244. Páteční podvečerní… o nejlepších červencových titulech na Recenzone

Letní seriálová nadvláda pokračuje i nadále. Situace s filmy je už podstatně lepší, ale televizní tituly na pokračování v posledních měsících opravdu jasně vládnou. Nedávno skončený červenec považujeme za velmi zdařilý měsíc: o nějakém letním suchu nemůže být žádná řeč. V našem tradičním žebříčku nejlepších titulů měsíce zastávají nejvíce pozic právě seriály, ale umístila se i kniha spolu s hrou. O filmech se budeme bavit především v předposledním odstavci a samozřejmě i v závěrečném výhledu do měsíce srpna. Váš pravidelný zábavní servis je tu. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Skalpy: Hryzání ve vnitřnostech

Čtvrtý díl nejlepší komiksové série současnosti dále rozvíjí pohnuté osudy obyvatel indiánské rezervace Prérijní růže a je (pro nás) dosavadním vrcholem celého cyklu. Dospělý komiks ze současnosti z precizním vykreslením postav a nekompromisním dějem, ve kterém byste nějaké světlejší a nadějné momenty hledali jen velmi těžko. Lahůdková komiksová depka.

Skalpy 4: minirecenze

2. Hlava 22

Parta okolo George Clooneyho zadaptovala slavný válečný román Hlava 22 a výsledkem je unikátní minisérie, která televizním fajnšmejkrům nabídne přesně onen kýžený typ diváckého zážitku. Takových seriálů se moc netočí. Černohumorné dílo s obdivuhodně vyváženým a funkčním poměrem rozpustilé komedie a syrového dramatu.

Hlava 22: minirecenze

3. Stranger Things: třetí řada

Jeden z největších televizních fenoménů současnosti se vrátil ve velmi dobré formě. Městečko Hawkins vyjma tradičních marťanů z paralelních dimenzí sužují nově i zákeřní soudruzi ze Sovětského svazu, ale ani ti nemohou být pro partu sehraných dětí, adolescentů a dospělých žádnými soupeři. Atmosférické dobrodružné retro té nejvyšší jakosti.

Stranger Things 3: minirecenze

4. Bojovník

Komu už chybí nekompromisní bitky z Banshee anebo silná atmosféra a vytříbený styl Peaky Blinders, tak není třeba zoufat. Bojovník je perfektní kombinací obou seriálů a byť to zatím není na nejvyšší hodnocení, tak o potenciální životaschopnosti a oblíbenosti této novinky opravdu nemůžeme pochybovat. Podobné originální počiny je potřeba řádně ocenit (a dívat se na ně). 🙂

Bojovník: minirecenze

5. Bloodstained: Ritual of the Night

Bloodstained je vytříbená rpg skákačka s komplexním soubojovým systémem a panoptikem roztodivných monster a bossů, které je potřeba zdolat. Vždy když si v létě vezmou herní blockbustery dovolenou, tak vyhledáváme neotřelé menší tituly, které mohou zabavit minimálně podobně anebo i lépe. Přesně tak jako tato plošinovka.

Bloodstained: minirecenze

Mezi nejlepší červencové filmy řadíme zábavnou komiksovku Spider-Man: Daleko od domova, což je podle nás jedna z těch zdařilejších marvelovek, a také i akční krimi komedii Shaft, v níž exceluje matador S. L. Jackson. Doporučujeme i projekce rodinného animáku Zvonilka a piráti, akčního thrilleru Útok z hlubin či fantasy rubanice Hellboy. Dalším výborným seriálem je akční drama Cobra Kai, jehož druhou řadu jsme nedávno viděli a byli jsme velmi spokojeni. Hráči jistě neprohloupí koupí (či půjčením) dobrodružné karetní hry Únikovka: Záhada Eldoráda, která patří mezi lepší díly této oblíbené série.

Čas na určení nejočekávanějších srpnových titulů. Co se filmů týče, tak máme naprosto jasno. Nejvíce se těšíme na historický thriller Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu (od 15. 8.). No a samozřejmě nás zajímá i akční komedie Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, která se začala promítat právě včera (první ohlasy očekávané a uspokojivé). A jsme zvědaví i na horor Slunovrat (také od včerejška). Nejočekávanějšími seriály jsou pro nás druhá řada psychologického krimi thrilleru Mindhunter (od 16. 8.), závěrečná sezóna romantického dramatu The Affair (od 25. 8.), a ještě i mysteriózní historický seriál The Terror: Infamy (od 12. 8.). A tou jednou srpnovou hrou je pro nás sci-fi střílečka Control (27.8.). Srpen vypadá také nadějně. Užívejte léta a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 3   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.