290. Páteční podvečerní… o očekávaných letních hrách

Herní průmysl narozdíl od toho filmového tolik nezasáhla současná vlna pandemie, a tudíž máme jako hráči takřka stálý přísun nových kvalitních her. Nedávno například vyšel (po dlouhých čtrnácti letech…) třetí díl strategicko-taktické série Desperados, jehož souhrnné hodnocení na platformě Metacritic se pohybuje okolo vynikajících 85 %. No a dnes už budeme moci rozehrát pro mnohé nejočekávanější hru roku, hororovou akční adventuru Last of Us 2 (Metacritic očekávaných 95 %). Tyto dva tituly jsou zároveň i nejočekávanějšími červnovými hrami. V následujících odstavcích vybereme ty nejzásadnější hry, na které se můžeme těšit v následujících letních měsících. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Začátek července se ponese v duchu těch nejrychlejších virtuálních motorů, poněvadž vyjde závodní hra F1 2020 (10. 7.). Závody formulí již dlouhodobě patří mezi ty nejlépe zpracované a zprostředkované závodní hry, a každý ročník sérii posouvá blíže k ultimátnímu hernímu zážitku. Již za necelý měsíc budeme v roli japonského samuraje bránit domovinu před mongolskými hordami ve vizuálně skvostné bojovce Ghost of Tsushima (18. 7.). Prozatímní upoutávky a herní ukázky vypadají opravdu velmi dobře. Pro nás taktéž jedna z nejočekávanějších her roku a jasný doklad toho, že tradiční okurková herní sezóna se letos holt nekoná. První měsíc prázdnin zakončíme s vizuálně neotřelou tahovou strategií Othercide (28. 7.), která do tradičního žánru očividně vnese i notnou porci originality a hororové atmosféry. A na to se ani nelze netěšit.

I v srpnu bude na herním poli veselo. Již zkraje měsíce vychází kyberpunková akce Ghostrunner (6. 8.). Ta by měla bodovat dynamickou až frenetickou hratelností, která je založená na rychlém postupu úrovněmi a bleskovými souboji. Nic pro hráče, kteří mají rádi svůj „herní klid“ a zakládají si na rozvážném postupu. Hodně nás zajímá i atraktivní historická exkurze legendární série ve hře A Total War Saga: Troy (14. 8., první den zdarma). Ideální období pro velkolepé herní bitvy. Po několika letech se dočkáme i plné verze české budovatelské strategie Factorio (15. 8.). Konečně budeme moci rozehrát titul, který už dávno získal velký věhlas v rámci předběžného přístupu. A nezapomínejme ani na třetí Wasteland (28. 8.), s nímž zakončíme až neskutečně hojné léto. V nové epizodě slavné taktické série na nás vyjma zákeřných nepřátel udeří i tuhá postapokalyptická zima.

Aby toho nebylo málo, tak na samém začátku září ještě vyjde i třetí díl oblíbené strategické série Crusader Kings. Tento rozsáhlý titul spolu s následujícími početnými přídavky a rozšířeními jistě všem herním stratégům vydrží na mnoho let. Další zářijové hry (Port Royale 4…) jsou již tématem pro jiné Páteční podvečerní. 🙂 V létě rozhodně bude co hrát, takže ať nám to hraní hezky a příjemně odsýpá. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.