241. Páteční podvečerní… o nejlepších moderních akcích

Dnes po čtyřech letech navážeme na třiatřicátou Páteční podvečerní, ve které jsme určili nejlepší akce od začátku současného milénia. Téma už je potřeba oživit a podívat se na nejlepší novodobé akce, které bychom si rádi zahráli znovu. A tím spíš v období, kdy nás sužuje velké herní sucho a další vlna očekávaných her se přivalí až s koncem léta. Začneme v roce 2015, v němž jsme minule skončili s pc verzí dnes již legendární akce GTA 5.

Právě v tomto roce vyšla velká exkluzivita na PS4 a modří už jistě vědí, že tu mluvíme o náročné third person akci Bloodborne. Ať už jste hru dokončili anebo jste se dostali libovolně daleko, tak vás tento titul jistě opět láká zpět do onoho překrásného, brutálního a nesmlouvavého univerza. S PS4 heště nekončíme, poněvadž tu ještě máme „nultou“ Yakuzu. Městská akce z prostředí japonských gangsterů se velmi povedla a je typickou obrovskou, komplexní a mnohavrstevnou hrou ze Země vycházejícího slunce. A bavil nás i druhý díl novodobé série s Larou Croft v hlavní roli, Rise of the Tomb Raider. Rok 2016 patřil čtvrtému Uncharted. Výtečná dobrodružná akce v nás rezonuje dodnes a řadíme ji mezi nejlepší tituly této dekády. Bylo zde dosaženo onoho ideálního poměru střílení, skákání a „luštění“. Ten bezva příběh a parádní postavy nám také chybí. Doporučujeme i druhý díl série Dishonored, ve kterém se mohou vyžít i milovníci plíživějšího herního přístupu. Ten samozřejmě nebude na pořadu dne v zatím posledním Doomu, což je jedna z nejbrutálnějších a nejintenzivnějších akcí posledních let. Čestnou zmínku si podle nás zaslouží i originální počin SUPERHOT.

Píše se rok 2017 a my si užíváme hraní excelentní akce Horizon Zero Dawn. Postapokalyptický svět sužovanými robotickými zvířaty, různé techniky boje, vytříbená hratelnost a znamenitý audiovizuál jsou hlavními přednostmi tohoto fortelného titulu. Další vynikající hrou je first person akce Prey, která se do historie zapsala především silnou atmosférou mimozemšťany napadené vesmírné stanice. Jedním z největších příjemných překvapení posledních let pro nás je hororová akce Evil Within 2. Na hru dodnes vzpomínáme nejen díky bezprecedentně syrové atmosféře, ale i pro ten perfektní emotivní příběh s psychologickým přesahem. Loni ovládla herní scénu konzole PS4, poněvadž na ni vyšly hned tři skvostné hry, které považujeme za to nejlepší, co rok 2018 nabídl. Kolosální westernová epopej Red Dead Redemption 2, propracované severské dobrodružství God of War, a také kinetický živelný Spider-Man. Pokud Vás o pořízení této konzole nepřesvědčí tato silná trojka, tak už nic. Ke Spider-Manovi již vyšlo trio mini-rozšíření, která nesou souhrnný název The City That Never Sleeps. Ta nejlepší pozvánka pro návrat do úchvatného herního New Yorku.

Ani letos na tom nejsme špatně. Uběhlo jedno pololetí a už jsme si mohli zahrát například výborný remake Resident Evil 2, a také hutné postapo Metro Exodus. A již brzy se dočkáme dalších akcí. Na konci srpna nám finské studio Remedy (Max Payne, Alan Wake) představí svůj nový počin Control. No a každý pařan se už jistě těší na 22. listopadu, kdy vyjde Doom: Eternal. Netřeba více dodávat. Dobře se bavte u herních akcí, užívejte si léto a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.