262. Páteční podvečerní… o nejvýraznějších hercích a herečkách roku 2019

Počínaje dnešním pátkem na webu startuje pravidelná výroční série Pátečních podvečerních, ve které rekapitulujeme letošní dění v zábavním světě a zároveň také vyhlížíme do roku následujícího. Jako první se zaměříme na nejvýraznější herce a herečky, jejichž výkony nám letos nejvíce utkvěly v paměti. Svou roli bude hrát samozřejmě i četnost rolí, ale nejzásadnějším kritériem pro nás budou kvalita a pozoruhodnost hereckého výkonu. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Po několika letech měly letos premiéry hned dvou (kvalitních) filmů Brada Pitta. Ad Astra a Tenkrát v Hollywoodu. V obou snímcích slavný herec dokázal, že jednoznačně patří mezi hereckou špičku současnosti. Snad jsou fámy o jeho ústupu z hereckého placu více do filmového zákulisí jen opravdu… fámy. Dále tu máme Joaquina Phoenixa a jeho Jokera. Snímek nás sice tolik nenadchnul jako většinu diváků a kritiků, ale o jedinečnosti hercova výkonu opravdu nemůže být sebemenších pochyb. Jako už tradičně, tak i letos fenomenální Samuel L. Jackson pracoval s maximálním nasazením. Účast ve třech marvelovkách (s jedním omlazením) a dvě výrazné role ve filmech Skleněný a Shaft. Holt žijící hollywoodská legenda. Tou je i Al Pacino, který se objevil hned ve dvou filmech, jimiž jsou Tenkrát v Hollywoodu a Irčan. Rolí odboráře Jimmyho Hoffy ve druhém jmenovanném snímku nás opět „dostal“ a potvrdil, že stále umí jako málokdo. Nezapomeňme ani na Woodyho Harrelsona. Letos jsme ho mohli vidět v historické kriminální road movie Dálniční hlídka, hororové komedii Zombieland 2, a také ve válečném eposu Bitva u Midway.

Plodný rok měl i James McAvoy. Jen je škoda, že své pozoruhodné herecké výkony nespojil i s nějakým opravdu kvalitním snímkem. V ničem špatném sice nehrál, avšak filmy jako Skleněný, druhé To či X-Men: Dark Phoenix rozhodně nepatří mezi letošní hity. V posledních letech nás velmi těší Ben Mendelsohn. Talentovaný australský herec hraje často a hraje i velmi dobře. Jedná se o jednoho z těch herců, který dovedou povznést i zdánlivě průměrný film. Tím ale určitě není historický snímek Král, ve kterém si zahrál… krále. 🙂 Zaujal i rolí marťana v Captain Marvel a navíc se letos ještě „hlasově“ představí v animáku Špióni v převleku. Zdařilý rok. Zmínku si zaslouží i Jared Harris za jeho účasti ve dvou seriálech. Excelentní historické drama Černobyl a výborné mysteriózní fantasy Carnival Row. A herečky? Velmi solidní rok měla Scarlett Johansson. Objevila se ve dvou marvelovkách a stále ještě čekáme na premiéry dvou jejích filmů, kterými jsou Manželská historie a Králíček Jojo. Průlomový rok zažila mladá americká umělkyně Zendaya. Ztvárnila nejvýraznější ženskou roli v letošním Spider-Manovi a zazářila i v hutném seriálovém dramatu Euforie.

V českých luzích a hájích letos nejvíce zabodovali Martin Hofmann s Hynkem Čermákem. A to o parník před ostatními. Hofmann exceloval v MOSTU! a zahrál si i v historické minisérii Bez vědomí. Co se filmových účastí týče, tak tam musíme zmínit jeho role ve feel-good komedii Ženy v běhu, a také v komediálním dramatu Teroristka. Hynek Čermák tradičně letos „raplil“ a to nejen v Raplovi, ale i v divadelním seriálu Za oponou. Ve druhém divadelním seriálu Zkáza Dejvického divadla hrál pro změnu sám sebe. Plus ještě další rapl ve filmu Národní třída a role ve filmu Aristokratka. Velké herecké koncerty jedněch z nejlepších českých herců současnosti. A tak to máme rádi. Mějte se fajně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.