23. Páteční podvečerní… o mladé herecké generaci, která dobývá Hollywood

 

Vítejte u třiadvacáté Páteční podvečerní, v níž si trochu posvítíme na sedm mladých herců a hereček do třiceti let, kteří už v takto nízkém věku zanechávají na hvězdném hollywoodském nebi svou nesmazatelnou stopu. Konkrétně si shrneme jejich dosavadní filmografii, zkusíme určit jejich zlomový film, díky kterému se dostali do širšího diváckého podvědomí, a také vyzdvihneme jeden z jejich nadcházejících projektů, na nějž se nejvíc těšíme. Čeká nás toho hodně, takže se už dále nezdržujme úvodem a pojďme se společně podívat na naši mladou hvězdnou sedmu.

 

lawrence patek

1. Jennifer Lawrence (24 let)

Nikdo jiný na prvním místě být ani nemohl. Tato mladá dáma se během pár let vypracovala mezi ty nejžádanější, nejlépe placené (sedmimístné platy v USD) a nejoceňovanější (tři nominace na Oscara a tři nominace na Zlatý glóbus) hollywoodské herečky. Zlomovým filmem pro ni jednoznačně byl skvělý X-Men: První třída (2011), kde zaujala v doslova chameleonské roli měničky Mystique. Poté už se kariéra Jennifer rozjela na plné obrátky – v následujících letech si například zahrála ve třech dílech young-adult fantasy megahitu Hunger Games, vynikající dramedii Terapie Láskou, retro dramatu Špinavý trik, a také v dalších X-Menech s podtitulem Budoucí minulost. Je až s podivem, s jakou rychlostí a razancí vyletěla Jennifeřina hvězda nahoru a při pohledu na její budoucí projekty tam s velkou pravděpodobností bude dlouho zářit i dál.

Nejočekávanější film: X-Men: Apocalypse (19.5. 2016)

 

courtney patek

2. Jai Courtney (29 let)

Tohoto mladého australana někteří z nás poprvé pravděpodobně zaregistrovali v akčním historickém seriálu Spartakus: Krev a písek, kde si střihl roli jednoho z gladiátorů. Do širšího diváckého podvědomí se ale dostal až rolemi ve vynikajícím oldschool thrilleru Jack Reacher (2012), v němž zle zatápěl Tomu Cruiseovi, a také v páté Smrtonosné pasti (2013), kde pro změnu dělal sidekicka Bruci Willisovi. Od roku 2014 Jai ztvárnil několik vedlejších rolí (Nezlomný, Divergence, Cesta naděje…), aby se dostal zase k jedné z hlavních rolí v očekávaném novém Terminátorovi či v nadcházející komiksovce Jednotka Sebevrahů. Zatím to má Jai rozjeté dobře, ne-li přímo skvěle.

Nejočekávanější film: Terminátor Genisys (9.7. 2015)

 

page patek

3. Ellen Page (28 let)

Tato sympatická maličká kanaďanka (měří 155 cm) se začala objevovat v různých seriálech a televizních filmech již od svých deseti let, ale do diváckého zájmu se dostala až rolí mutantky Kitty Pryde ve třetích X-Menech, a také rolí středoškolačky Juno ve stejnojmenné komedii od Jason Reitmana. Definitivně se do světa velkého filmu uvedla rolí geniální studentky Ariadne v Nolanově Počátku, kde si zahrála po boku Leonarda DiCapria. Následně se objevila v několika dalších komediích a po osmi letech si opět zahrála mutantku Kitty v zatím posledních X-Menech. Jejím nejočekávanějším filmem pro nás je sci-fi drama Into the Forest, kde se bude muset na lesní samotě spolu s Evan Rachel Wood vypořádat s ničím menším než s koncem světa. 🙂

Nejočekávanější film: Into the Forest (2015)

