239. Páteční podvečerní… o nejlepších krátkých filmech první poloviny roku 2019

Blíží se nám nástup třetího pololetí a to vyjma těžko snesitelných veder znamená i to, že je čas na „4P“. Pravidelnou půlroční Páteční podvečerní. 🙂 Během první poloviny letošního roku se nám tu už opět nashromáždilo více než dvacet zdařilých krátkých snímků. Dnes vybereme pětici těch, které nám nejvíce utkvěly v paměti. Výběr je poměrně rozmanitý: nechybí v něm hrané akční filmy, komedie či animáky. Přejeme příjemné a inspirativní pokoukání.

1. Vader: Shards of the Past

Neříkáme, že jsou pro nás filmy z novodobé série Hvězdných válek zklamáním, ale zatím nás to nějak i přes mnohé kvality nedovedlo strhnout (snad jen podceňovaný Rogue One). To ovšem nehrozí u krátkometrážních snímků z nejoblíbenějšího sci-fi univerza. Ty jsou zpravidla vynikající a okamžitě bychom si dali celovečerák. Tak jako u první epizody příběhů legendárního Dartha Vadera.

2. Ztráty a nálezy

Nestává se to až tak často. Dojetí u animáků opravdu nezažíváme každý rok. Ztráty a nálezy ovšem jsou velmi emotivním a dojemným filmečkem, a navíc mají i nesporné produkční a technické kvality. To množství cen z prestižních festivalů není jen tak. Největší hodnotu má ovšem stále ono silné sdělení filmu o oběti pro druhé.

3. Kitbull

Další výtečný animák, který je „zaobalen“ do tradičnější animace, která je nám dobře známá u děl od slavného Pixaru. Ústředním motivem Kitbull(a) je vztah zvířat (psa a kočky) nejen se sebou, ale i s některými zástupci druhu, který se považuje za pána všech živočichů. Ne všechny interakce jsou příjemné, ale celkově film nabízí velmi nadějný pohled.

4. Crossing Continents

Máme rádi tyto „parkourové eposy“, kterým se povede skloubit nesmírně dynamickou a atraktivní povahu této disciplíny s nějakou -alespoň základní- příběhovou strukturou. Crossing Continents od skupiny Storror se to daří a nabízí opravdu podmanivou podívanou, v níž hoši překonají průliv Bospor pěkně po svých…

5. Deadpool The Musical 2 – Ultimate Disney Parody! 

Takové muzikály bychom si nechali líbit. Žánr, který jde absolutně mimo nás, je opravdu koukatelný (a poslouchatelný). Samozřejmě díky Deadpoolovi, který do této podívané vnáší tolik potřebné brutality, infantilnosti a černého humoru. 🙂 Poznámka pod čarou: třetí Deadpool bude, ale jsme teprve ve fázi příprav.

Další povedené kraťasy jsou například snímky, které byly natočeny při příležitosti čtyřicátého výročí legendárního hororu Vetřelec. Jak jinak vzdát hold slavnému filmu, než že natočíte zdařilý krátkometrážní snímek z daného univerza. Výborný nápad. První pololetí již můžeme uzavřít. Teď už se budeme těšit na další parádní krátké filmy, kterým období podzimu a Vánoc velmi svědčí. Mějte se krásně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.