276. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších jarních hrách

Vítejte u nového vydání pravidelné rubriky Páteční podvečerní, ve které vybereme nejočekávanější jarní hry. A něco takového bude opravdu potřeba vzhledem k extrémně nezajímavým úvodním dvěma měsícům roku. No a samozřejmě je také vhodné vzít v potaz i předpokládané větší množství času na domácí zábavní aktivity v následujících měsících: asi všichni registrujeme současnou neutěšenou situaci u nás i ve světě. Bude spousta času na hry a naštěstí nás čeká vydání hned několika desítek zajímavých titulů. Pojďme si je tedy představit.

Již před několika dny vyšla předělávka prvního Half-Life nazvaná Black Mesa, a také značně očekávaná fantasy plošinovka Ori and the Will of the Wisps, kterou jsme již rozehráli a podle očekávání se jedná o velmi příjemnou a zdařilou skákačku. Aby těch zajímavých titulů na začátku března nebylo málo, tak se ještě dnes dočkají i majitelé konzolí Playstation 4, kterým jistě rozšíří portfolio hardcore rubanice Nioh 2. Březnové prodeje her se budou v rámci celého roku asi opravdu vyjímat, jelikož se po čtyřech letech opět vydáme kosit pekelníky a další kreatury ve střílečce Doom Eternal (20. 3.). No a spousta z nás se už jistě těší až trochu či více popustí onu nahromaděnou páru. 🙂 Ještě se vrátíme k univerzu Half-Life, jenž rozšíří akce Half-Life: Alyx (23. 3.). Na další díl fenomenální akční série jsme čekali zhruba třináct let (od epizody 2) a dočkali jsme se hry pro virtuální realitu. No co dodat… asi jen popřejeme příjemný herní zážitek všem, kteří touto technologií disponují a kterým se po chvilce hraní nemotá hlava. Klasickou pc verzi bychom si opravdu nechali líbit. Třeba se jí někdy v blízké či dávné budoucnosti ještě dočkáme.

Hlavním titulem dubna a jednou z nejočekávanějších her roku je beze sporu nová verze legendární hororové akční adventury Resident Evil 3 (3. 4.). Očekáváme alespoň podobně kvalitní hru jako v případě posledních dvou výtečných dílů. Tahle (perfektně nasměrovaná) série nás v posledních letech baví jako máloco. Dále věnujeme čas krátkému představení české hry Someday You’ll Return (14. 4.). Jedná se o hororovou psychologickou adventuru od studia CBE Software. Hra je zasazena do prostředí moravských temných lesů a jejich okolí, což už je samo o sobě důvodem ke zbystření pozornosti. Brzy se již dozvíme, zda se tato hra povedla. Zajímá nás i Cloudpunk (23. 4.), což je explorativní adventura, v níž hráč převezme roli doručovatele v kyberpunkovém světě. A to je už hodně neotřelý a zajímavý koncept. A představíme si i jednoho černého koně. Tím je pro nás tahová strategie Gears Tactics (28. 4.), která nevypadá špatně a mohla by známé univerzum představit doslova z poněkud jiné perspektivy. A to by bylo i záhodno vzhledem k nezdařilým pokusů nedávných akčních titulů série o přiblížení se ke slavné původní trilogii.

Za celý květen zmíníme pouze dva očekávané tituly, avšak není to až takový problém vzhledem k tomu, že se jedná o opravdové „těžké váhy“. Ty představují postapokalyptické izometrické rpgčko Wasteland 3 (19. 5.) spolu s nejočekávanější hrou roku, kterou podle nás je akční adventura Last of Us 2 (29. 4.). To čekání na nějaké nové pořádné hry bylo možná až příliš dlouhé, ale když se opět podíváme na námi zmiňované gamesy, tak na něj pravděpodobně rychle zapomeneme. Je před námi bohaté herní jaro. Mějte se fajn, držte si pevné zdraví, dobře se bavte u vámi či námi vybraných titulů, a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.