrál jednu z prvních větších rolí. Konkrétně se jednalo o úlohu „vrhače karet“ Gambita, ve které mladý herec naznačil svůj potenciál. Sice ho v následných X-Menech nahradí v Gambitově roli Channing Tatum, ale něco nám říká, že účast v Temném případu představuje pro Taylora více než uspokojivé zadostiučinění.

 

true det web

 

    Každý ze dvanácti filmů z našeho seznamu je něčím zajímavý a my věříme, že si snadno vyberete právě toho svého favorita. Co si totiž budeme povídat – týdenní čekání na každou novou epizodu Temného případu je opravdu drastické a ubíjející (zlatý Netflix!), a zde přítomné filmy představují vskutku ideální příležitost k hodnotnému zkrácení tohoto čekání a samozřejmě i k lepšímu seznámení se čtyřmi hlavními představiteli. Při pohledu na jejich nejlepší snímky už zřejmě nikoho nemůže překvapit to, že dostali příležitost zahrát si v seriálu takového formátu jako je Temný případ.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář