234. Páteční podvečerní… o očekávaných letních filmech

Návštěvou projekcí snímků Avengers: Engame a John Wick 3 jsme si splnili některé letošní nejzásadnější filmové povinnosti a nyní už vyhlížíme do budoucna. Od včerejška se v kinech promítá solidně hodnocený dobrodružný film Aladin od slavného britského režiséra Guye Ritchieho. Za týden se zase přivalí do kin nová Godzilla a spol, tedy ideální materiál na zkouknutí na velkém plátně. A jaké jsou naše nejočekávanější letní filmy? Na to odpovíme v následujících odstavcích.

Červen bude v kontextu očekávaných filmových premiér až nehezky a nečekaně suchý. Asi největším tahákem je sci-fi podívaná X-Men: Dark Phoenix (od 6. června). Série nám poslední dobou moc radost nedělá. Od výtečné První třídy už uplynulo dlouhých osm let, od solidní Budoucí minulosti pět let a na nedávnou slabou Apokalypsu jsme již naštěstí úplně zapomněli. Kvalita jde holt dolů a na základě upoutávek na nový díl rozhodně nejsme přesvědčeni o případné změně trendu. Rádi bychom se ale mýlili a film nejspíše uvidíme. Premiéru bude mít i sci-fi komedie Muži v černém: Globální hrozba (od 13. června) respektive Ženy v černém s Chrisem Hemsworthem po boku. Snad to bude alespoň koukatelná zábavná taškařice. Ke konci měsíce by ještě mohly zabodovat filmy jako je Tajný život mazlíčků 2 (od 20. června) a horor Anabelle 3 (od 27. června). Opravdu žádná velká hitparáda.

V červenci bude líp. Hned zkraje měsíce se můžeme těšit na komiksový blockbuster Spider-Man: Daleko od domova (od 4. července), ve kterém náš rošťácký superhrdina zavítá i do české metropole. Bude to jistě fajn podívaná – hlavní či vedlejší angažmá pavoučího reka se nám v nedávných filmech velmi zamlouvala. Rýsuje se nám tu i jedna velmi povedená komedie. Film Srážka s láskou (od 11. července) zatím sklízí velmi dobrá hodnocení. Charlize Theron a Seth Rogen tu hrají postavy z naprosto odlišných světů, které si k sobě ale nějak najdou cestu. Tentýž týden se bude v kinech promítat i nový horor Alejandra Ajy Kořist. A dojde i na jeden velký comeback. Po pětadvaceti letech se dočkáme nové verze legendárního animáku Lví král (od 18. července). Režíruje Jon Favreau a některé hrdiny zde ztvární například James Earl Jones, Donald Glover, Seth Rogen anebo Beyoncé.

Srpen vypadá z letních měsíců nejlépe. Především díky dvěma snímkům, které patří mezi nejočekávanější tituly roku. Mluvíme tu o akčňáku Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (od 1. srpna), ve kterém nám předvedou svou nezaměnitelnou buddy chemii Dwayne Johnson a Jason Statham, a také o historickém dramatu Tenkrát v Hollywoodu (od 8. srpna) od Quentina Tarantina, jenž si na plac přizval Leonarda DiCapria, Brada Pitta či Margot Robbie. Ve druhém srpnovém týdnu budeme moci zajít i na čtvrtý díl oblíbené animované série Toy Story. Filmové léto na nás už teď působí docela ospale, ale některé snímky nás jistě spolehlivě proberou. Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.