270. Páteční podvečerní… o nejlepších lednových titulech na Recenzone

Máme tu konec ledna a s tím se u nás na webu pojí pravidelná Páteční podvečerní o nejlepších titulech měsíce. Jako obvykle jsme ještě doháněli některé největší resty z minulého roku, ale zůstalo nám i dost času na novinky, které rozhodně stály za naši pozornost. Především z pohledu filmového fanouška rok 2020 nezačal vůbec špatně a právě filmy dnes budou hrát zásadní úlohu. Budeme ale psát i o seriálech a hráli jsme i několik vynikajících (deskových) her. Bude toho hodně, takže se už s chutí pusťme do pravidelného servisu fanouška těch nejlepších zábavních titulů.

1. Mage Knight: Ultimátní edice

Fortelná tahová fantasy deskovka, kterou velikostí překonává snad jen Gloomhaven a vyrovná se jí jen několik málo dalších titulů. Mage Knight by neměl chybět na předním místě na polici pravověrného příznivce velkolepých her na hrdiny. Samozřejmě se jedná o velkého „žrouta času“. Budete potřebovat hned několik hodin na solidní pochopení všech pravidel a zákonitostí, avšak odměna je značná: takřka nekonečné herní možnosti v titulu s vysoce návykovou hratelností.

Mage Knight: minirecenze

2. 1917

Momentálně zrovna nezažíváme zlatou éru válečných filmových eposů, a o to více je potřeba ocenit tak kvalitní snímky jako je 1917. Intenzivní a až nepříjemně atmosférická válečná road movie patří mezi nejlepší počiny žánru za poslední dekádu. Snímek obdržel rovných deset oscarových nominací a my se určitě nebudeme zlobit, pokud jich bude většina proměněna.

1917: minirecenze

3. The Expanse: čtvrtá řada

Za poslední roky jsme viděli už stovky seriálů a z důvodu klesající kvality v průběhu sezón jsme jich i spoustu nedokoukali. V případě The Expanse se ale tohoto nemilého scénáře nebojíme. Tvůrci moc dobře vědí co dělají, čerpají to nejlepší ze silné knižní předlohy, a nám připadá, že je tato space opera rok od roku lepší. Expanse se již nyní řadí po bok takových televizních sci-fi velikánů jako je Battlestar Galactica.

The Expanse: minirecenze

4. Manželská historie

Další oscarový nominant (6 kategorií) se nám také velmi zamlouvá. Je totiž vystaven na vynikajícím scénáři a režii, jenž jsou navíc podpořené skvělými hereckými výkony. To už je opravdu silná kombinace, která činí toto vztahovo-rozvodové drama pamětihodným. Tento příběh jakoby ze života si užije jak náročný fajnšmejkr, tak i příležitostný filmový divák. Film holt dobře funguje.

Manželská historie: minirecenze

5. Na nože

Daniel Craig jako Sherlock se opravdu činí a je jednou z ústředních postav této živelné detektivky. Její výhodou je vyjma bezprecedentního hereckého ansámblu i relativní nenáročnost. Děj je občas zašmodrchaný, zvrat střídá zvrat, intrika intriku, ale i tak divák není zahlcen a jednotlivé události jsou dávkovány tak akorát. A za to dáváme tvůrcům také palec nahoru.

Na nože: minirecenze

Veškeré lednové filmy se umístily v top pětce, a tudíž můžeme přejít k dalším zdařilým seriálům. Hodně nás bavila čtvrá řada romantické historické podívané Cizinka, jejíž následující sezóna bude mít preméru již za dva týdny. Tradiční doporučení přinášíme i s druhou řadou komediálního dramatu The Marvelous Mrs. Maisel, které nás opět skvěle pobavilo. A posledním do početné lednové seriálové party je zdařilý krimi thriller Neuvěřitelná. A ještě tu máme dvě zajímavý hry. Pro středně pokročilé deskovkáře bychom vybrali vytříbenou stolní hru Architekti Západního království. A naštěstí v lednu vyšlo i něco pro pc hráče: očekávaná nová verze slavné fantasy strategie Warcraft 3 s příhodným podtitulem Reforged.

Nejočekávanější únorové tituly. Mezi nejzajímavější únorové filmové premiéry patří český snímek Modelář (6. 2.), dále dobrodružná podívaná s Harrisonem Fordem Volání divočiny, a také již zmiňované válečné drama 1917 (oba od 27. 2.), které se v Česku naprosto nepochopitelně promítá o dva měsíce později než v USA. Seriálový svět nám v únoru nabídne například nový hororový fantasy počin Zámek a klíč (7. 2.), osmou řadu Homelandu (9. 2.), zmiňovanou pátou řadu Cizinky (16. 2.) či druhou sérii akčního scifka Altered Carbon (27. 2.). Počítačoví hráči budou v únoru spíše jen šetřit peníze a hrát starší hry. Vychází alespoň datadisk Rozkvět řemesel (5. 2.), který rozšíří deskovku Architekti Západního království. A to je dnes vše. Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.