249. Páteční podvečerní… o nejlepších srpnových titulech na Recenzone

Konec léta předznamenává nejen starosti školou povinných a zlepšení venkovních životních podmínek, ale i silné období většiny zábavních médií. Začnou vycházet očekávané herní blockbustery, kina pocítí zvýšený počet kasovních trháků a na pultech knihkupectví se objeví dlouho očekávané knižní tituly. A seriály? Ty jen prostě budou pokračovat v letošní spanilé jízdě. Ani při ohlédnutí za letními měsíci ovšem nemusíme zoufat. Sice jsme si „vypomohli“ několika postaršími tituly, ale i tak bylo v létě na co koukat/co hrát/co číst. V dnešní tradiční Páteční podvečerní uvedeme nejlepší srpnové tituly a určíme i jejich nejočekávanější žářijové protějšky. Přejeme příjemné a inspirativní počtení!

1. The Boys

Kluci v akci na brutální komiksový způsob. Jako blesk z čistého nebe vletěla na seriálové pole tato vynikající podívaná, která boří zaběhnuté žánrové standardy a nabízí trochu jinou super(anti)hrdinskou zábavu. K dokonalosti už v první řadě moc nechybělo. Umístění ve výročních žebříčcích je zde jednoznačně zaručené. Druhá řada se už točí.

The Boys: minirecenze

2. Skalpy: Úplně sám a Hlodání

Jestli někdo z našich dosavadních minirecenzí Skalpů ještě nepochopil, že se jedná o jednu z nejlepších sérií tohoto odvětví, tak to ještě znovu pro jistotu potvrzujeme. Fascinující prostředí indiánské rezervace a maniakálně propracované postavy a jejich impulzivní činy vyniknou i v bezvadných prostředních dílech cyklu.

Skalpy: minirecenze

3. XCOM 2: kompletní edice

Výkvět tahových strategií s následnými přídavky ještě více vyrostl do krásy a definitivně se tak stal onou jednou strategií, která by neměla chybět v portfoliu vášnivých pařanů, pokud vezmeme příspěvky žánru za posledních několik let. Zápolení se zákeřnými mimozemskými infiltrátory je velmi propracované a zábavné.

XCOM 2: minirecenze

4. Kingdeom

Ti jihokorejští tvůrci! Čekáme od nich ledacos, ale opět se jim povedlo nás překvapit. Spojit kostýmní historické drama s akčním zombie hororem je velmi originální nápad a tato syntéza navíc skvěle funguje. Nechali bychom si líbit kvalitní ztvárnění české alternativné historie, ve které se panovník Karel IV. potýká s podobným problémem… 😀

Kingdeom: minirecenze

5. Srážka s láskou

Takových komedií by mohlo vznikat víc. Žánr je momentálně v útlumu a tak jsme rádi za jakoukoliv kvalitní komedii. Pozici letošní jedničky momentálně zabírají komediální hrátky Setha Rogena a Charlize Theron. Nečekaná dvojice působila ve filmu velmi dobře a značně se nám zamlouvalo i celkové dospělejší ladění snímku.

Srážka s láskou: minirecenze

U filmů ještě zůstaneme a nový odstavec načneme výběrem dalších pamětihodných srpnových snímků. Moc nás bavil perfektní česko-slovenský dokument Zázračná planeta: Vysoké Tatry, který zprostředkovává krásy oněch nejmenších velehor světa. Se svým filmem Světlo mého života zaválel i Casey Affleck. Výtečné postapokalyptické drama. A doporučujeme i specifické historické drama The Professor and the Madman, ve kterém herecky excelují Mel Gibson a Sean Penn. Seriály ještě potvrzují svou přední pozici díky zdařilé druhé řadě titulu Génius, ve které se dozvíme vše možné o slavném malíři Pablu Picassovi (hraje Antonio Banderas). Hráči mohou okusit herní historii díky příjemné sérii budovatelských strategií Cultures a čtenáři zase jistě budou hltat českou postapokalyptickou sci-fi Propast času 2: Císařovna.

U zářijových titulů použijeme pravidlo tří, tedy tři nejočekávanější tituly měsíce daného odvětví. Všude máme jasno. Mezi filmy nás nejvíce zajímá české historické drama Nabarvené ptáče (od 12. 9.) dobrodružná sci-fi Ad Astra a akční thriller Rambo: Poslední krev (oba od 19. 9.). Co se televizních děl týče, tak budeme nejpravděpodobněji koukat na hororovou epopej American Horror Story: 1984 (od 18. 9.), hvězdně obsazenou politickou satiru The Politician (od 27. 9.) či na gangsterku Godfather of Harlem (od 29. 9.). Trio našich nejočekávanějších zářijových her má následující složení: akce Gears, rpgčko Greedfall (oba 10. 9.) a strategie Men of War: Assault Squad – Cold War (12. 9.). A to už dnes bude vše. S přáním co nejhodnotnějších zážitků v měsíci září se rozloučíme. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.