Warning: Constants may only evaluate to scalar values in /data/web/virtuals/82489/virtual/www/domains/recenzone.cz/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/yet-another-stars-rating.php on line 221
235. Páteční podvečerní… o nejlepších květnových titulech na Recenzone - Recenzone.cz

235. Páteční podvečerní… o nejlepších květnových titulech na Recenzone

V květnu jsme viděli sedm celovečerních filmů a není velkým překvapením, že právě ony dnes opanují rekapitulační Páteční podvečerní, ve které si připomeneme nejlepší tituly právě končícího měsíce. Prostor dostanou i hry a seriály, avšak taková osmá řada Hry o trůny si bude muset chvíli počkat, poněvadž se nedostala do první pětky. Na závěr vyhlédneme do měsíce června a zaměříme se na tituly, které nás v šestém měsíci roku budou zajímat nejvíce. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Gloomhaven

Bezkokurenční a bezprecedentní titul nejen na poli deskových her, ale i napříč všemi odvětvími zábavy. Gloomhaven je už nyní legenda a fenomén. Takový titul, kterých se urodí jen několik za celou dekádu. Pokud už se sám anebo se svou věrnou partou pařanů ponoříte do unikátního světa, který vytvořil Isaac Childres, tak vás čekají měsíce či roky té nejkvalitnější herní zábavy. Gloomhaven je skvostem, který nesmí chybět doma u žádného jedince, jenž se považuje za hráče.

Gloomhaven: minirecenze

2. Nikdy neodvracej zrak

Kdybychom tento snímek viděli ještě před udílením Oscarů, tak bychom mu před vyhlašováním těchto cen hodně fandili. Na výsledku by to sice nic nezměnilo (zahraniční film vyhrálo Roma), ale i tak. Nikdy neodvracej zrak je takovým tím velkolepým historickým dramatem s perfektně vystavěným příběhem, na které budete tři hodiny koukat a neskutečně si tu projekci užívat. A ta hudba! Němci opět dokázali, že umí.

Nikdy neodvracej zrak: minirecenze

3. God of War: Raising Kratos

A tohle uvolnili na Youtube zadarmo? Divíme se, poněvadž to je jeden z nejlepších a nejpropracovanějších dokumentů z nedávné doby. Během dvou hodin se dozvíte vše podstatné o několikaletém vývoji loňského herního klenotu God of War. Cesta šéfa vývoje Coryho Barloga a spol měla pozoruhodný vývoj. Člověk si občas (často) ani neuvědomuje, kolik práce a úsilí bylo vynaloženo, abychom si mohli zahrát naše oblíbené hry.

Raising Kratos: minirecenze

4. John Wick 3

No Johne, čekali jsme od tebe trochu víc. V rámci akčního žánru to bude jeden z nejzásadnějších filmů roku, ale celkově to na konci roku na nejvyšší mety nebude. Je třeba ale dodat, že jsme už hodně namlsaní a excelentní dvojku bylo prostě těžké překonat. Trojka je ovšem kasovně velmi úspěšná a my už se můžeme těšit na pokračování. A jistě tam zase budou pejsci!

John Wick 3: minirecenze

5. Složka 64

Kdo má rád žánr krimi, tak jistě ví o tom, že tvůrci ze Skandinávie v něm vynikají. Už o tomto faktu píšeme několik let a věříme, že v tom mají všichni jasno: seveřani mají na temné atmosférické kriminálky patent. Složka 64 je další z podobných bezvadných žánrovek, které nám přibližují práci ostřílených detektivů, řešících zapeklité případy mnohdy i na hraně sebeobětování.

Složka 64: minirecenze

Přichází čas pro další májové tituly, které jsme mohli vidět či hrát. Bedlivě jsme sledovali již zmiňovanou osmou řadu Hry o trůny. Máme sice svoje výhrady, ale rozhodně to je kvalitní televizní řemeslo, za které bychom měli být rádi. Máme tu i několik dalších výborných filmů. Například survival drama Arctic, v němž bojuje Mads Mikkelsen o přežití, dále solidní ruský válečný film T-34, a také akční thriller Equalizer 2 s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. A naše doporučení získávají i dvě stolní hry. Strhující závodní deskovka Rivalové, a také propracovaný karetní titul Únikovka: Loupež v Benátkách.

V minulé Páteční podvečerní jsme psali o filmovém červnovém suchu a opravdu se docela těžko vybírají filmy, na které bychom si příští měsíc rádi zašli do kina. Asi bychom nakonec zvolili komiksovku X-Men: Dark Phoenix (od 6. června) a horor Anabelle 3 (od 27. června). Co se seriálových premiér týče, tak tam je situace podstatně lepší. Druhé řady očekávaných hitů Sedmilhářky (od 9. června) a Yellowstone (od 19. června) jsou toho jasným důkazem. A nejočekávanější červnová hra? Tou je bez debaty hororová adventura The Sinking City (27. června). Dnes už to bude vše. Dobře se v červnu bavte a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.