243. Páteční podvečerní… o některých zajímavých komiksech (třetí část)

Už je to několik let, co jsme se v předešlých článcích zaměřili na naše oblíbené komiksy, a tak už je ideální čas na pokračování této minisérie s obrázkovými knihami v hlavní roli. Autoři komiksů často produkují dlouhé série o mnoha dílech, a právě ty budou mít v dnešní Páteční podvečerní největší zastoupení. Nikdy jsme ovšem nezanevřeli ani na masivní jednodílná díla typu Kasta metabaronů, přičemž o některých obdobných titulech se dnes také budeme bavit. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Jedním z mistrovských děl evropského komiksu je jednoznačně titul Temnými cestami. Dva velké příběhy (romantické pirátské dobrodružství a western) patří k velmi kvalitním fortelným komiksům pro starší čtenáře. Poměrně neobvyklou a velmi hodnotnou knihou je Fax ze Sarajeva. Příběh komiksu detailně zprostředkovává dění v hlavním bosenském městě během nejhorších let Jugoslávské války a je to velmi znepokojivé počtení. Následně jsme četli hned několik dílů Deadpoola. Za nejlepší epizodu po těžko překonatelné Drákulově výzvě považujeme výborného Lovce duší. Špatní nejsou ani Mrtví prezidenti či Hodný, zlý a ošklivý. Modří jistě vědí, že se jedná o čtení podstatně infantilnějšího a ulítlejšího rázu. Milovníci fantasy a jednoho bělovlasého hrdiny si jistě nenechají ujít zatím poslední Geraltův příběh v knize Zaklínač: Prokletí vran, ve které se potká spousta starých známých. A samozřejmě se bude i bojovat a intrikařit.

Za pozornost stojí i komiks Kick-Ass: Nářez – Zabijačka, se kterým jsme nastartovali loňský rok. Tahle antihrdinská akční věc rozhodně má svou kvalitu. Vrátili jsme se také do dávných let a znovu se po dlouhé době začetli do příběhů Rychlých šípů. Soubor stovek minipříběhů v souhrnné knize je ideálním dárkem jak pro malé čtenáře, tak i pro starší pamětníky. Díky edici Modrá Crew jsme se seznámili s pozoruhodnou sérií Ekhö, v níž duo nesourodých hrdinů nechtěně zavítá do fantaskního paralelního světa, kde platí podstatně jiná pravidla a zákonitosti. A žije tam také množství roztodivných bytostí a ras. Velmi dobré čtení na relax. A pak tu samozřejmě máme Skalpy. Naše nejoblíbenější komiksová série od legendárního cyklu Zámek a klíč. Jednou větou se jedná o extrémně syrový kriminální noir s až neskutečně psychologicky prokreslenými postavami. Po přečtení první epizody vás tohle nekompromisní dílo jistě chytne a nepustí.

Stále máme v hledáčku i komiksové knihy od legendárního českého tvůrce Vlastislava Tomana. Mnoho z jeho příběhu vycházelo na zadní straně časopisu ABC a rádi bychom si je připomněli v některém z ucelených vydání velkých komiksových knih. No a po dobrých zkušenostech s obrovskými bichlemi typu Kurva velký Sin City a Hellboy: Pekelná knižnice už máme chuť i na další megakomiks, kterým beze sporu je Kolosální Conan. Naše nadcházející komiksové cesty jistě povedou i k Deadpoolovi (již vyšly nové díly) a rádi se také necháme příjemně překvapit zbrusu novými počiny tohoto krásného žánru. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.