 

taylor patek

4. Aaron Taylor-Johnson (24 let)

O průlomovém filmu tohoto mladého angličana nemůže být nejmenších pochyb – je jím hravá brutální komiksovka Kick-Ass od Matthewa Vaughna, kde ztvárnil roli začínajícího superhrdiny Kick-Asse. 🙂 Dále se objevil v historickém dramatu Anna Karenina, v Kick-Ass 2, a také ve skvělé a nedoceněné nové Godzille. Dosavadní poslední Aaronovou rolí byl superhrdina Quicksilver ve druhých Avengerech. O jeho dalších rolích se toho zatím mnoho neví, ale nepochybujeme o tom, že se s tímto talentovaným hercem opět brzy setkáme… třeba ve druhé Godzille, o které se už vedou šeptandy a určitě bychom si ji nechali líbit.

 Nejočekávanější film: Godzilla 2?

 

teller patek

5. Miles Teller (28 let)

Od roku 2010 až vlastně doposud se Miles objevoval především v komediích ne zrovna valné kvality (vyjma Kouzla přítomného okamžiku), než přišla zásadní role bubeníka Andrewa v psychologicko-hudebním dramatu Whiplash, kde přímo exceloval společně s hereckým matadorem J.K. Simmonsem. Na následující roky už má zamluvenou 🙂 roli Reeda Richardse a.k.a. Mr. Fantastica v nadcházejících rebootech Fantastické čtyřky. Inu a jak se Miles popasuje s jeho první velkou rolí v letním blockbusteru jsme velmi zvědaví, byť nepochybujeme o tom, že to zvládne na výbornou.

Nejočekávanější film: Fantastická čtyřka (6.8. 2015)

 

mia patek

6. Mia Wasikowska (25 let)

Představitelka charakterních (a mnohdy i těžkých) rolí. Někteří z nás mladou australskou herečku poprvé viděli ve vynikajícím psychologickém seriálu V odborné péči, jiní v poslední Alence v říši divů a další třeba ve zdařilé filmové adaptaci slavného románu Jana Eyrová. Její filmografie je velmi bohatá a rozmanitá, a je jisté, že je Mia už jednou z nejobsazovanějších mladých hollywoodských hereček. Jejím nejočekávanějším novým filmem je jednoznačně horor Purpurový vrch od slavného režiséra Guillerma del Tora.

Nejočekávanější film: Purpurový vrch (15.10. 2015)

 

lerman patek

7. Logan Lerman (23 let)

Logan je typickým představitelem dětské herecké hvězdy, která plynule přešla do dalších filmových účastí i v dospělosti. Má za sebou už slušnou řádku různých rolí, ale tou první, kde bychom ho zaručeně poznali byl dost možná až skvělý western 3:10 Vlak do Yumy, kde si zahrál po boku Christiana Balea a Russella Crowea. Definitivně se zvýraznil až ve fantasy sérii Percy Jackson a v guilty-pleasure oddychovce Tři mušketýři. V minulém roce si opět zahrál s Russellem Crowem v biblickém eposu Noe a mnohé z nás také potěšil první pořádnou „chlapskou“ rolí ve výborném válečném filmu Železná srdce. Jak se jeho herecká kariéra bude dále vyvíjet můžeme pouze odhadovat, ovšem Logan jistě má velký potenciál, který jistě potvrdí v nadcházejícím dramatu The Wife.

Nejočekávanější film: The Wife (2016)

 

patek last

Několik hereckých generací: Jason Clarke, Emilia Clarke, Jai Courtney a Arnold Schwarzenegger.

Tak, to byla naše sedmička mladých nadějných herců. Někdy v budoucnu se rozhodně na toto téma zaměříme znovu, poněvadž jsme ještě mnoho mladých hereckých nadějí vynechali. Je to i žádoucí, jelikož starší a střední hollywoodská generace prostě občas (ne-li často) potřebuje nějakého toho mladšího parťáka, který představuje vítané oživení, což už filmy zabývající se střetem generací mnohdy dokázaly. Mladí herci z našeho seznamu ovšem potvrzují, že už s přehledem dokážou utáhnout film i sami, anebo je to čeká v brzké budoucnosti v některém z jejich nadcházejících snímků.

 

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář