218. Páteční podvečerní… o nejlepších lednových titulech na Recenzone

I v letošním roce budeme na konci každého měsíce pravidelně připomínat nejlepší tituly za dané období. Konkrétně pětici těch nejlepších. V lednu jsem tradičně doháněli některé resty z minulého roku a našli jsme si čas i na některé nejzajímavější novinky. Za nás v celku povedený měsíc. Dnes samozřejmě nezůstane pouze u top pětky a na konci článku například nabídneme i výhledové okno na nejočekávanější hity příštího měsíce, které má v pravidelné podrubrice Pátečních podvečerních své pevné místo. Přejeme příjemné počtení.

1.Páté roční období

Skvělá kniha a jedna z nejlepších fantasy novinek za poslední dobu. Nejvíce nás v Pátém ročním období bavil onen (přírodně) nebezpečný svět, ve kterém každou chvíli může někde vybouchnout supervulkán a uvalit kus světa do apokalyptické sopečné zimy. No a ta působivě vykreslená psychologie hlavních postav také není k zahození.

Páté roční období: minirecenze

2. Deliverance: Making of Kingdom Come

Parádní dokument o vývojové anabázi jedné z nejúspěšnějších a nejnákladnějších českých her poslední dekády – Kingdom Come: Deliverance. Bavilo nás to hodně a už během projekce jsme měli jasno o tom, že tahle podívaná je nadstandardní nejen v českém, ale i v evropském měřítku. Velmi hodnotné a vtipné poznatky tvůrců.

Deliverance: Making of Kingdom Come – minirecenze

3. Okupace

Tak trochu jiný skandinávský seriál. Tentokrát to není tradiční atmosférická kriminálka (částečně také), ale především politický thriller, který přináší velké množství přesahů například do problematiky evropské politiky a energetiky. Nejlepší je ovšem precizní zprostředkování těžkého dopadu mocenských her na životy lidí, kteří se prostě snaží nějak rozumně přizpůsobit rozhodnutím politických elit žijících ve svých „sídlech v oblacích“.

Okupace: minirecenze

4. Project Warlock

Poctivá retro řežba doplněná o některé novodobější herní (rpg) prvky. Kdo chce vykosit stovky démonů a jiných nechutných kreatur na sto způsobů za doprovodu řízné hudby, tak právě tento znalý hráč je zde na správné adrese… 🙂

Project Warlock: minirecenze

5. Bird Box

Hvězdně obsazený hororový thriller nám navodil velmi široké spektrum emocí. Zápletka se sice točí okolo mimozemské invaze, ale v jádru je to spíše příběh matky, která hledá cestu ke svým dětem. Příběh, který je občas správně černohumorný, často velmi napínavý a především i nadmíru dojemný. Tohle se Netflixu povedlo.

Bird Box: minirecenze

V lednu jsme viděli poměrně dost filmů, přičemž mezi ty nejlepší se řadí akční sci-fi Bumblebee, o které jsme také uvažovali v kontextu s umístěním do první pětky. Těsně to nakonec nevyšlo. Bavil nás i „Tarantinovský“ thriller Zlý časy v El Royale, politické drama Brexit či filmová interaktivní epizoda seriálu Černé zrcadlo nazvaná Bandersnatch. No a pořád se dá také podívat na nestárnoucí dobrodružný film Vzpoura na Bounty. A ještě z toho herního soudku: nejen hráči-patrioti by měli zvážit koupi velmi zdařilé české plošinovky Feudal Alloy, ve které se vydáte s robotem na výpravu do středověkých kobek.

A nyní se podíváme na nejzajímavější věci, které nás čekají v únoru. V kinech se bude promítat například thriller Mrazivá pomsta, animák Jak vycvičit draka 3 (oba od 21. 2.) a francouzská komedie Co jsme komu zase udělali? (28. 2.). Mezi nejočekávanější televizní díla zase patří duo sci-fi seriálů Weird City (13. 2.) a The Umbrella Academy (15.2.). A nejočekávanější únorová hra? Za nás zcela jednoznačně atmosférická postapo akce Metro Exodus (od 15. 2.). V lednu jsme do letošního roku vykročili tou správnou nohou a snad bude naše a vaše zábavní cesta hezky a plynule ubíhat i v únoru. Mějte se fajn a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.