293. Páteční podvečerní… o nejlepších krátkých filmech první poloviny roku 2020

Letošní rok se již překlenul do své druhé poloviny, a tudíž nastal čas na rekapitulaci krátkometrážních filmů v rámci tohoto období. Budeme vybírat ty nejlepší tituly z pětadvacítky filmečků, které se nám tu během dvou čtvrtletí nashromáždily. No a v elitní pětce se po delší době objeví i projekt českých tvůrců. Líbilo se nám i množství hraných filmů a jako obvykle je potřeba připomenout i některé nadstandardní animáky, v nichž tentokrát hrají prim nejlepší zvířecí přátelé člověka. Přejeme příjemnou a inspirativní podívanou.

1. EETerminátor

Prezident Zeman a premiér Babiš versus Bohuš a Arnold. V novém snímku tvůrce Jakuba Orsavy se sešlo více hlavních postav a opět je to velká paráda. Nápaditá a satirická podívaná s tunou všemožných odkazů je založená na typickém osobitém českém humoru. A toho v dnešní době není nikdy dost.

2. Infinite

Nevyléčitelně nemocný mladý muž se rozhodne specifickým způsobem rozloučit se svými nejlepšími kamarády. Vážné téma je ve filmu Infinite zpracováno velmi vhodně i s jistou porcí nadhledu. Chválíme i ideální časový formát ke vstřebání silného zážitku. No a nezapomínejme ani na výborné herecké výkony – například od nastupující britské hvězdy George Mackaye.

3. From Artists to Artists

Bezvadný kratičký animák pojednává o lehké tvůrčí krizi jedné umělkyně, které nakonec pomůže její milovaný pejsek. Ten se posléze stane i hlavní hrdinou skvostné žánrové koláže skákající z jednoho fantaskního univerza do druhého. Animace je v podstatě na profesionální úrovni a sdělení je také naprosto jasné a hodnotné.

4. Pizza Time

Kaskadér a bijec Eric Jacobus si tentokrát zahrál zápornou roli ve snímku, jenž byl natočen pod záštitou filmařů ze známé youtube platformy Film Riot. Jeho souboj s nebohým poslíčkem, jenž donáší pizzu, je správně dynamický a černohumorný.

5. After the Rain

A další animák s pejskem v hlavní roli. Tentokrát se jedná o pomocníka jednoho kouzelného bači. Psí ovčák bude muset zastat pánovu práci a zvládne to perfektně. After the Rain je dalším skvělým animákem, který kombinuje vytříbenou audiovizuální stránku s neotřelým příběhem. Více takových.

Tvůrci krátkých filmů v poslední době opravdu excelují a dotahují do konce unikátní projekty ze všech myslitelných žánrů. Animáky jsou stálicí, avšak v poslední době se podle nás značně zvyšuje i kvalita hraných filmů. Jak už jsme kdysi říkali, tak onen koncentrovaný formát krátkého filmu mnohdy přináší silnější prožitek a lepší dojem než zhlédnutí klasického celovečeráku. A to dnes platí ještě více než v předešlých letech. Ať se tvůrcům daří a ať se my diváci dobře bavíme. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.