223. Páteční podvečerní… o nejlepších únorových titulech na Recenzone

Únor utekl rychle jako voda. V nejkratším měsíci roku jsme se snažili najít ideální poměr mezi doháněním loňských restů a věnování se letošním nejzajímavějším novinkám. Docela se nám to dařilo a výsledkem byla taková všehochuť, kterou vám dopřejeme i v dnešním výběru nejlepších titulů měsíce. Článek nabídne i připomenutí dalších výborných filmů, seriálů, her a knih, a také výhled na nejočekávanější březnové tituly. No prostě klasická Páteční podvečerní se vším všudy.

1. The Bitcoin Standard

Snad bude tato velmi důležitá kniha brzy přeložená i do češtiny. Bitcoin Standard aneb decentralizovaná alternativa k centrálnímu bankovnictví. Ekonom a profesor Saifedean Ammous zde za pomoci fenoménu Bitcoin vysílá hlubokou sondu do dávné i nedávné historie ekonomiky a nenechává na finančních systémech a lidech, kteří za nimi stojí a kteří je velebí, nit suchou. Moderní čtivá učebnice ekonomie.

The Bitcoin Standard: minirecenze

2. Metro Exodus

Třetí díl potvrdil silnou pozici mysteriózní postapokalyptické série Metro. Ten drsný východoevropský nádech a silná atmosféra se nám prostě v žádných jiných hrách (vyjma Stalkera) nedostává. Ve trojce to vývojáři pojali v globálnějším měřítku a my můžeme pouze potvrdit, že tento pozoruhodný výlet po nekonečných ruských dálavách opravdu stojí za to.

Metro Exodus: minirecenze

3. Zelená kniha

Oscar za nejlepší film, oscar za nejlepší scénář a oscar pro nejlepšího herce ve vedlejší roli, kterým byl Mahershala Ali. Zlatou sošku měl podle nás dostat i Viggo Mortensen za hlavní roli, ale nedá se nic dělat. Snímek se právě promítá v českých kinech a my doporučujeme návštěvu projekce. Na tuto road movie se především výborně dívá a to pro nás je a vždy bude ten hlavní faktor. Nehledě na nějaké ceny.

Zelená kniha: minirecenze

4. MOST!

Televizní fenomén, který během krátké doby „pobláznil“ a nadchnul celou Českou republiku. Pořád u nás naštěstí vznikají projekty, které dokazují, že to jde i kvalitně. V případě Mostu i s pořádnou porcí ironického humoru a nadsázky. Jak se na to asi budou dívat někteří zahraniční prudérní sociální bojovníci s patentem na pravdu by nás opravdu dost zajímalo. My Češi tomu ale rozumíme. A baví nás to.

MOST!: minirecenze

5. Sunless Skies

To tak vezmete svou parní létající mašinu a vyrazíte na výpravu do neprozkoumaných a nebezpečných končin neslouvavého a nádherného fantaskního světa. A vo tom to je. 🙂 Hry ze série „Sunless“ jsou prostě unikátní a v onom nepočetném žánru objevitelských 2d rpgček představují vzor pro ostatní tituly. Takhle se to má holt dělat.

Sunless Skies: minirecenze

V únoru jsme také konečně dokoukali druhou řadu Punishera a byť to dnes nebylo na první pětku, tak se nám tato (na dlouhou dobu poslední) sezóna celkově líbila. Doporučeníhodnou podívanou je i Chilling Adventures of Sabrina – především pro příznivce hororověji laděných a stylisticky vytříbených seriálů. Únor patřil také filmovým „oscarovkám“. Historické romantické drama Favoritka je hodně fajn a vyplatí se ho vidět. U historické kriminálky BlacKkKlansman už si s tím doporučením nejsme tolik jistí, ale i tento film má své kvality. No a určitě nic nepokazíte tím, když se podíváte na výborný šermířský dokument Fechtbuch, který je dostupný za hubičku na platformě Steam. A hráči? Ti mohou vyzkoušet minidatadisk Band of Bastards, který rozšiřuje rpgčko Kingdom Come, a za jejich pozornost stojí i zdařilá karetní série Timeline. V nedávné době jsme také začali objevovat tu pravou Ameriku v prvním díle komiksového cyklu Skalpy a je to velmi dobré počtení a podívání.

Březen za kamna vlezem: při pohledu na předpověď počasí se jistě potvrdí tato stará pravda a za kamny bude spousta času například na televizní seriálové maratóny. 🙂 Konečně se vrátí parta z Miliard (od 17. 3.) a všichni modří už dnes vědí, že je na ty jejich machinace a intriky radost pohledět. Za pozornost jistě stojí i druhá řada mysteriózního dramatu The OA (od 22.3.), kterou si užijí hloubaví diváci. No a pokud přecejen vylezeme zpoza kamen a vydáme se někam, kde je kino, tak máme pár tipů. Nová marvelovka Captain Marvel (již v kinech) se prý docela povedla, minimálně neurazí a možná i solidně pobaví. Mnohem více nás zajímá nový Clintův počin Pašerák (od 21. 3.), což je kriminální thriller, ve kterém si slavný filmař a herec zahrál hlavní roli ušitou na míru. Na konci měsíce se ještě dočkáme očekávaných premiér survival thrilleru Arctic (v kinech od 28. 3.) a gangsterky Highwaymen (na Neflixu od 29.3.). Pokud si najdeme čas na hry, tak volba padne na postapo sci-fi akci Generation Zero (26. 3.). Dost už bylo psaných slov. Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.