219. Páteční podvečerní… o nej- bitkách převážně na blízko

Nedávno jsme viděli první díl druhé řady drsné komiksové podívané Punisher a v té se náš nebojácný hrdina pustil do velmi dlouhé, intenzivní a brutální bitky s přesilou, a to kde jinde než v baru (první a druhá část). Tento souboj se v našem osobním žebříčku nejlepších bitek umístí opravdu značně vysoko. Ovšem oněch památných bitek je opravdu hodně a v dnešní Páteční podvečerní se zaměříme výhradně na ty nejlepší filmové a televizní souboje na blízko. Bitky, které dnes vybereme, jsou v nějakém ohledu speciální a nebáli bychom se je označit jako „legendární“. Pusťme se směle do boje! 🙂

Začneme v odlehčeném duchu a vybereme nejlepší bitky proslulých bitkařů Buda Spencera a Terence Hilla. Našemi nejoblíbenějšími filmy tohoto slavného dua jsou snímky Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974) a Sudá a lichá (1978). V prvním jmenovaném se vždy velmi těšíme na skvostnou potyčku v posilovně (celý film zde, bitka od 40:20) a v tom druhém zase nedáme dopustit na zúčtování v kasínu na lodi. No a pokud hledáte nějaké další vhodné komediální bitky, tak málokdo se umí rvát jako legendární „kung-fu šašek“ Jackie Chan. Trošku přivrdíme, ale pořád se ještě nepohybujeme mezi tím nejbrutálnějším výběrem. A zavítáme do ringu. Máme rádi sérii Neporazitelný, ve které předvádí své umění mlátička Scott Adkins. Skvěle natočené jsou i zápasy z bojového filmu Warrior (výběr zde) a samozřejmě musíme zmínit i ty nejlepší zápasy sérií Rocky (Rocky x Drago) a Creed (první souboj).

A nyní už půjde opravdu do tuhého a začneme bojovat o holý život v těch nejkrvavějších a nejdrsnějších soubojích (nic pro slabší povahy). I po mnoha letech od premiéry má stále něco do sebe asymetrická bitka v prvním díle Kill Bill. Z trochu jiného soudku je zase originálně nasnímaná potyčka v kultovním jihokorejském thrilleru Oldboy (2003). A vůbec jihokorejské filmy jsou velmi bohaté na originální bitky. Těžko volit nejlepší, ale horkým favoritem je rozhodně brutální pasáž z thrilleru Muž odnikud (2010). Uf, a co tu máme dál? Například „lázeňskou bitku“ z Východních příslibů (2007), řezničinu na schodech z akčního thrilleru Atomic Blonde (kamarád John Wick se přihlásí o slovo za týden) anebo kostelovou „eliminačku“ z prvních Kingsmanů (2014). Milovníci soubojů jistě ocení i cokoliv akčního ze série Raid (Zátah). Za všechny můžeme jmenovat například neskutečný souboj jeden na jednoho v kuchyni.

Pokud ještě nemáte dost, tak na závěr se přesuneme do světa seriálů. A hned si dáme nejlepší souboj na blízko ze Hry o trůny, jímž je zápolení dvou těžkých vah (dáma promine) Brienne a Ohaře. Hledat tu nej bitku v seriálu Daredevil je extrémně těžké, poněvadž těch, které jsou skvěle natočené (často na jeden záběr) a něčím výjimečné, je opravdu hodně. Nakonec ale vybíráme tuto lahůdku spolu s rozdílnými navštěvami vězení v podání Punishera a Daredevila. A pak tu ještě máme akční nářez Banshee, ze kterého vybíráme nekompromisní prosazování zákona v ringu podle šerifa Hooda a milé setkání účetního a indiánky. Dnes už to opravdu stačilo. Na některé souboje jsme jistě zapomněli, ale k tématu se někdy v budoucnu zase vrátíme. Příště vybereme ty nej bitky převážně na dálku. Mějte se fajn a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4.5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.