240. Páteční podvečerní… o nejlepších červnových titulech na Recenzone

Suché filmové léto – nadupané seriálové léto. Nejslunnější období roku nám sice teprve začíná, ale my už máme opravdu jasno v tom, že seriály letos v létě budou hrát první housle. Tolik skvělých televizních projektů za jeden měsíc už dlouho nepamatujeme a čekají nás premiéry dalších skvělých titulů. S filmy je to podstatně horší, ale to se po velmi nabitém jaře dalo čekat. V dnešní rekapitulační Páteční podvečerní budeme psát i o nich, a samozřejmě nezapomeneme na hry a knihy, které se taktéž umístily v top pětce. Na závěr jako obvykle vybereme nejočekávanější červencové tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Černobyl

Jasný letní televizní král. A nebude to pouze momentální seriálová událost, nybrž jeden z hlavních milníků letošního roku. Kabelovka HBO vytvořila témeř dokonalý historický seriál, který budou nadcházející projekty extrémně těžko překonávat. I měsíc po zhlédnutí si detailně vybavíme desítky dechberoucích scén. Potvrdilo se nám, že tím nejideálnějším předobrazem výtečného seriálu je holt tvrdá realita.

Černobyl: minirecenze

2. Skalpy: Mrtvé matky

Ano, tato komiksová série má šťavnaté postavy, drsné reálie a poutavý příběh, ale nejvíce nás stejně „bere“ ten dokonalý scénář. Už jsme přečetli desítky komiksů a těžko hledáme kvalitativní srovnání. Snad jen precizní hororový cyklus Zámek a klíč nás tak moc vtáhl do děje. Třetí díl Skalpů jsme přečetli na jeden zátah a opět to byl vynikající zážitek. Do dalších epizod se pustíme již velmi brzy.

Skalpy: Mrtvé matky – minirecenze

3. The Last Kingdom: třetí řada

Třetí řada The Last Kingdom podává důkaz o tom, že i s menšími prostředky lze rozehrát jedno velké dobrodružné historické představení. Z tohoto seriálu se stal nejkomplexnější televizní hrdinský epos současnosti, a to rozhodně není nějaké bezvýznamné prvenství. Všichni nadšení diváčtí reci s pokročilou imaginací se jistě podobně jako my vžili do kůže hrdiny Uhtreda a užili si jeho dobrodružství v nejlepší sezóně.

The Last Kingdom: třetí řada – minirecenze

4. Miliardy: čtvrtá řada

Další léta zavedený seriál, který nás baví čím dál víc. Víme, že to je v současném televizním světě docela vzácnost, takže o to více Miliardy oceňujeme. Na ústředním hereckém duu je jasně patrné, jak si pánové užívají své role. Bobby a Chuck jsou velmi vděčné postavy, které se vezou na sinusoidě vzájemného prospěchu a těžkých antipatií. Parádní emotivní jízda.

Miliardy: čtvrtá řada – minirecenze

5. Plague Tale: Innocence

Stručně řečeno: středověké Last of Us. Na dnešní dobu netradiční hutný titul se solidní hratelností, silným dobovým zasazením a propracovaným příběhem. Tato exkurze do Černou smrtí decimovanou středověkou Evropou nám byla velmi po chuti. I bez těch krysích záplav to muselo být peklo.

Plague Tale: Innocence – minirecenze

A to ještě z června zdaleka není všechno. Dlužíme vám i nějaká filmová doporučení, takže tady jsou. Určitě se dá podívat na akční snímek Avengement se Scottem Adkinsem v hlavní roli, a také na napínavé drama podle skutečných událostí Hotel Mumbai. Zpět k seriálům. Jednou z dalších pamětihodných minisérií je hvězdně obsazené komediální drama The Kominsky Method, ve kterém válejí matadoři Michael Douglas a Alan Arkin. Příznivci českých her by jistě neměli opomenout přídavek A Woman´s Lot, který značně obohacuje svět historického rpgčka Kingdom Come: Deliverance. No a čtenářům ještě doporučujeme svižnou historickou fantasy Hradba západu, postapokalyptickou sci-fi Propast času či turistickou sérii Najkrajšie.

Tristní letní filmovou situaci vylepšuje komiksový blockbuster Spider-Man: Daleko od domova (ode dneška v kinech), který sklízí velmi solidní ohlasy. Poměrně nedočkavě také vzhlížíme k premiéře nové verze slavného animáku Lví král (od 18. 7.). Nejočekávanějším červnovým seriálem je jednoznačně třetí řada retro sci-fi hitu Stranger Things (ode dneška). A jedna hra, na kterou se v červenci nejvíce těšíme? Pro nás to je střílečka Wolfenstein: Youngblood (26. 7.). Více se toho do dnešního článku už nevešlo. Mějte se krásně, skládejte básně, a příště opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.