295. Páteční podvečerní… o nejlepších „ostatních“ filmech a seriálech Avengerů – část druhá

Ve druhé části článkové série o nejlepších ostatních titulech herců a hereček z komiksové ságy Avengers se zaměříme na některé další známé charaktery z filmů od Marvelu. Hlavními postavami dnes budou Doctor Strange, Hawkeye, Spider-Man, a také jejich dva kolegové, kteří si říkají Strážci Galaxie. Nějaký pořádný film aby jeden v kinech pohledal, takže si zrovna pojďme doporučit nějaké ty zajímavé kousky vhodné pro domácí projekce. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Benedict Cumberbatch

Hvězda Benedicta Cumberbatche stoupá strmě vzhůru již nějakou dobu, přičemž onen prudký nástup přišel spolu se seriálovým Sherlockem (2010). To je jednoznačně hercova zlomová role, v níž dovedl k dokonalosti typ extravagantního, šíleně geniálního a asociálního hrdiny. Kdo Sherlocka neviděl, tak má velkou mezeru v seriálovém vzdělání. Podobným typem hrdiny je i Patrick Melrose (2018) ve stejnojmenném seriálu o jednom nevyrovnaném aristokratovi. Co se Benedictových filmových rolí týče, tak je potřeba zmínit výborného záporáka Khana v akčním sci-fi blockbusteru Star Trek: Do temnoty (2013), a také i nezaměnitelný hlasový a pohybový projev v sérii Hobit.

Jeremy Renner

Jeremy Renner patří mezi zkušené a hojně obsazované herce a je to vidět i na jeho skvostné filmografii. Jedním z jeho nejlepších filmů je beze sporu oscarové válečné drama Smrt čeká všude (2008). Dva roky poté herec ztvárnil zásadní roli v akčním thrilleru Město po boku Bena Afflecka. Jeremy vydatně pomáhal i Tomu Cruisovi během některých jeho Mission Impossible. No a z opravdu nedávné doby můžeme vyzdvihnout účasti ve dvou výtečných filmech, kterými jsou sci-fi drama Příchozí (2016) a kriminální thriller Wind River (2017). Každý z těchto snímků bychom si pustili klidně hned, patří totiž mezi nejlepší filmy posledních let.

Tom Holland

Jeden z nejmladších členů týmů už se také objevil v několika pamětihodných filmech. Jednou z prvních a nejdůležitějších rolí Toma Hollanda je ta v katastrofickém dramatu Nic nás nerozdělí (2012). Ve snímku si zahrál jednoho z členů rodiny, kteří se navzájem hledají po úderu ničivé vlny tsunami v Thajsku. Tom byl také jedním z členů expedice v atmosférickém dobrodružném filmu Ztracené město Z (2016). Fajnšmejkry by mohla zajímat i historická rubanice Pilgrimage (2017), kde si mladý herec zahrál roli jednoho z mnichů, kteří převážejí vzácnou relikvii napříč nehostinným středověkým Irskem.

Chris Pratt

Vždy se dá podívat na Moneyball (2011). Sportovní drama, v němž vyjma Brada Pitta A Jonaha Hilla hrál také Chris Pratt, a to roli jednoho z basebalistů z podceňovaného týmu. Herec si zahrál i v oceňovaném a oblíbeném sci-fi filmu Ona (2013), který jsme doporučovali i minule v případě Scarlett Johansson. No a pak tu máme i sérii Jurský svět (třetí díl by měl mít premiéru +- za rok, se starými známými z původní trilogie). Pokračování legendární dinosauří ságy nás baví, a je to i Chrisova zásluha díky jeho precizně ztvárněnému pohodářskému „kovbojovi“. A fajn jsou i Pasažéři (2016), kde se herec škádlí s Jennifer Lawrence na palubě tak trochu jiné vesmírné lodě.

Zoe Saldana

Zoe Saldana se očividně našla ve sci-fi filmech, se kterými se pojí náročná úprava jejího vzhledu. Včetně Gamory ze Strážců Galaxie ztvárnila jednu z hlavních rolí v legendárním Avatarovi (další díly nás čekají v několika následujících lichých letech), a také v novodobé sérii Star Trek, přičemž se objevila ve všech dosavadních dílech. Podstatně civilnější a tradičnější role jsou ty v romantickém dramatu The Words (2012), kde Zoe hrála po boku Bradleyho Coopera, a také ve hvězdně obsazeném thrilleru Out of the Furnace (2013). Dodali jsme další zajímavá filmová doporučení, tak ať se všichni dobře bavíme při následných domácích projekcích! Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.