230. Páteční podvečerní… o nadcházejících filmech se superhrdiny

Diváci po celém světě právě berou útokem kina, ve kterých se promítá „závěrečná hra“ Avengers, a nás tato situace ponoukla k sepsání aktualizovaného článku o nadcházejících fimlech se superhrdiny. A milovníci a příznivci žánru se opravdu nemusejí bát. Do konce roku 2021 nám zbývá zhruba dva a půl roku, a za tu dobu filmoví tvůrci hodlají poslat do kin okolo dvaceti superhrdinských snímků. A to je pořádná nálož: zhruba dva nové filmy každé tři měsíce. No kdo to má stíhat. Na tyto pecky se můžeme v dohledné době těšit.

Na začátku letošního června bude mít v kinech premiéru X-Men: Dark Phoenix. Děj se bude odehrávat zhruba deset let po Apokalypse (co že se v ní vlastně událo?), hlavní role vyjma obvyklých podezřelých ztvární Sophie „Sansa“ Turner a Jessica Chastain. Třeba nás snímek příjemně překvapí, ale pro nás je už tato série tak trochu za zenitem. To takový Spidey v posledních letech docela tápal, ale situace se začala obracet k lepšímu. Hraný Homecoming nebyl špatný, animované Paralelní světy byly vynikající. Anabáze hláškujícícho superhrdiny v Evropě ve snímku Daleko od domova (od 4. 7.) má potenciál. Mladé herečky ze Hry o trůny ještě neřekly poslední slovo. Maisie „Arya“ Williams si vyzkouší hlavní roli ve filmu Noví mutanti (od 1. 8.), což je taková hororovější a neotřelejší odnož X-Meního univerza. A na tuhle podívanou se určitě těšíme. No a letos ještě nekončíme. Své vytříbené herecké schopnosti nám totiž předvede Joaquin Phoenix jako antihrdina Joker ve stejnojmenném filmu (od 3. 10.). A přidá se i slavný Robert De Niro, pro něhož to bude filmová komiksová premiéra. Paráda.

Příští rok nastartujeme s excentrickou Harley Quinn v podání Margot Robbie. Film Birds of Prey: Podivuhodná proměna Harley Quinn (od 13. 2.) bude v mnoha směrech komiksovou dámskou jízdou, ve které poznáme nové postavy z DC univerza. Po dlouhých peripetiích bychom se měli dočkat i Gambita (od 12. 3.). Tohoto „karetního“ hrdinu si zahraje Channing Tatum, a my se na film už pomalu začínáme i těšit. Úplný začátek května 2020 a máme tu první větší neznámou. Původně se nejspíše mělo jednat o premiéru třetích Strážců galaxie, ale teď to spíše vypadá na možnou sólovku Black widow, anebo něco úplně jiného. Takřka do roka a do dne se necháme překvapit. Na beton už víme o Wonder Woman 1984 (od 4. 6.). Hraje Gal Gadot, příběh se bude točit okolo Studené války, film nás docela zajímá. Na konci června je v plánu další komiksový film, a podle spekulací to budou další X-Meni (snad ne) anebo třetí Deadpool (snad ano). Do konce příštího roku ještě zbývá uvést hned pětici filmů, ze kterých víme především o dvou snímcích. V červenci by měl mít premiéru Morbius s Jaredem Letem a v říjnu zase druhý díl Venoma, v němž by neměl chybět Tom Hardy.

2021 a už poněkud věštíme z koule. Marvel své budoucí plány poměrně úspěšně tají, a tak se musíme zaměřit na jiné hráče v poli filmové komiksové zábavy. V červnu roku 2021 bychom měli vidět dalšího Batmana. Víme především to, že ho bude režírovat Matt Reeves (série o planetě opic), a že hlavní roli už neztvární Ben Affleck. O dva měsíce později nám režisér James Gunn představí svůj snímek Sebevražedný oddíl 2. Oproti ne zrovna dechberoucí jedničce očekáváme podstatné zlepšení. Premiéry nadcházejících komiksovek obestírá dost nejasností. Jistě se dočkáme nějakých překvapení a máme se na co těšit. Je to tak lepší, poněvadž vzhledem k neopadajícímu diváckému zájmu se s tímto typem filmů budeme setkávat ještě velmi dlouho. Tak zase příště na počtenou u dalšího článku o nadcházejících filmech se superhrdiny!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.