226. Páteční podvečerní… o očekávaných jarních seriálech

Zatímco v Česku televizní scénu ovládá Hynek Čermák v komediálně laděné druhé řadě Rapla a ve velmi zdařilých seriálech o divadle Za oponou a Zkáza Dejvického divadla, tak o nějakých zahraničních televizních premiérách, které by stály za pozornost, zatím nejde moc mluvit. Špatný prý není například superhrdinský seriál The Umbrella Academy a solidní rozjezd hlásí také seriálová verze upírské epopeje Co děláme v temnotách, ale to jsou poměrně specifické projekty pro užší okruh diváků. A jinak tu máme docela ticho po pěšině. Premiéry několika zajímavých seriálů už ovšem klepou na dveře, tak se pojďme podívat, jaké tituly na pokračování nám ospalé jaro nabídne.

Twilight Zone – tak zní název fantasy seriálu, který bude založen na ideje paralelních univerz. První ohlasy nejsou úplně špatné, avšak my stále nevíme, jestli je právě tohle seriál pro nás. Počkáme na další ohlasy a uvidíme. Oficiální premiéra bude 1. dubna. Někteří diváci už jistě čekají na druhou řadu neotřelého dramatického thrilleru Na mušce (od 7. dubna), ale nás podstatně více zajímá drama Fosse/Verdon (od 9. dubna). Hlavní postavy představuje duo umělců, geniální režisér/choreograf a geniální tanečnice. Dvojice spolu nevychází lehce, ale v průběhu několika dekád spolu jistě najdou společnou (nejen profesní) řeč. Mohlo by to být velmi zajímavé. V polovině dubna přiletí draci a spolu s nimi i závěrečná řada fantasy hitu Hra o trůny. Těšíme se hodně – především na nějakou tu epickou osudovou bitvu. Duben bude opravdu nabitý měsíc. Dočkáme se v něm ještě i premiéry druhé řady příjemné podívané Cobra Kai (od 24. dubna), jenž navazuje na legendární sérii Karate Kid (a nejen podle nás nabízí podstatně kvalitnější podívanou).

Na začátku května (konkrétně šestého) nám svou verzi černobylského incidentu představí kabelovka HBO. První trailery titulu Chernobyl vypadají výborně, a byť je nám ta angličtina stále trochu proti srsti, tak chápeme, že to asi jinak nejde. Herecké obsazení nemá chybu (Jared Harris, Stellan Skarsgård) a my věříme, že to bude pamětihodná minisérie. Dalším očekávaným projektem je válečná minisérie Catch-22 (od 17. května), za kterou stojí George Clooney. Slavný herec ztvární jednu z hlavních rolí, ujme se spolu s ostatními režie a navíc je i výkonným producentem. Příběh posádky jednoho druhoválečného amerického bombardéru jistě bude stát za pozornost. No a pak tu ještě máme neotřelý fantasy seriál Good Omens (od 31. května), ve kterém se anděl a ďábel pokusí zastavit apokalypsu na matičce Zemi. A to bude určitě hodně fajn. 🙂 Některé další televizní premiéry nám možná unikly. V průběhu jara na ně v případě potřeby dodatečně upozorníme. Seriálům zdar a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.