227. Páteční podvečerní… o nejlepších březnových titulech na Recenzone

Moc jsme nestíhali kino a čtení. Definitivně jsme propadli deskovkám. Doháněli jsme poslední loňské resty. To jsou hlavní body, které definují náš letošní březen. Bylo na co koukat a co hrát, a my viděli především několik výtečných filmů a seriálů, které i opanují top pětku v dnešní rekapitulační Páteční podvečerní. Jako obvykle Vám přinášíme pravidelný zábavní servis a přejeme co nejpříjemnější a nejinspirativnější počtení.

1. The Marvelous Mrs. Maisel: první řada

Brilantní dobové (komediální) drama, ve kterém naprosto exceluje herečka Rachel Brosnahan v roli emancipované stand-up komičky, paní Maiselové. Přesně kvůli (díky) tomuto typu titulů sledujeme seriály a trávíme u nich náš drahocenný čas. V případě paní Maiselové nám to ale vůbec nevadí, poněvadž o moc kvalitněji už ten čas strávit nejde – aspoň tedy během koukání na televizní obrazovku. 🙂

The Marvelous Mrs. Maisel: první řada – minirecenze

2. Spider-Man: Paralelní světy

A vítězem soutěže pro největší loňský rest webu Recenzone se stává… Už dlouho nás tak nemrzelo, že nám nějaký film unikl v kinech. Je to poměrně překvapivé, jelikož animáky až tolik nevyhledáváme, ale animovaný Spider-Man je holt po všech stránkách skvělým filmem, na kterém si dala spousta lidí setsakra záležet. Kdo by to byl řekl, že nejlepší film s pavoučím superhrdinou bude zrovna tenhle, ale je tomu tak. Stoprocentně.

Spider-Man: Paralelní světy – minirecenze

3. Mars: Teraformace

I díky této skvostné hře jsme se po mnoha letech vypravili do světa deskových her. Od dob kdy jsme si vášnivě užívali hraní Člověče nezlob se, Waterloo a Dostihů a sázek, už uběhl nějaký ten pátek, a docela nás překvapilo, jak dnes vypadají ti nejlepší, nejpropracovanější a nejkomplexnější zástupci tohoto žánru. Mars je jedním takovým. Neskutečně chytlavá a podmanivá hra s tím typem námětu, který spolehlivě zaujme každého herního nadšence a dobrodruha.

Mars: Teraformace – minirecenze

4. London Spy

O britských minisériích jsme toho už napsali hodně. V drtivé většině případu to byl pozitivní text. Zcela nepřekvapivě budeme chválit i v případě London Spy, romantického špionážního dramatu s Benem Whishawem v hlavní roli. Nejvíce nám utkvěla v paměti vytříbená melancholická atmosféra a rozdílně koncipované epizody, které mají svůj styl a vyvolávají v divákovi rozdílné nálady a emoce.

London Spy: minirecenze

5. Free Solo

Dokument o jednom z nejpozoruhodnějších lidských výkonů všech dob, jímž je výstup horolezce Alexe Honnolda bez jištění na skalní stěnu El Capitan v americkém národním parku Yosemite. Kdy jsme naposledy se zatajeným dechem, spadlou čelistí a zpocenými dlaněmi sledovali něco tak intenzivního a napínavého jako je pasáž s Alexovým výstupem? Nějak si nemůžeme vzpomenout.

Free Solo: minirecenze

Velmi se nám líbil i hvězdně obsazený dobrodružný snímek Triple Frontier, který patří mezi další skvělé tituly měsíce března. Za doporučení stojí i politické životopisné drama Vice s bezkonkurenčním Christianem Balem v hlavní roli, rodinný animák Zvonilka: Tajemství křídel, válečný dokument Nikdy nezestárnou, a také kriminální drama Pašerák, v němž válí matador Clint Eastwood. Hráči by neměli minout novou digitální verzi legendárního rpgčka Diablo, které jsme si po dlouhé době zahráli a připomněli jsme si, proč hra získala svůj kultovní status.

Výhledové okénko na duben. Nejočekávanějšími dubnovými filmy jsou pro nás horor Řbitov zvířátek, akční fantasy Hellboy (oba od 11. 4.) a samozřejmě i akční komiksová podívaná Avengers: Engame (od 25. 4.). Ze seriálů se nejvíce těšíme na osmou řadu fantasy hitu Hra o trůny (od 14. 4.), a také na druhou sezónu dramatické karate podívané Cobra Kai (od 24. 4.). Při letmém pohledu na hry, které vycházejí v dubnu, máme jasno: rádi bychom si zahráli budovatelskou strategii Anno 1800 (od 16. 4.), protože krásně vypadá, herní mechanismy budou jistě vytříbené a už je prostě i nálada na postavení nějakého toho úchvatného a prosperujícího virtuálního městečka. 🙂 Dnes máme hotovo. Užívejte si jaro, dobře se bavte u vámi vybraných či námi doporučených titulů a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.