217. Páteční podvečerní… o deseti nejlepších filmech Sandry Bullock

Kdo by to byl řekl, že je to už více než třicet let, co Sandra Bullock nastartovala svou hereckou kariéru (konkrétně v nikým neviděném thrilleru Hangmen). Je tomu ale tak a je potřeba dodat, že během oněch tří dekád sympatická herečka ztvárnila řadu zajímavých rolí v mnohdy i legendárních filmech. Dnes vybereme Sandřiných deset nejlepších snímků. A právě na nich půjde možná nejlépe „demonstrovat“ pozoruhodný vývoj hereččiny působivé kariéry.

10. Slečna drsňák

O desáté místo se ucházelo hned několik kandidátů (například thriller Síť), ale nakonec jsme zvolili tuto ztřeštěnou krimi komedii. Je to sice už trochu guilty-pleasure, ale žádná jiná soutež miss nás nebavila tolik jako ta, jíž jsme byli svědky v tomto snímku.

9. Návrh

Příjemná komedie, která sice úplně nenadchne, ale jistě ani neurazí. Tradiční příběh o jedné velké předstírací taškařici povznáší právě Sandra a její herecký kolega Ryan Reynolds. Taková ta ideální podívaná na ospalé víkendové odpoledne (a možná i večer).

8. Zatímco jsi spal

Romantická komedie z roku 1995, na kterou se dá kdykoliv podívat. Poměrně originální příběh má ve výsledku klasické vyústění, ve kterém se projeví ta pravá síla lásky. Přesně tak, jak to máme v tomto žánru rádi.

7. Crash

Sandra ztvárnila jednu z rolí i v tomto kriminálním dramatu, které získalo hned několik Oscarů. Crash je výtečný film a herečka zde potvrdila svůj -do té doby málo využívaný- dramatický potenciál.

6. Demolition Man

Akční klasika z roku 1993. Na Demolition Mana nedáme dopustit. Souboj Spartana a Phoenixe prostě nemá chybu a když je potřeba, tak ho cíleně či nevědomě ovlivní jedna sympatická policistka z daleké budoucnosti. 🙂

5. Čas zabíjet

Hvězdami nabitý soudní thriller podle nás patří mezi jedny z nejlepších filmů tohoto žánru. A ve snímku je jasně vidět, že i tehdejší začínající hvězdy uměly precizně hrát i v průběhu devadesátých let…

4. Bird Box

Zatím poslední Sandřin film, který nás velmi bavil. Vypjatý hororový thriller, v němž herečka podala opravdu výborný výkon, který je jedním z největších pozitiv této podívané.

3. Nebezpečná rychlost

Slavný akční film zde nemůže chybět. Keanu Reeves a Sandra Bullock kočírují uhánějící autobus s bombou a je to stále skvělá zábava i po těch pětadvaceti letech od premiéry!

2. Zrození šampióna

Emotivní sportovní drama, za které Sandra v roce 2010 po zásluze získala svého prvního Oscara. A ve stejném roce i Zlatou malinu, což je opravdu bezprecedentní počin… 🙂

1.Gravitace

One woman show, druhá (neproměnená) nominace na Oscara a jedno vizuálně skvostné vesmírné dobrodružství. Gravitace je místy nesmírně intenzivní a velkolepá, aby chvíli na to přešla do komorní roviny, ve které exceluje Sandra a předvádí dost možná svůj životní výkon.

V posledních letech se zkušená herečka objevuje na filmových plátnech ne tak často jako na začátku své kariéry, takže můžeme být rádi za každý zdařilý snímek, v němž si zahraje. O Sandřiných budoucích projektech zatím nemáme žadné informace, takže budeme čekat a necháme se překvapit. No a jistě se zase dočkáme jejích výtečných výkonů, které oceníme jak my diváci, tak i kritici a ti, kteří rozhodují o udělování prestižních cen.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.