237. Páteční podvečerní… o nejzajímavějších hrách výstavy E3

Prestižní herní výstava E3 se již chýlí ke konci a my v dnešní Páteční podvečerní zhodnotíme, které nejzajímavější hry jsme na ní mohli vidět. O některých už dávno víme a dočkali jsme se například nových upoutávek, některé gamesy jsme zde viděli úplně poprvé a u jiných jsme si zase alespoň ujasnili některé podstatné věci. Jako jsou například data vydání, která vždy přidáme do závorky za příslušný titul. Na tyto hry se těšíme nejvíce.

Mezi těmi nejočekávanějšími tituly už máme dlouhodobě Cyberpunk 2077 od polských CD Projekt Red, což jsou tvůrci excelentní série Zaklínač. V očekávaném sci-fi rpgčku se objeví i Keanu Reeves, který hru velkolepě uvedl a naše úroveň natěšení stoupla ještě více. CD Projektu věříme a vždy jim rádi dáme naše peníze. Vždy za ně dostaneme více než adekvátní množství zábavy. Datum vydání zní: 16. dubna 2020. Dále tu máme hru Elden Ring (nejdříve v polovině roku 2020). Titul od studia From Software (série Dark Souls) ze světa Hry o trůny, který vzniká s přispěním autora knižní ságy G.R.R. Martina. Je třeba dodávat víc? Zkušení tvůrci ze studia From Software zde poměrně vystupují ze své „komfortní zóny“ a mají v plánu vytvořit rozsáhlý titul odehrávající se ve zcela otevřeném světě. Ani na chvíli nepochybujme o tom, že to bude velká pecka. Podobně jako akční řežba Doom: Eternal (letos 22. listopadu). Snad ještě nabušenější, zběsilejší a krvavější akce než Doom z roku 2016. Bude se kosit! A chtělo by to už nějaký pořádný titul ze světa Hvězdných válek. Bude to akční adventura Star Wars Jedi: Fallen Order (letos 15. listopadu)? Velmi pravděpodobně ano. Na svá nejlepší (a už docela dávná) léta by si mohla vzpomenout i série Halo. Nový díl nazvaný Infinite (nejdříve druhá polovina 2020) vyjde i na pc a my máme v plánu ho vyzkoušet.

Se sérií Watch Dogs nemáme moc zkušeností, avšak poměrně zásadní prvek z nadcházejícího dílu Legion nás velmi zaujal. Převtělování do různých identit působí i z herních záběrů velmi originálně. Hra vyjde na současnou generaci konzolí na začátku března v příštím roce. A ještě jedna mainstreemová akce: Wolfenstein: Youngblood (letos 26. července). V hlavních rolích se představí dcery B.J. Blazkowicze a v našem alternativním vesmíru se tedy posuneme o několik dekád kupředu. Svět bude pochopitelně opět zamořený nacisty, kteří budou připravení k likvidaci. Nezapomínejme ani na open world akci The Outer Worlds (letos 25. října). Jednomu z našich letošních černých koňů věříme – především díky studiu Obsidian Entertainment. Moc nového jsme se nedozvěděli o třetím Baldur´s Gate 3 (2021?), ale i tak to je jedno z nejočekávanějších rpg nadcházejících let. Hru vytváří zkušení tvůrci z Larian Studios (Divinity), což jsou jedni z těch nejpovolanějších. Milovníci izometrických postapo rpgček už jistě netrpělivě vyhlížejí Wasteland 3 (léto 2020). Trailer z E3 nás tedy úplně nenadchnul, ale nedělejme předčasné závěry. Dvojka byla vynikající a tvůrci z inXile si to jistě zase „pohlídají“. Jedeme dál. Vizuálně úchvatný a herně velmi atraktivní: asi tak na nás zapůsobil titul Ori and the Will of the Wisps (11. února 2020), naše nejočekávanější plošinovka.

Dnešní článek uzavřeme tematickou hororovou sekcí. Hned jak jsme viděli upoutávku na hororovou adventuru Ghostwire: Tokyo (datum vydání ve hvězdách), tak se dostavilo nadšení. Velmi se nám to trefilo do vkusu. Bude to atmosférická bomba. Milovníci mysteriózních hororů si přijdou na své i s titulem Death Stranding (letos 8. listopadu), ve kterém zastane hlavní role luxusní duo ve složení Norman Reedus a Mads Mikkelsen. A bát se budeme i u nové herní verze slavného hororu Blair Witch. Stejnojmenná hra vyjde již letos na konci srpna. A na závěr ještě přidáváme jeden zajímavý bonus. Plošinovku Carrion (2020) ve které si střihneme roli děsivého monstra, které uniklo v tajné podzemní laboratoři. Jeho cílem je řádně osladit (a vzít) život veškerému tamnímu personálu. A to bude jistě fajn. Čeká nás spousta zajímavých her. Mějte se krásně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.