3. Páteční podvečerní… o neprobádaném území vánočních filmů

Vánoce nám už klepou na dveře, a tak je nejvyšší čas, abychom se podívali na filmy, které nám tyto svátky klidu a míru zpříjemní. Asi nemá smysl psát například o ultimátní romantické komedii Láska nebeská, trampotách Kevina McAlistera v sérii Sám Doma či trochu jiných trampotách Johna McLanea ve Smrtonosné Pasti. Bylo by to jen nošení dříví do lesa. My se podíváme na filmy, které nejsou tak notoricky známé, ale o to víc Vás možná překvapí, že se jedná o velmi kvalitní snímky, které se i vyrovnají kvalitě rok co rok vysílaných filmových klasik.

1. Velká vánoční jízda (Markíza 26.12. 2014 13:25) Trailer

Vánoční animák pro celou rodinu. Akční, zábavná a humorná jízda o nemotorném synovi Santa Clause Arthurovi, který se na poslední chvíli snaží doručit zapomenutý dárek.

artur

 

2. Šťastné a veselé / Joyeux Noël (FilmBox HD 20.12. 2014 17:35) Trailer

Dojemné válečné drama podle skutečné události, které zobrazuje, co se odehrálo na Západní frontě během Štědrého večera roku 1914, kdy zavládlo příměří a vojáci vystoupili beze zbraní ze zákopů.

žojéks

3. Vánoční prázdniny (Nova 26.12. 2014 09:45) Trailer

Nejznámnější film z našeho výčtu. Bláznivá komedie s komikem Chevym Chasem o rodině Griswoldových, která zažije vskutku netradiční svátky vánoční, během nichž není o zábavu nouze.

vacation

4. Muppets: Vánoční koleda (žádná tv stanice nevysílá) Trailer

V podstatě neznámý fantasy muzikál podle předlohy Charlese Dickense o nápravě jednoho hamižného samotáře. Neotřelý nápad spojit hereckou legendu Michaela Cainea a plyšové Muppety dopadl na výbornou.

mupeti

5. Vánoční skřítek / Elf (Smíchov 19.12. 2014 20:00) Trailer

Vánoční oddechovka o skřítkovi Buddym, který se ze Severního pólu vydává hledat svého otce do New Yorku. Hlavní roli skřítka ztvárnil Will Ferrell, a proto ani nemůžete čekat nic jiného než nálož absurdních a komických situací.

elf

 

Toť stručný přehled několika méně známých vánočních filmů. Mě už nezbývá nic jiného, než Vám jménem Recenzone popřát krásné svátky vánoční, během kterých si určitě uděláte čas na své oblíbené vánoční filmy, a třeba i na nějaký film z našeho výčtu. V příští Páteční podvečerní se podíváme na tituly, které nás v roce 2014 nejvíce zaujaly. A bude o co stát, poněvadž tento rok byl na skvělé filmy, seriály, hry a knížky skutečně velmi bohatý.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář