247. Páteční podvečerní… o deseti nejočekávanějších podzimních filmech

Letošní rok zatím není filmům zaslíbený a ty opravdu skvělé počiny filmařů bychom mohli spočítat na jedné ruce nešikovného dřevorubce. S příchodem podzimu by se tato tristní situace mohla zlepšit, poněvadž nás čeká hned několik zásadních filmových premiér. V dnešní Páteční podvečerní vybereme deset nejočekávanějších podzimních filmů. Jsou mezi nimi tituly s potenciálem na film roku, ale do výběru jsme zahrnuli i filmy, u kterých jsme si takřka jistí, že nás prostě „jen“ skvěle pobaví a tím jejich ambice končí. A na paškál si vezmeme i dva zajímavé české projekty. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Jako první přiletí do podzimních kin české Nabarvené ptáče (12. 9.). Středobodem filmu režiséra Václava Marhoula je putování malého židovského chlapce napříč územím zdevastované východní Evropy během Druhé světové války. Adaptace stejnojmenného knižního románu Jerzyho Kosińského se prý velmi povedla, což naznačují jak ohlasy z festivalu v Cannes, tak i nadstandardní upoutávky. Dalším očekávaným filmem je sci-fi thriller Ad Astra (19. 9) s Bradem Pittem v hlavní roli. Vesmírné dobrodružství by mohlo být oním letošním „Interstellarem„. Na scénu se vrátí také Sylvester Stallone v jedné ze svých nejslavnějších rolí. Akční veterán se ve filmu Rambo: Poslední krev (19. 9.) utká s mexickým drogovým kartelem a pěkné to rozhodně nebude. Září nám uzavře premiéra českého komediálního dramatu Národní třída (26. 9.), ve kterém Hynek Čermák ztvární úlohu pražského bijce Vandama. A to by mohla být zábavná podívaná, zvlášť když ji režíruje nadějný filmař Štěpán Altrichter, tvůrce snímku Schmitke.

Na začátku října nám Joaquin Phoenix předvede svou verzi slavného komiksového padoucha Jokera ve stejnojmenném filmu (3. 10.). Snímek je jedním z nominantů soutěže pro nejlepší film na festivalu v Cannes. Očekáváme zdařilý film, což by mohla stvrdit učást Roberta De Nira, pro kterého se jedná o první roli v komiksovém projektu. Ve stejný termín bude mít premiéru i oceňovaný korejský snímek Parazit. Mnohavrstevný nadžánrový počin sklízí veskrze pozitivní hodnocení a mnozí o něm hovoří jako o nejlepším filmovém počinu roku. A můžeme se těšit na pokračování jedné vynikající hororové komedie. Bavíme se tu o Zombielandu, který nás v roce 2009 moc bavil. No a nyní, po dlouhých deseti letech, se dočkáme pokračování. Ve snímku Zombieland 2: Rána jistoty (24. 10.) se vrátí herecké složení z jedničky a to už je samo o sobě zárukou vysoké (komediální) kvality.

Nezapomeňme na listopad. Megalomanský tvůrce Roland Emmerich se poprvé vypraví do období Druhé světové války a nabídne nám svůj pohled na jednu zásadní tichomořskou bitvu. Snímek Bitva u Midway (7. 11.) by nám mohl zacelit ty těžké divácké rány, které vznikly při čekání na dobrý válečný film. V poslední době jich vzniká naprosté minimum. Své si jistě řekne i pozoruhodné herecké duo ve složení Matt Damon a Christian Bale. Pánové budou ve filmu Le Mans ’66 (7. 11.) soupeřit s automobilkou Fearrari jako zástupci Fordu při přípravách a během slavného závodu 24 hodin Le Mans. A na konci listopadu si dáme příjemnou romantickou komedii Last Chtristmas (28. 11.), ve které si zahraje hlavní roli Emilia Clarke. Snad se všechny filmy povedou. Mějte se pěkně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.